Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Little Angel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Co do tej sieczki do pewnie masz racje.

Ja mam tylko nadzieję, że to przelożenie premiery na listopad było ostatnio obsuwą.

Jedyny plus tej zmiany daty premiery jest to, że będę miał spokojnie czas na uncharted 2 które wychodzi dzień przed poprzednią planową premierą Dragon Age.

Wiecie, że 360 i Pc dostanie grę jakoś dwa tygodnie wcześniej ? : /

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Pierwsza recenzja w CDA (wersja PC oczywiscie). Gra dostala za grafe 7/10, dzwiek 9/10, gameplay 9/10 - ogolna ocena 8/10. Na plusy zaliczyli, dlugosc gry, ciekawe questy, mozliwosci systemu, walki, podobno gra jest skierowana dla hardcorowcow rpg (wymagajace walki). Minusy - grafika ( napisali ze jest "old schoolowa" ), dla niektorych ciezkie walki moga byc minusem, wiecdej minusow nie pamietam. Na koniec dodam ze inny recenzent tego magazynu, w swojej mini recenzji dal grze 9/10 i twierdzil ze gra powinna otrzymac znaczek jakosci...coz reszta jego kolegow widocznie tego zdania nie podzielala. Czekam na recenzje konsolowej wersji...

Odnośnik do komentarza

Ah kurde tylko teraz mam dylemat, są 3 gry które chce kupić : Demon's Souls, Dragon ball :raging blast i Dragon age (O uncharted 2 już nie mówię bo to se kupie dopiero w styczniu jak cena spadnie) i nie wiem co brać, a kasy nie mam na wszystko:D Musze mieć te trzy gry, to po prostu priorytet...

 

Dragon age zapowiada się fantastycznie, biorę w ciemno ;p Prędzej czy później na pewno to kupie ale najlepiej byłoby od razu. W każdym razie co-op pewnie będzie, ale ciekawe czy będzie jakiś multi?

Odnośnik do komentarza

Dragon Ball i Dragon Age to poki co spore niewiadome, wiec ciezko powiedziec.

Za to Demon's Souls to pewniak - mam gre od jakis 6 miesiecy i z calego serca ja polecam. Jedna z najlepszych gier na konsole w ogole, prawdopodobnie najlepszy exclusive na PS3. Dodatkowo, jesli sie wkrecisz, to mozesz grac w gre miesiacami (sa takie maniaki, co ta gre przeszli ponad 10 razy w new game plus - wkrecajac sie w umacnianie swojej postaci).

Odnośnik do komentarza

W Dragon Age, jak we wszystkich grach RPG czy to zachodnich czy japońskich, liczy się dla mnie przede wszystkim FABUŁA. Grafa może być nawet z ps2 jeżeli gra ma klimat i fabułę. Shadery, bajery to jest ważne w FPS'ach , wyścigach czy grach w stylu Uncharted. Jeżeli Dragon Age będzie miał wielowątkową poważną fabułę w którą wsiąknę jak w powieści Martina czy Webb'a, to dla mnie to będzie gra roku. Baldurs Gate 1 i 2, PT czy NWN 1i 2 zabrały mi masę czasu, mam nadzieję że z DA: O będzie tak samo:)

 

Ja osobiście już zamówiłem edycje kolekcjonerską Dragon Age na X360 i się okazało że dostanę ją pod koniec listopada, ale poczekam. Przynajmniej Uncharted 2 i Brutal Legend spokojnie skończę ;)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza recenzja w CDA (wersja PC oczywiscie). Gra dostala za grafe 7/10, dzwiek 9/10, gameplay 9/10 - ogolna ocena 8/10. Na plusy zaliczyli, dlugosc gry, ciekawe questy, mozliwosci systemu, walki, podobno gra jest skierowana dla hardcorowcow rpg (wymagajace walki). Minusy - grafika ( napisali ze jest "old schoolowa" ), dla niektorych ciezkie walki moga byc minusem, wiecdej minusow nie pamietam. Na koniec dodam ze inny recenzent tego magazynu, w swojej mini recenzji dal grze 9/10 i twierdzil ze gra powinna otrzymac znaczek jakosci...coz reszta jego kolegow widocznie tego zdania nie podzielala. Czekam na recenzje konsolowej wersji...

 

Od siebie dodam, że recenzja w CDA jest absolutnie beznadziejna. Czepiali się rzeczy, które są esencją tej gry (powrót do oldschoolowej formuły cRPG z czasów Baldur's Gate czy Planescape Torment, wysoki poziom trudności) i nie napisali zupełnie nic ciekawego.

 

 

Ta gra naprawdę zapowiada się na następcę BG. Nie wiem na ile gwarantuje jej to sukces w dzisiejszych czasach, ale dla mnie to spełnienie cRPG'owych marzeń - od czasów BG, Tormenta, czy nawet Icewind Dale'a nic się nawet nie zbliżyło do tego poziomu IMO.

Odnośnik do komentarza

W ogole ktokolwiek kupuje CDA dla artykulow? Przeciez tam pisza ludzie ktorzy brak quicksave traktuja jako najwieksza wade :S

 

Anyway, zastanawia mnie jak rozwiazali system walki. Skoro zrezygnowali z D&D i nie bedzie rzucania kostkami, ale pozostawili prawie taki sam interfejs jak w NWN, oraz zastosowali system cooldownow na czarach (widac to na filmikach na youtube), to spodziewalby sie czegos na wzor WOW z mozliwoscia aktywnej pauzy aby wydac rozkazy swojemu party. Jezeli tak to rewelacja... :D

 

13 pazdziernika bedzie mozna sciagnac 'character creator' do tej gry, wiec kazdy kto chce grac na PC moze stworzyc swoja postac juz teraz, a kazdy kto chce grac na konsoli moze sprawdzic jak bedzie to wygladalo juz teraz. Mam nadzieje ze bedzie mozna stworzyc od poczatku do konca, wliczajac w to talenty/featsy/perki czy jakkolwiek tego nie nazwali w DA:O.

Odnośnik do komentarza

Aktywna pauza bedzie, rowniez bedzie przelaczanie sie na poszczegolnych czlonkow druzyny. Wg zapowiedzi tworcow gry, wersja konsolowa bedzie bardziej nastawiona na akcje ( w walce, bo fabula i questy sa takie same w obu wersjach). Mniej wiecej bedzie to bardziej przypominac tpp - kierujesz postacia, masz zwykle ciosy, specjalne, jest tez systm podpisywania umiejetnosci pod dany klawisz na padzie. Walka w wersji PC bedzie bardziej taktyczna, przypominajaca walke z BG. Bedzie tzw. oboz, czyli bezpieczne miejsce w ktorym bedziemy mogli wybierac sobie czlonkow druzyny na dana misje (z posrod zebranych przyjaciol )

 

PS. CDA nie kupuje (bo po co? :D) jestem zalogowany na forum poswiecone Dragon Age i tam znalazlem skomentowana recenzje z CDA.

Odnośnik do komentarza

Ja tam właśnie dlatego kupię wersję konsolową dla większej dynamiki. Old school old schoolem ale nie chce mi się wracać do mechaniki z czasów baldursa :) Ja np grałem w NWN 2 bez pauzowania :) . Po Mass Effect i Wiedźminie już nie chce mi się bawić aktywną pauzą wolę wszystko przed walką ustawić, a z tego co słyszałem w DA: O będzie więcej opcji do ustawienia (taktycznych w tym co ma robić poszczególny członek drużyny) niż w Newerwinterze. Dla mnie to idealne rozwiązanie przed walką ustawić magowi jakie czary kiedy ma używać a kiedy np leczyć a sam jako wojownik będę tankował w środku starcia :) .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...