Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Little Angel

Rekomendowane odpowiedzi

W zadnej grze na PC wykorzystujacej skroty klawiszowe nie korzysta sie z przyciskow od 1 az do 9, conajwyzej od 1-6, jezeli ktos chce nacisnac w trakcie intensywnej rozgrywki nastepne numeryczne to musi puscic albo myszke, albo WSAD, albo miec 20 centymetrowe palce :S

 

Czarow bylo od groma, ale 'przy sobie' i tak mozna bylo miec tylko kilka, w zaleznosci od ilosci slotow na dany tier. Osobiscie uwazam ze mogli dodac trzy rzedy skilli, przelaczane ktoryms z przyciskow na D-PAD'zie, lub L/R. 6 to niezbyt duzo, ale sadze ze na podstawowe czary ktore bede w uzyciu w prawie kazdej walce wystarczy. Zreszta gra i tak sie zatrzymuje gdy musisz danym czarem 'wycelowac' (to akurat pewnie funka autopauzy) wiec nie sadze zeby nacisniecie przycisko i potem wybo 'z kolka' (niczym w Ratchet i Clank) stanowily jakis specjalny problem ;)

 

Bioware ma juz za soba kilka gier na konsole i jestem pewien ze beda w stanie w sensowny sposob oblozyc pada.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Veto. Grając w BG2 używałem około 34 skrótów klawiszowych do czarów.

 

Edit: Nie kieruje się tam postaciami WSADem, ale jest to gra PCtowa wykorzystująca skróty klawiszowe. Źle zdanie zbudowałeś ;)

 

Piszac o WSAD nie mialem na mysli BG. Zreszta w BG byly jedynei skroty od 1 do = bodajze, a jak chciales wiecej to musiales pewnie edytowac Ui w ten czy inny sposob, wiec twoje veto jest nic nie warte ;]

 

Z kolei jestem przekonany ze w DA bedzie sie kierowalo WSAD wlasnie... bo tak bylo w NVN (hmm... bylo? juz nie pamietam :o) i jest to najsensowniejszy sposob sterowania postacia, duzo wygodniejszy niz point and click :P

 

Konczac ten offtop, jestem pewien ze gra dostarczy fanom gatunku morze zabawy, sterowanie na pewno bedzie wystarczajaco wygodne, jezeli mozna grac na konsolach w FPP to TYM BARDZIEJ mozna grac w RPG w ktorym wykorzystanie pauzy jest praktycznie konieczne. :]

 

Osobiscie bardzo sie zawiodlem na Mass Effect, ale Bioware dalej ma u mnie kredyt zaufania i sadze ze fani gier od tej firmy moga/powinni brac gre w ciemno. :] Premiera juz na dniach, wiec w sumie niedlugo sie przekonamy co i jak ;)

Odnośnik do komentarza

Veto. Grając w BG2 używałem około 34 skrótów klawiszowych do czarów.

 

Edit: Nie kieruje się tam postaciami WSADem, ale jest to gra PCtowa wykorzystująca skróty klawiszowe. Źle zdanie zbudowałeś ;)

 

Piszac o WSAD nie mialem na mysli BG. Zreszta w BG byly jedynei skroty od 1 do = bodajze, a jak chciales wiecej to musiales pewnie edytowac Ui w ten czy inny sposob, wiec twoje veto jest nic nie warte ;]

Nom, to całe edytowanie polegało na włączeniu czegoś takiego jak "konfiguracja" (z menu startowego gry) i wybranie "skróty klawiszowe". Totalny hardkor. A skróty były na Fach, a nie numerkach.

 

Z kolei jestem przekonany ze w DA bedzie sie kierowalo WSAD wlasnie... bo tak bylo w NVN (hmm... bylo? juz nie pamietam :o) i jest to najsensowniejszy sposob sterowania postacia, duzo wygodniejszy niz point and click :P

Grałem w NwN i nie wyobrażam sobie tam sterowania postacią WSADem. Przecież to konkretnie ssało pałkę. Oczywiście, że mycha to o wiele wygodniejsze rozwiązanie.

 

Konczac ten offtop, jestem pewien ze gra dostarczy fanom gatunku morze zabawy, sterowanie na pewno bedzie wystarczajaco wygodne, jezeli mozna grac na konsolach w FPP to TYM BARDZIEJ mozna grac w RPG w ktorym wykorzystanie pauzy jest praktycznie konieczne. :]

 

Osobiscie bardzo sie zawiodlem na Mass Effect, ale Bioware dalej ma u mnie kredyt zaufania i sadze ze fani gier od tej firmy moga/powinni brac gre w ciemno. :] Premiera juz na dniach, wiec w sumie niedlugo sie przekonamy co i jak ;)

Też myślę, że sterowanie da radę aczkolwiek grając magiem (jedyna licząca się dla mnie klasa) na pewno bez częstego wchodzenia do menu się nie obejdzie.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Dokładnie kilka minut temu na innym forum podali mi listę achievementaów :rolleyes:

 

http://www.xbox360achievements.org/game/dragon-age-origins/achievements/

 

Na PS3 pewnie będą te same. Tak w ogóle to mam dylemat czy kupić wersję na PS3, czy PC :confused: Na konsoli brakuje mi gier RPG właśnie w stylu "Dragon Age" i dlatego prawdopodobnie kupię tą wersję. Nurtuje mnie tylko jedno: kamera :confused: W większości recenzji pisze, że sterowanie jest intuicyjne, proste i miłe. OK; tylko czy kamera nie utrudnia walk? Boję się trochę, że brak "rzutu izometrycznego" wprowadzi zamęt w czasie starć i ciężko będzie to wszystko ogarnąć :confused: Są może jakieś dłuższe filmiki w sieci z wersji na PS3?

Gameplay'ów PS3 nie ma ale są z Xboxa 360. Oto one:

 

http://www.gametrailers.com/video/dog-and-dragon-age/58137

 

http://www.gametrailers.com/video/animal-slaughter-dragon-age/58129

 

http://www.gametrailers.com/video/bridge-ambush-dragon-age/58130

 

http://www.gametrailers.com/video/oghren-trailer-dragon-age/58083

 

oraz nieco dłuższa pokazówka:

 

http://www.giantbomb.com/quick-look-dragon-age-origins-360/17-1528/

Odnośnik do komentarza

Ukazała się recka na gamespot i okazuje się żę wersja na PS3 lepsza graficznie niż wersja na X360. Interfejs sprawdza się w wersji konsolowej idealnie. Ale PC w obu przypadkach miażdży konkurencję (co było do przewidzenia). No ale co mi po super wersji PC'towej jak na moim kompie i tak by poszła w Low detalach więc nawet wersja na x'sa będzie wyglądała o niebo lepiej;P

Odnośnik do komentarza

"The PlayStation 3 version features higher-quality textures than those on the Xbox 360, better color saturation, smoother facial animations, and shorter load times. Minor visual hiccups, like corpses that disappear and reappear, are a bit more common on the PS3, however. " Cieszy to, ze bez znaczenia na jakim systemie gramy, bedziemy sie swietnie bawic. To czekamy do premiery :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma bata - muszę sprawdzić ile jest Baldur'a w Dragon Age'u :D Z jednej strony świetnie, że mamy możliwość zagrania w grę tego typu na konsoli, ale z drugiej żałuję, że nie mam odpowiedniego kompa żeby sprawdzić edycję pc (taktyka i pauza - to jest to :thumbsup:).

 

P.S. obleśna ta scena z krasnoludem :P

 

Haha no, przesadzili z krasnoludem, ale nie mozna im odmowic oryginalnosci :P

Odnośnik do komentarza

DA:O wylądowało w czytniku. Jest 3gb instalacja i w pudełku znajduą się kody na ściągnięcie dodatków. Ważne są do 10 kwietnia 2010 i z tego co rozumiem później będą płatne.

 

EDIT: Dodatek Fury of Shale i Blood Armor, są darmowe. NA PSStore znajduje się również Warden's Keep za który żądają 7.99$.

Edytowane przez Siarex
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...