Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie, drugiej części nie widziałem, a pierwsza była spoko. Resztę polecanych widziałem, serdecznie dziękuję. Jak coś jeszcze Was się nasunie to podrzucać śmiało.

 

Edit

Obejrzałem Drugą część, pośmiałem się momentami, dobre głupawkowe kino.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Najlepsze filmy Kim Ki-duka? Widziałem tylko film o matce i fallusie syna. Niezłe porycie, porównywalne do człowieka morsa. Troche tych filmów nakręcił a szkoda tracić czas na średniaki.

 

 

Kim nie zawsze taki był, właściwie to można powiedzieć, że jego fani z przełomu wieków (jak ja) nie znoszą jego nowszych filmów (powiedzmy, że wszystkich po "Oddechu"), czy też przynajmniej: można to traktować jak innego reżysera. Tak że co powiedzieć komuś, kto widział tylko "Moebiusa", dość nietypowy film...

 

Tak ogólnie to jego najbardziej cenione filmy to zdecydowanie "Wiosna lato..." i "Pusty dom", potem "Łuk". Z takich bardziej współczesnych i jakkolwiek "porytych" to chyba największe szanse jednak ma "Pieta". Powiedziałbym, że ogólnie żaden film to nie średniak, dopóki tak nie uznasz, tak że... Więcej osiągających porycie filmów robili częściej inni reżyserzy.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kim nie zawsze taki był, właściwie to można powiedzieć, że jego fani z przełomu wieków (jak ja) nie znoszą jego nowszych filmów (powiedzmy, że wszystkich po "Oddechu"), czy też przynajmniej: można to traktować jak innego reżysera. Tak że co powiedzieć komuś, kto widział tylko "Moebiusa", dość nietypowy film...

 

Tak ogólnie to jego najbardziej cenione filmy to zdecydowanie "Wiosna lato..." i "Pusty dom", potem "Łuk". Z takich bardziej współczesnych i jakkolwiek "porytych" to chyba największe szanse jednak ma "Pieta". Powiedziałbym, że ogólnie żaden film to nie średniak, dopóki tak nie uznasz, tak że... Więcej osiągających porycie filmów robili częściej inni reżyserzy.

 

Też się do tego przychylam, choć generalnie jestem w tej części, która raczej uważa go za przecenianego (głównie poza Azją), choć oczywiście bardzo ciekawego reżysera. "Wiosna, lato...", "Samarytanka" i "Pusty dom", to moje ulubione filmy Kima (do "Łuku" nie przekonałem się nigdy, metafory stosowane przez Kima strasznie mnie w nim irytują). Chociaż osobom zaczynającym przygodę z tym twórcą, zawsze polecam ten pierwszy.

 

A i tak później kieruję w stronę Lee Chang-donga, którego jednak cenię zdecydowanie bardziej :v

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Xehanort

Czy mógłby ktoś proszę polecić najlepsze filmy z tej strony?

 

https://letterboxd.com/santannajess/list/99-mindfuck-movies-by-9gag/

 

Dodam że oglądałem Memento, the machinist, cube, the game, Jacob's ladder, total recall, 12 monkeys, vanilla sky, shutter Island, black Swan, prestige, moon,man from earth, Pandora, dzien swistaka, efekt motyla, labirynt fauna, 1408,hard candy, Donnie darko, inception, matrix. Czyli w sumie najlepsze ale napewno coś jeszcze zostało godnego polecenia.

Odnośnik do komentarza

Eraserhead, jeśli lubisz surrealizm. Nie ogląda się tego łatwo, ale klimat ma tak niepowtarzalny że może warto spróbować. W zasadzie tyczy się to też Enter the Void, którego warto obczaić choćby dla walorów wizualnych, ale na pewno też jest "ciężki".

 

Z normalniejszych filmów na pewno Identity, Funny Games US...

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Czy mógłby ktoś proszę polecić najlepsze filmy z tej strony?

 

https://letterboxd.com/santannajess/list/99-mindfuck-movies-by-9gag/

 

Dodam że oglądałem Memento, the machinist, cube, the game, Jacob's ladder, total recall, 12 monkeys, vanilla sky, shutter Island, black Swan, prestige, moon,man from earth, Pandora, dzien swistaka, efekt motyla, labirynt fauna, 1408,hard candy, Donnie darko, inception, matrix. Czyli w sumie najlepsze ale napewno coś jeszcze zostało godnego polecenia.

 

Przede wszystkim Usual Suspects, obowiązkowo. 

Odnośnik do komentarza
Gość Xehanort

Dzięki za odpowiedzi. Wszystkie na papierze wyglądają ciekawie. Zwlaszcza Eraserhead i Enter the Void. Gdyby jeszcze się coś komuś przypomniało to smiało pisac gdyż po obejrzeniu The Prestige mam głód na takie filmy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.