Skocz do zawartości

MyszaQ i telewizja


STFilms_Stefan

Rekomendowane odpowiedzi

bo krytyka jednak ma Cię motywować, a nie denerwować :)

 

tylko gdzie tu krytyka? Jak mówienie komuś - "robisz coś fajnie" albo "nie robisz tego fajnie", uważasz za krytykę to sorrka, i bez urazy. Głupie to jest. Ja osobiście też nie lubię jak ktoś mi mówi, że robie coś źle, albo nie podoba mu się jak coś robię, jak mu się nie podoba to niech spier... Ale jak słyszę konstruktywną krytykę to potrafię ją docenić i wziąć pod uwagę.

Tekst w stylu "jesteś słaby, nie ma co się szczycić miejscem przed kamerą" albo "program jest beznadziejny" to nie krytyka tylko wyrażanie subiektywnej, pełnej negatywnych emocji opinii. Na którą osoba, do której pijesz ma prawo zareagować tekstem w stylu - zrób własny program to pogadamy.

Problem naszego społeczeństwa polega na brakach w nauce krytycznego myślenia. Może program taki jak "Gilotyna" stara się wpoić, że takie coś istnieje, a może nie. Ale na tym właśnie bazuje - Konstruktywnej krytyce świata politycznego. I za to należą się brawa i Myszaqowi i tej brzydkiej (hehe) Pani.

Edytowane przez mr_yoda
Odnośnik do komentarza

Tylko, że ja takiej krytyki nie zastosowałem, a przykłady które podałem, raczej dotyczą sposobu reagowania na krytykę jako taką. Z drugiej strony ciężko konstruktywnie skrytykować rzecz, do której głównie możemy się odnosić poprzez własny gust, a nie metodyczne wyliczanie błędów i uchybień. Z góry zakładam, że jeżeli ktoś lubi sensowne i uargumentowane narzekanie, to równie mocno zależy mu na takich samych pochwałach, a czy tak jest to już inna sprawa...

Co do "konstruktywnej" krytyki w "Gilotynie", to chciałbym tylko zaznaczyć, że nie widzę tam ( choć możliwe, że je przegapiłem) specjalnie sensownych pomysłów na poprawę obecnego stanu polskiej polityki, a przecież na tym właśnie ma polegać konstruktywna krytyka. Według mnie( a bazując na treści Twojej wypowiedzi) "Gilotyna" nic nam nie wpaja, bo cięte riposty i ładne podsumowania z życia naszych polityków, można usłyszeć i przy okazji kładzenia papy. Nie mówiąc o wspomnianej powyżej stronniczości poglądów, która z nauką krytycznego myślenia, nie ma nic wspólnego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tylko, że ja takiej krytyki nie zastosowałem, a przykłady które podałem, raczej dotyczą sposobu reagowania na krytykę jako taką. Z drugiej strony ciężko konstruktywnie skrytykować rzecz, do której głównie możemy się odnosić poprzez własny gust, a nie metodyczne wyliczanie błędów i uchybień. Z góry zakładam, że jeżeli ktoś lubi sensowne i uargumentowane narzekanie, to równie mocno zależy mu na takich samych pochwałach, a czy tak jest to już inna sprawa...

Co do "konstruktywnej" krytyki w "Gilotynie", to chciałbym tylko zaznaczyć, że nie widzę tam ( choć możliwe, że je przegapiłem) specjalnie sensownych pomysłów na poprawę obecnego stanu polskiej polityki, a przecież na tym właśnie ma polegać konstruktywna krytyka. Według mnie( a bazując na treści Twojej wypowiedzi) "Gilotyna" nic nam nie wpaja, bo cięte riposty i ładne podsumowania z życia naszych polityków, można usłyszeć i przy okazji kładzenia papy. Nie mówiąc o wspomnianej powyżej stronniczości poglądów, która z nauką krytycznego myślenia, nie ma nic wspólnego.

 

1. Rzeczywiście chodziło mi o krytyczne myślenie. A konstruktywnej krytyki w "Gilotynie" rzeczywiście nie zauważyłem.

2. Nie napisałem, że ten program ma coś wspólnego z nauką krytycznego myślenia. Zadałem tylko teoretyczne pytanie - może tak, a może nie? :P

Napisałem, że na nim bazuje (krytycznym myśleniu). Bowiem, z tego odcinka na którym opieram swoją wypowiedź jasno wyłowiłem - Prezenterzy posługują się zewnętrznymi źródłami, cytatami, opiniami innych. Formując własną opinie i przedstawiając ją odbiorcy (robią to na żywo a nie za kulisami) i to jest właśnie krytyczne myślenie, więc tak jak napisałem powyżej ten program na nim bazuje.

 

3. Stronniczość poglądów też nie świadczy o braku krytycznego myślenia. Każdy jest stronniczy, ale Myszaq nie stoi przed Tobą z pistoletem i nie mówi Ci głosuj na tą albo na tamtą partie. Nic nie stoi też na przeszkodzie byś przełączył kanał i posłuchał zupełnie innej wypowiedzi w innym tonie ergo - nie zabija krytycznego myślenia.

Chociaż dokładnie tutaj się nie wypowiem - bo tak jak pisałem tylko jeden odcinek widziałem (i nie był stronniczy)

 

4. Po czwarte - ależ można metodycznie podejść do sprawy. I tak jak napisałem - zauważyłem, że ciekawych cytatów używają, odnoszą się do realnych sytuacji, bazują na opiniach innych. Można też ocenić merytoryczny poziom wypowiedzi, słownictwo, gestykulację bądź jej brak i inne duperele. Np. w tym oglądanym odcinku widziałem jak Myszaq usilnie chciał coś powiedzieć a ta "brzydka" Pani ciągle coś mówiła i on starał się jej przerwać! :) Nieładnie oj nieładnie! Rozumiem, że teraz lepiej się dogaduje z partnerką.

Nie mam czasu rozwijać tych myśli ale je mam. Zachowam dla siebie na ten moment.

 

Podsumowując, ja uważam popisy Myszaqa w tym programie - za całkiem udane. Nie jest pozbawiony sensu - a szczerze mówiąc większość telewizyjnej papki sensu nie ma wcale. Prezenterzy wyrażają krytyczne opinie nie bazując tylko na własnych uprzedzeniach. Motywują swoje wypowiedzi i używają ciekawej, interesującej - czasem zabawnej - stylistyki.

Byle tak dalej. Mam nadzieję też, że siedzi tam za nimi sztab doradców i mówi im co spaprali w danym odcinku. Dlatego nie widzę sensu dalej tutaj się produkować. Ide zwalić Konia! nara.

Edytowane przez mr_yoda
Odnośnik do komentarza

Krotko i na temat, bo tu jakies elboraty powstaja

 

Gilotyna jest programem humorystycznym, nie swiatopogladowym. Walimy w obie strony (Lewo i prawo, czasem nawet po skosie), ale jak chcemy i jak sobie wymyslimy.

Ma wiele bledow technicznych, a i Kamilem Durczokiem tez nie jestem, ale generalnie ludziom sie podoba. I niewiele ma tu do rzeczy, ze jestestem wielki Myszaq z PE, bo niewiele widzow SuperStacji to czytelnicy PE/gracze.

 

Ma byc smiesznie,czasem absurdalnie,czasem nieprzyzwoicie.

 

Nie mamy sztabu doradcow, redaktorow, stylistow i pan do blowjoba. Program robimy we dwojke - od dokumentacji po siedzenie z montazysta.

 

Kto chce, niech oglada. Kto nie - niech wyplata wiklinowe kosze. DziekI!

 

:)

Edytowane przez Myszaq
Odnośnik do komentarza

Krotko i na temat, bo tu jakies elboraty powstaja

 

Gilotyna jest programem humorystycznym, nie swiatopogladowym. Walimy w obie strony (Lewo i prawo, czasem nawet po skosie), ale jak chcemy i jak sobie wymyslimy.

Ma wiele bledow technicznych, a i Kamilem Durczokiem tez nie jestem, ale generalnie ludziom sie podoba. I niewiele ma tu do rzeczy, ze jestestem wielki Myszaq z PE, bo niewiele widzow SuperStacji to czytelnicy PE/gracze.

 

Ma byc smiesznie,czasem absurdalnie,czasem nieprzyzwoicie.

 

Nie mamy sztabu doradcow, redaktorow, stylistow i pan do blowjoba. Program robimy we dwojke - od dokumentacji po siedzenie z montazysta.

 

Kto chce, niech oglada. Kto nie - niech wyplata wiklinowe kosze. DziekI!

 

:)

 

Rzpisałem się celowo. Ja dokładnie rozumiem o co chodzi w tym programie i, że to ma być rozrywka. Ale wiesz np. rozrywka typu Majewski Szow przyprawia mnie o wymioty. Dlatego miło widzieć coś sensownego i "żywego". Npisałem, że należą się dla was brawa i już. Pozdro! :P

Odnośnik do komentarza

 

 

Rzpisałem się celowo. Ja dokładnie rozumiem o co chodzi w tym programie i, że to ma być rozrywka. Ale wiesz np. rozrywka typu Majewski Szow przyprawia mnie o wymioty. Dlatego miło widzieć coś sensownego i "żywego". Npisałem, że należą się dla was brawa i już. Pozdro! :P

 

 

ok, dzieks... btw - przy Szymon Majewski Show tez maczam palce (tekstowo) :)))

Odnośnik do komentarza

 

 

Rzpisałem się celowo. Ja dokładnie rozumiem o co chodzi w tym programie i, że to ma być rozrywka. Ale wiesz np. rozrywka typu Majewski Szow przyprawia mnie o wymioty. Dlatego miło widzieć coś sensownego i "żywego". Npisałem, że należą się dla was brawa i już. Pozdro! :P

 

 

ok, dzieks... btw - przy Szymon Majewski Show tez maczam palce (tekstowo) :)))

 

hahaha - serio? Nie znalazłem Cie nigdzie wymienionego. Ale może slabo szukalem. A które teksty piszesz? Te jego żałosne żarty? :D

Odnośnik do komentarza

Gilotyna możesz oglądać także...

 

* 10:55 Czw 22 Paź, TVP 2 Gilotyna

* 21:40 Pią 23 Paź, Superstacja Gilotyna

* 19:40 Sob 24 Paź, Superstacja Gilotyna

* 17:40 Nie 25 Paź, Superstacja Gilotyna

* 17:40 Pon 26 Paź, Superstacja Gilotyna

* 19:05 Pon 26 Paź, TVP 2 Gilotyna

* 19:05 Wto 27 Paź, TVP 2 Gilotyna

* 10:55 Śro 28 Paź, TVP 2 Gilotyna

 

wow, nawet na 2-ce w niezlym czasie antenowym dostaliście miejsce. no no no...

Odnośnik do komentarza

No, nie wypada się z tym nie zgodzić. Już nie mówiąc o stronniczości poglądów politycznych jakie wręcz wypływają od obu prowadzących.

 

Powiem bez krępacji. Program jest beznadziejny.

 

 

OK, Twoje zdanie,... mamy najwyzsza ogladalnosc na tym kanale, srednio 90-100 tys widzow, wiec chyba tacy beznadziejni nie jestesmy...

 

i w ogole propozycja do wszelkich malkontetow - zrobcie cos swojego, swoj program i dajcie sie zjechac internatow. a co!

 

pozdro!

 

 

Kiedy mnie twój sukces cieszy! Naprawdę, i przede wszystkim fajnie, że sprawie to tobie frajdę.

Jednak podane przez Ciebie statystyki mi nie imponują - wręcz mnie martwią. Widać jest 90 000 debili którym prezentowany w programie humor się podoba.

 

Od razu mówię, że to jest moje prywatne zdanie, nie żaden hejt jak piszą niektórzy z konsolomaniaków.

Wybaczcie, ale w przeciwieństwie do większości z was, nie jestem ślepo zakochany w redaktorach PSX E - mam mózg, i gdy coś jest zwyczajnie słabe nie boję się tego publicznie skrytykować. Kochać, to ja kocham kobiety.

 

Recki piszesz fajne, z jajem, ale:

 

Raz - Kamera Ci nie służy. Nawet w Gametime.tv - tak się nazywa program? - wypadasz moim zdaniem, zdecydowanie mniej korzystnie - ewidentnie jesteś stworzony do pióra.

Dwa - program jest żenująco głupi, co wcale nie znaczy, że śmieszny.

 

 

A sam swojego programu robić nie będę gdyż wiem, że jestem stworzony do innych, z pewnością bardziej przyziemnych rzeczy.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

A od kiedy Magiel jest kręcony na żywca?

 

btw. Myszaq wypada w Gilotynie nad wyraz ciekawie, mnie się to dobrze ogląda bo i nie pier.dolą poematów tylko konkretnie co każdy normalny człowiek sądzi na dany temat, jest mówione, bez okręćki.

Odnośnik do komentarza

Gilotyna możesz oglądać także...

 

* 10:55 Czw 22 Paź, TVP 2 Gilotyna

* 21:40 Pią 23 Paź, Superstacja Gilotyna

* 19:40 Sob 24 Paź, Superstacja Gilotyna

* 17:40 Nie 25 Paź, Superstacja Gilotyna

* 17:40 Pon 26 Paź, Superstacja Gilotyna

* 19:05 Pon 26 Paź, TVP 2 Gilotyna

* 19:05 Wto 27 Paź, TVP 2 Gilotyna

* 10:55 Śro 28 Paź, TVP 2 Gilotyna

 

wow, nawet na 2-ce w niezlym czasie antenowym dostaliście miejsce. no no no...

na TVP 2 to calkiem inny program. swoja droga bardzo niesprawiedliwy i az szkoda tych ludzi z ogromna wiedza, ale duzym pechem, przegrywajacych duzo kasy nie ze swojej winy.

Odnośnik do komentarza

 

nie pier.dolą poematów tylko konkretnie co każdy normalny człowiek sądzi na dany temat, jest mówione, bez okręćki.

No dyć właśnie o tym pisałem! To tak jakby ujek Józek zrobił program publicystyczny...

 

no juz bez przesady, ze ujek Jozek... troche wiedzy mamy plus nawet zdania podzednie zlozone budujemy :)

 

mam nadzieje, ze kiedys, za 50 lat, sie rozwine i uda sie zrobic program, ktory da czadu :)

 

 

a tymczasem odchodze z tv i zjame sie wyplataniem wikliny

 

peace!

Odnośnik do komentarza

Cześć i czołem, mój pierwszy post na tym forum, więc chciałem się przy okazji przywitać :)

 

Jak dla mnie Gilotyna ma po prostu być taka jaka jest. Gdyby nie to, to by jej nie było i tyle :) Wszędzie, a zwłaszcza w TV liczą się słupki oglądalności więc widać, że liczby dla wydawcy są satysfakcjonujące i chyba o to chodzi. Wiadomą sprawą jest to, że nie będzie to program typu Teraz My, czy inne z "gwiazdami" dziennikarstwa, bo i Superstacja ma innych odbiorców niż TVN24 (taki Fakt wśród TV). Zresztą tego typu programów jest za dużo, a tematy tam poruszane są oklepane jak Gołota w walce z Adamkiem, więc trochę alternatywy w postaci Gilotyny w branży się przyda :)

 

Życzę więc Myszaqowi powodzenia i dalszego trwania w swoich pasjach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

mnie ciekawi ilu konsolomaniaków oglądałoby Gilotynę, gdyby nie "Myszak z PE" ;)

a program czasem zdarzy mi sie ogladnac, zdecydowanie bardziej mi sie podoba niz Gametime.

 

Nie wydaje mi sie, ze to ma bardzo duzy wplyw na ogladalnosc, bo widzowie Superstacji to raczej inna grupa docelowa niz PE... tak ze chyba wiecj ludzi przyciagamy, bo dowalamy politykom, szczegolnie tym od strony PIS :))

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.