Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ogladam duzo anime, w zasadzie tylko kilka tytulow przypadlo mi do gustu. Wsrod nich absolutnym nr 1 jest wlasnie Berserk, ktorego to odcinki pochlanialem jeden za drugim. Opowiesc o Gutsie i jego towarzyszach wypakowana jest zwrotami akcji, brutalnoscia i zaskakujacym, choc wkur.wiajacym endingiem (storyline to tylko kawalek fabuly mangi). Od strony technicznej widac, ze animacja ma juz swoje lata, ale oglada sie to to przyjemnie. Ogolnie zaje.bisty stuff.

Odnośnik do komentarza

Wydarzenia w anime to czas gdy Guts ucieka od swego opiekuna (nie pamietam imienia, ale mlody Guts go zabil) po akcje, kiedy Griffith zaprzedaje sie demonom, w skutek czego caly jego oddzial ginie, oprocz Gutsa. No i nie wiadomo co dzieje sie z Caska, gdyz w ostatnich scenach demoniczny Griffith z nia kopuluje.

Odnośnik do komentarza
Dzięki Sword of Berserk na Dreamcasta sięgnąłem po dzieło Kentaro Miury, no i nie zawiodłem się.

O tak Sword of Berserk jest świetne ^_^ Istnieje jeszcze jedna gra, ale z tego co się orientuje nie można jej zdobyc w Europie i nie ma jej na emu. Mam na myśli Berserk: Millenium Falcon. Tytuł ciekawy bo akcja rozgrywa się po powrocie Griffitha.

Trailer:

Odnośnik do komentarza

Ja wpierw widziałem anime, po obejrzeniu sięgnąłem po mangę, moje odczucia to, że manga jest kapitalna a anime tylko dobre. Anime jest mocno ocenzurowane i pozbawione kilku wydarzeń (nie ma walki z apostołem na początku, który trzyma swoją córkę w zamknięciu), wywalili też element humorystyczny w postaci elfa Puck'a. Jednak warto sobie obejrzeć to anime i zobaczyć w ruchu oraz usłyszeć znane postacie, dodatkowo moim zdaniem anime ma świetną muzykę, która dobrze komponuje się z uniwersum Berserk'a.

 

Posiadam Berserk: Millenium Falcon na PS2, świetna pozycja, dla fana mangi zwyczajnie "musisz mieć".

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza
Ja wpierw widziałem anime, po obejrzeniu sięgnąłem po mangę, moje odczucia to, że manga jest kapitalna a anime tylko dobre. Anime jest mocno ocenzurowane i pozbawione kilku wydarzeń (nie ma walki z apostołem na początku, który trzyma swoją córkę w zamknięciu)

 

Dokładnie, anime jest bardzo ubogie w stosunku do mangi, nie wiem czemu zabrakło Wyard'a ... Także wszystkim którzy ogladali tylko anime i mają zamiar sięgnąć do mangi polecam zacząć od 1 tomu a nie od 12 czyli tam gdzie sie kończy anime.

Odnośnik do komentarza
Ja wpierw widziałem anime, po obejrzeniu sięgnąłem po mangę, moje odczucia to, że manga jest kapitalna a anime tylko dobre. Anime jest mocno ocenzurowane i pozbawione kilku wydarzeń (nie ma walki z apostołem na początku, który trzyma swoją córkę w zamknięciu)

 

Dokładnie, anime jest bardzo ubogie w stosunku do mangi, nie wiem czemu zabrakło Wyard'a ... Także wszystkim którzy ogladali tylko anime i mają zamiar sięgnąć do mangi polecam zacząć od 1 tomu a nie od 12 czyli tam gdzie sie kończy anime.

 

 

Może dlatego, że liczyła się w tym wypadku wizja scenarzysty i reżysera anime, którzy wybrali "neutralny", zamknięty wątek z życia Guttsa, stanowiący idealne wprowadzenie do mangi. Kiedy anime powstało mieliśmy rok 1997, więc manga dopiero się "rozkręcała". Gdybyśmy mieli w 100 % przeniesione wątki z mangi do anime, to seria skończyłaby, jak: Dragon Ball, Naruto (od cholery fillerów i toczących się w nieskończoność walk).

BTW: Jakieś dwa lata temu pojawiła się plotka, że ma powstać druga seria Berserka. Na te rewelacje zareagował twórca mangi, który stwierdził, iż jest to absurdalne posunięcie ze względu na fakt, iż, dla niego, manga nawet się porządnie nie rozkręciła.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wszyscy polecali mi tego Berserka, wiec w koncu peklem i zaczalem ogladac. Jedno slowo - porazka. Nie podobalo mi sie wszystko, poczawszy od glownego bohatera, ktorego szczytem erudycji jest rzucenie "yyyy... uuuuch... eee...", skonczywszy na kresce i fabule jako calosci. Niby mialem ogladac, poniewaz zakonczenie jest swietne. Rzeczywiscie, jest dobre, tylko dobre. Gdyby cale anime takie bylo moze zaslugiwaloby na 7. Tymczasem dla mnie jest to zwykle 3-4. Najzwyczajniej w swiecie ogladajac, czekalem tylko az dobrne do konca. Nie o to chodzi. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Wszyscy polecali mi tego Berserka, wiec w koncu peklem i zaczalem ogladac. Jedno slowo - porazka. Nie podobalo mi sie wszystko, poczawszy od glownego bohatera, ktorego szczytem erudycji jest rzucenie "yyyy... uuuuch... eee...", skonczywszy na kresce i fabule jako calosci. Niby mialem ogladac, poniewaz zakonczenie jest swietne. Rzeczywiscie, jest dobre, tylko dobre. Gdyby cale anime takie bylo moze zaslugiwaloby na 7. Tymczasem dla mnie jest to zwykle 3-4. Najzwyczajniej w swiecie ogladajac, czekalem tylko az dobrne do konca. Nie o to chodzi. Nie polecam.

Zgadzam się Ostatnio obejrzałem i jako wielki fan mangi Berserk nie polecam anime. Lepiej wziąść się za wersję papierową.

Odnośnik do komentarza

bez kitu z tym że jest fajne zakończenie to mnie rozwaliłeś ,nic głupszego odnośnie tego anime jeszcze nie słyszałem.( gorszego zakończenia chyba zadne anime nie ma, bo to żadne zakończenie zresztą,akcja się ucina nic wiecej)

 

ogólnie nie przesadzajcie nie jest taki złe. gdy było wierne mandze to wyszedł by z tego taki gantz do potęgi entej. flaki/hentai/flaki/hentai.

chociaż nie zaprzeczam że na nowe wcielenie anime czekam z zapartym tchem :)

Edytowane przez Adriankiller
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Berserk konczy sie tam gdzie powinien. Gdy widz powraca myslami do pierwszego odcinka juz po obejzeniu serii, jest w stanie domalowac sobie wszystko co niezbedne... Ot Guts staje sie ostatecznym madafakom, szuka spelnienia walczac z zlem zamieszanym w jego przeszlosc, jednak naznaczony, pozostaje przesladowany przez demony.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...