Skocz do zawartości

Rock Band 2


Redmitsu

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn grałem wcześniej we frets on fire na PC, klawiaturą ofkors [chociaż całkiem fajnie się grało, nie powiem]. Jeśli chodzi O GH, jakoś mnie nie kręci, dziwny styl graficzny tam jest [śjakieś latające c h u j wieco], dlatego bardziej bym się ukłonił w stronę RB.

Na forsie nikt nie śpi, ale czasami po prostu 'trzeba' coś kupić xD. Pomyślę, pooglądam filmiki, posprawdzam recenzje. Najważniejsze kwestie już są jasne dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi O GH, jakoś mnie nie kręci, dziwny styl graficzny tam jest [śjakieś latające c h u j wieco], dlatego bardziej bym się ukłonił w stronę RB.

latajace cos? :huh: Ja tam na grafike raczej nie patrzec, bo podczas gry sie W OGOLE na nia nie patrzy, po prostu sie nie da bo musisz caly czas patrzec na frety. Ja po pol roku grania w GH3 zauwazylem ze tam z tylu jest czasem taka fajna gitarzystka :]

Na forsie nikt nie śpi, ale czasami po prostu 'trzeba' coś kupić xD. Pomyślę, pooglądam filmiki, posprawdzam recenzje. Najważniejsze kwestie już są jasne dla mnie ;)

Wlasciwie to nie masz co czytac - te gry sie nie roznia niczym kluczowym, a bajery sa tylko po to zeby wlasnie pismacy mieli co pisac w recenzji ;] Ale tak naprawde to nie ma wplywu na grywalnosc, jedyne co sie liczy to dobrze poustawiane dzwieki oraz dobry soundtrack - wiec wybierz gre w ktorej muza podoba ci sie bardziej i tyle. A tak na marginesie to kupowanie gry z gitara, a pozniej dokupienie perki + mic'a sie oplaca znacznie mniej niz kupienie wszystkiego w zestawie - wiec kupno GH3 sie nie oplaca (tam jest tylko gitara), chyba ze ktos i tak bedzie gral tylko na gitarze.

Odnośnik do komentarza
A tak na marginesie to kupowanie gry z gitara, a pozniej dokupienie perki + mic'a sie oplaca znacznie mniej niz kupienie wszystkiego w zestawie - wiec kupno GH3 sie nie oplaca (tam jest tylko gitara), chyba ze ktos i tak bedzie gral tylko na gitarze.

niby tak jesli jestes samotnym graczem ktory raz zagra na perkusji a raz na gitarze, ale spojrz na to z tej perspektywy:

kupujesz gh3:

-nie podoba Ci sie to mniej tracisz

-podoba Ci sie - dokupujesz caly zestaw (czy to rb1, rb2 czy gh4 niewazne), gitara z gh3 robi jako bass i mozesz grac calym zespolem

 

powtarzam: granie na jednego to nic w porownaniu gdy jedziesz jakas solowke na gitarze a kumpel ci wybija rytm na perkusji

 

edit:

cholera, wiedzialem ze to kiedys kupie, ale nakreciliscie mnie (glownie jeden gosc w dziale o x0) i szybkie pytanie

w jakim polskim sklepie moge kupic sama gre bez instrumentow?

Edytowane przez ....
Odnośnik do komentarza
A tak na marginesie to kupowanie gry z gitara, a pozniej dokupienie perki + mic'a sie oplaca znacznie mniej niz kupienie wszystkiego w zestawie - wiec kupno GH3 sie nie oplaca (tam jest tylko gitara), chyba ze ktos i tak bedzie gral tylko na gitarze.

niby tak jesli jestes samotnym graczem ktory raz zagra na perkusji a raz na gitarze, ale spojrz na to z tej perspektywy:

kupujesz gh3:

-nie podoba Ci sie to mniej tracisz

-podoba Ci sie - dokupujesz caly zestaw (czy to rb1, rb2 czy gh4 niewazne), gitara z gh3 robi jako bass i mozesz grac calym zespolem

 

powtarzam: granie na jednego to nic w porownaniu gdy jedziesz jakas solowke na gitarze a kumpel ci wybija rytm na perkusji

GH3 z gitara 350 zl + rock band pelny (min.) 550 zl - 900 zl. A sam zestaw z RB wystarcza zeby grac w ekipie, a gh3 z gitara nie... i co z tego ze gh3 ma tyle piosenek jak i tak musisz dokupic caly kolejny zestaw z gra zeby pograc ze znajomymi - a kupno gry z gitara, a pozniej samej perki i mikrofonu tez wyjdzie drozej niz kupno calosci od razu ( i na PS3 nie jestem pewien czy sa juz instrumenty osobno). A mysle ze te powyzej 500 zl nie wyda nikt, kto nie jest pewien ze mu sie podoba. Poza tym jesli juz sie okaze ze jednak nie jest to takie fajne, to sprzedajesz caly zestaw - zapotrzebowanie jest tak duze, ze sprzedajac 50 zl taniej niz nowka bez problemu znajdziesz kupca.

 

 

edit do edita: Robson

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza

Mialem w koncu przyjemnosc zagrania poraz pierwszy w RB i bylo to czego sie spodziewalem, czyli mega miodnie ;]

Szkoda jeno ze gralem na dosc dojechanym juz sprzecie, w perke trzeba bylo ostro napier.dalac a gitarka miala dziwnie wyrobiona strune ( w gitarce od gh struna jest taka skokowa, w rb juz tak nie bardzo ale to i tak uwazam ze byla wina sprzetu ).

 

Takie pytanko.

W perce od RB strasznie mi przeszkadzalo to ze podczas grania perkusja mi odjezdzala przy ostrzejszym graniu, czy w RB2 na stopkach sa jakies filce gumowe badz cos w ten desen by ona tak nie jezdzila? Bo przeciez inaczej pochlastam sie.

 

Ogladalem na youtube opinie perki do RB2 i problemem ktory chyba jest w kazdym modelu to to ze przy nawalaniu niebieskego bebna potrafi sam z siebie wskoczyc zolty, co z reszta sa pokazane z tym filmiki. Czy wy, uzytkownicy perki od RB2 (sa tu jacys?) tez macie z tym problem?

Odnośnik do komentarza
edit do edita: Robson

znalazlem wczesniej, ale dzieki

20 minut prob odzyskania hasla, zalozenie nowego maila, rejestracja i czekam :D

 

A z innej beczki pytanko - czy na ps3 tez mozna importowac trackliste z rb1? I jesli tak, to czy tez sie za to placi i ile?

nie widze powodu dla ktorego, by mialo nie byc takiej opcji, ale za jakis tydzien sam sprawdze to napisze

 

edit:

Redmitsu, struna w gitarce z rb nie ma tego "kliku" co ta z gh

mi stopa od perkusji sie nie slizga wiec to moze wina podlogi na jakiej byla umieszczona, tak w ogole to jest ona przymocowana do podstawy perkusji wiec wszystko by to musialo sie przesuwac

Edytowane przez ....
Odnośnik do komentarza

jesli ktos szuka gdzie w RB2 jest opcja by pobrac kawalki z RB1 to podpowiedz (mi dojscie do tego troche zajelo):

-wkladamy plyte z RB1 i sciaga sie patch (chyba 1.07)

-wchodzimy do psstore i kupujemy klucz do exportu

-znowu rb1, opcje, export i jedziemy

 

aby tego dokonac RB2 wcale nie jest potrzebny

 

1,52 GB wymagane na dysku

Odnośnik do komentarza
Dwa kawałki Metalliki? Można wiedzieć jakie?

 

PS. DLC z RB działa bez problemu z RB2?

jedno z challanges to 3 kawalki rhcpz plyty stadium arcadium inne to wlasnie metallica (justice, ride, blackend i battery niestety trzeci kawalek mnie pokonal)

ciekawe tylko jak wyglada sprawa z osobami ktore nie maja kawalkow z rb1 albo np kupionych tych metalliki? te challanges zostana oznaczone znakiem zapytania (tak jak te do ktorych nie odblokowalismy jeszcze dostepu) czy poprostu na ich miejsce wskoczy cos innego z dostepnymi utworami?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...