Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Kolejny sezon wystartował z podwójnym odcinkiem i cóż... jakoś chyba minimalnie lepiej to wygląda od strony technicznej - zdecydowanie mniej (pipi)owego CGI, a i fabularnie, dla osób nieznających mangi, mogło być całkiem zaskakująco. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Może trudno w to uwierzyć, ale moim zdaniem ten sezon wyglądał jeszcze biedniej niż zeszłoroczny. :/

 



Toż to jawny gwałt na jednym z najbardziej "epickich" momentów w mandze post-golden age. Abominacja.  :whyyy: 

  Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

O kur.wa

Trzymałem się tego animca z daleka, bo oceny były miażdzące i nie chciałem sobie psuć humoru tym syfiastym CGI. To już rakowe fillery z naruto były przyjemniejsze dla oka.

 

EDIT: Teraz tak patrzę na studio odpowiedzialne za animacje (https://myanimelist.net/anime/producer/1237/Millepensee) to kolorowo nie jest. Szkoda, że produkcji nie podjęło się bardziej szanowane studio z lepszym budżetem. 

Edytowane przez Dr1zzt
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ja dopiero teraz obejrzałem po raz pierwszy anime z 1997. No i po prostu brak mi słów. Nie pamiętam kiedy coś takiego przeżyłem. Arcydzieło i top 3 animców ever.

 

Nigdy nie przeczytałem żadnej mangi i to jest pierwsze anime, które mnie skłoniło do spróbowania tej formy sztuki. Wszyscy zgodnie piszą, że jest to najlepsza manga w historii i najlepiej czytać ją w nocy. Dzisiaj przeczytałem kilkadziesiąt stron z vol.1 + ost Hirasawy na słuchawkach i podsumuje to tak: Boże, czy jest coś piękniejszego? :fsg: :fsg: 

 

Edytowane przez sprite
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Stara seria anime miała w sobie trochę ducha pierwowzoru i oglądało się to miło, pomimo niskiego budżetu i braków w animacji. Filmy jakie wydali później straszyły okropnym CGI, które z kolei podbito o 200% przy ostatniej próbie ekranizacji w postaci serialu. Manga oczywiście najlepsza i do momentu, do którego właśnie dobiło JPF z polską edycją to jeden z lepszych komiksów. Niestety da się odczuć, że po tym autor miał już trochę wywalone na to, albo zabrakło pomysłu. Chwilami jeszcze były dawne przebłyski geniuszu i fantastyczne rysunki dalej przykuwały, ale to już pieśń przeszłości. Berserk dzisiaj pomijając tempo w jakim ukazują się nowe epizody już nawet nie wygląda dobrze. Autor przerzucił się z ręcznych rysunków na malowanie stylusem w programie graficznym i na serii postawiłem krzyżyk.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...