Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W porównaniu z tymi trzema pierwszymi tomami o rozdzielczości kciuka to i tak skany tomu 28 (i z pewnymi wyjątkami kolejnych) wyglądają dobrze. Teraz da się wyrwać nawet skany w wysokiej jakości tych pierwszych tomów.

 

Od 270 epizodu chyba mangę zaczęło wydawać [Evil_Genius], więc pobieraj od nich (rzecz jasna jest po angielsku).

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Jestem zaskoczony, że Guts użył Zbroi Berserkera. Bestia mówiła, że odejdzie w cień i będzie zbierać siły, żeby zaatakować kiedy przyjaciele bohatera zginą, a tu coś takiego. W pobliżu nie ma Schierke, do tego jest pełnia księżyca, a wtedy magia jest silniejsza. Poprzednim razem, gdyby nie pomoc Księżycowego Chłopca, to ego Gutsa zniknęłoby bezpowrotnie.

 

http://www.online.berserkfan.info/Tom_28/Rozdzial_07/6 tutaj dobrze to widać, wypadło już poza pieczęć ochronną Flory i Schierke dosłowni wyciągnęła świadomość Gutsa z mroku.

 

Dlatego wydaje mi się bardzo nierozsądne, że Guts zdecydował się na taki krok. Ciekawe jak to się dalej potoczy.

 

Spoilery wyjaśniają też w jaki sposób statek piratów mógł się wspinać po skałach. Choć stwór jest wielki i w ogóle, to mam nadzieję, że nie jest Bogiem Morza.

 

PS. Jeśli Guts w szale zabije Ismę, to się zdenerwuję.

Odnośnik do komentarza

Pojawiły się nowe spoilery. Już się nie dziwię, że Guts zdecydował się na zbroję. Wyspa jest pełna gigantycznych ślimaków, wielkości okrętów wojennych. Jak duży jest Bóg Morza i gdzie on jest?

 

 

1. Apostołowie to ludzie. Ludzie, którzy w wyniku ceremonii poświęcili swoje człowieczeństwo i stali się potworami. Oczywiście to nie jest takie proste i banalne. Wybrani przez nici przeznaczenia ludzie odnajdują behelit. W odpowiednim czasie i miejscu - kiedy są na skraju załamania nerwowego - behelit się uaktywnia, przenosząc ich do najgłębszych poziomów świata astralnego. Tam czeka Ręka Boga.

Wtedy wybrana osoba może poświęcić coś najdroższego w jej życiu (ofiara chyba musi być materialna) i spełnić swoje marzenie, jako że człowieczeństwo - tu rozumiane jako moralność czy normy społeczne - już jej nie obowiązują. Osoba taka staje się potworem, a jej wygląd wyraża jej duszę (mówił o tym Daiba, to też jest powodem, dla którego niektórzy apostołowie wyglądają dumnie i potężnie, a inne mają penisy na głowie).

Kilka przykładów:

 

Rosine (dziewczynka-elf) - poświęciła swoich rodziców, w zamian mogła stworzyć raj dla dzieci i pozabijać albo zniewolić dorosłych, których tak nienawidziła. Nie zmienia to jednak tego, że żywiła uczucia do Jill, a przed śmiercią zrozumiała swój błąd.

 

Hrabia-ślimak - poświęcił swoją żonę, zmienił się w potwora i rozpoczął zmasowaną eksterminację heretyków i domniemanych heretyków. Nadal kochał swoją córkę i kiedy przyszedł czas nie był w stanie jej poświęcić.

 

 

2. Mozgus i jego kaci nie byli apostołami. W fandomie stwory takie jak on są nazywane pseudo- albo quasiapostołami. Podobnie jak kapłan heretyków, tak inkwizytor i jego świta została przemieniona w potwory przez bezimiennego apostoła (tego, który wyglądał jak behelit). On sam mówił, że daje moc tym, którzy jej pragną. No a dokonuje tego wbijając jakieś żądło w człowieka:

 

http://www.online.berserkfan.info/Tom_19/Rozdzial_04/11 kapłan heretyków

 

http://www.online.berserkfan.info/Tom_20/Rozdzial_01/5 ta i następna strona - Mozgus i jego ludzie

Odnośnik do komentarza

Anime już dawno się skończyło, opowiada tylko jakiś ułamek anime i jest słabe raczej, a na pewno w porównaniu do anime (oceniam to po zachwytach jakie tutaj mają miejsce, bo mnie czarno-białe komiksy na ekranie monitora nie jarają).

 

czyli anime opowiada tylko ułamek fabuły anime i jest słabe w porównaniu z anime? aha.

Odnośnik do komentarza

Nie wsiąknąłem jeszcze nigdy w żadną mangę, a kilka próbowałem, więc nie wiem czemu miałbym w tą. Mangi mnie po prostu nie kręcą.

Bo ta manga jest bardziej jak komiks i zdecydowanie lepiej podchodzi zachodniemu odbiorcy, w przeciwieństwie do reszty japońskich dziwactw. Do tego artyzm (oczywiście nie pierwsze tomy, gdyż seria wychodzi już przeszło 20 lat) jest miejscami tak powalający, że można się gapić 5 minut na jedną stronę. Klimat już w ogóle miażdży.

 

ja też nie, jakoś to wszystko nie czytelne, nie przejrzyste.

Ale FMA tom 1 mam <ok>

Olaboga panie, pan nie porównuj takiego bubelka dla nastoletnich dziewoj do Berserka. :lol:

Odnośnik do komentarza

W tym momencie opowiadam się po stronie Grigoriego, do mnie też manga zdecydowanie nie przemawia. Statyczne obrazki, a tym samym zero dynamiki, brak muzyki, głosów postaci, co także odbija się na przedstawianych emocjach - to jednak nie to samo co anime. Dlatego też nie czytam Berserka, chociaż od dawna jestem napalony na tą serię. Pozostaje liczyć na to, że kiedyś jakieś studio się za to weźmie.

Odnośnik do komentarza

W 99% przypadków anime jest gorsze od mangi, nawet taki Monster pomimo, iż jest praktycznie identyczny w obu przypadkach minimalnie lepiej wypada w wersji mangowej. Jedyny przykład z jakim się spotkałem, gdzie anime > manga to Vision of Escaflowne.

 

Jak się komuś nie podoba to i tak nie tknie, ja też prawie wcale nie czytam książek, bo mam lichą wyobraźnię i mi to nie daje frajdy. Jednak coś takiego jak Berserk zwyczajnie miażdży stopniem ukazania poprzez obrazki swojej historii (trzeba niebywałego talentu, żeby umiejętnie zagospodarować te cztery/pięć paneli na jednej stronie).

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Źle klasyfikujesz komiksy Grigori. Nie podchodź do tego jako do czegoś pomiędzy książką, a filmem. Podchodź do tego jak do książki bez opisów krain, wydarzeń, postaci bo to wszystko masz pokazane w formie obrazków. Komiks to w zasadzie książka gdzie masz z góry narzucony przez autora wygląd bohaterów, miejscówek itd.

 

W ogóle komiks może przedstawić uczucia w taki sposób w jaki książka po prostu nie da rady. Przykład: pamiętna scena z młodą Florą i ścianą ognia, jej słowa do Shierke a tu nagle jeden duzy obrazek gdzie razem siedzą pod drzewem. Nie da się tego przedstawić w postaci książki.

 

No i manga Berserka jest znacznie ostrzejsza.

Odnośnik do komentarza

Powiem ci tak, W życiu jeśli chodzi o mange to chyba z 3 tytuły w życiu przerobiłem wychodząć z podobnego założenia jak ty, że komiks to jednak nie anime, aczkolwiek po obejrzeniu tego anime naszła mnie chęć na trochę szersze spojrzenie na ten temat

I choler głupi czarno biały komiks, bez dzwięku wciągnął mnie tak cholernie, że nie mogło się z tym równac nic co powstało w formie papierowej.

Powaga. Jeden z nielicznych przypadków.

Odnośnik do komentarza

To teraz pomyśl, jak zajebiste byłoby to anime, gdyby wzięło się za nie jakieś porządne studio (np. Bones lub Madhouse). Ja niestety wciąż ślepo wierzę, że kiedyś takowe powstanie, dlatego wstrzymuję się z czytaniem mangi.

 

Btw, ile to już ma chapterów i co ile wychodzi nowy part?

Odnośnik do komentarza

To teraz pomyśl, jak zajebiste byłoby to anime, gdyby wzięło się za nie jakieś porządne studio (np. Bones lub Madhouse). Ja niestety wciąż ślepo wierzę, że kiedyś takowe powstanie, dlatego wstrzymuję się z czytaniem mangi.

 

Btw, ile to już ma chapterów i co ile wychodzi nowy part?

 

 

Nawet jeśli powstanie, to może szykować się porażka do Blade of Immortal. Świetna manga, a anime, co najmniej niezłe z beznadziejną cenzurą oraz 13 odcinkami XD

Odnośnik do komentarza

Według mnie jedyny byt takiego projektu to seria OVA niczym w przypadku Hellsing Ultimate, problem w tym, że budżet musiałby być jeszcze większy i sprzedaż byłaby raczej marna (dziś w Japonii anime kupują w większości tylko jakieś świry, które się jarają takimi K-ON! lub Bakemonogatari). Nawet gdyby zapadała decyzja o robieniu i każda OVA obejmowałaby jeden tom to gdyby wychodziły dwie/trzy (naprawdę spory budżet musiałby być) części na rok trochę by to zajęło (obecnie 35 tom).

 

Btw, ile to już ma chapterów i co ile wychodzi nowy part?

Pojedyncze wydania liczą się jako epizody, które dopiero potem jako całość tworzą rozdziały. Najnowszy jest epizod 315 (dzisiaj się dopiero oficjalnie ukazał w Japonii). Następny prawdopodobnie będzie za 3-4 miesiące, to normalny cykl pracy tego autora, który robi takie przerwy (w sumie on sobie nie robi przerwy tylko całymi dniami to rysuje, wystarczy spojrzeć na pieczołowitość i jakość rysunków). Po przerwie wychodzą zwykle trzy epizody w dość krótkim odstępie czasu (dwa tygodnie) i tak w kółko już od kilku lat.

 

Patrząc się na to logicznie, nigdy nie powstanie adaptacja godna mangi, nie żeby brakowało zdolnych ludzi potrafiących to przenieść na ekrany, ale zwyczajnie nikt im na to nie wyłoży kolosalnej ilości jenów. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć w ruchu trochę z dalszych przygód Guts'a (pokryło wydarzenia z tomów od 22 do 27) może zagrać w grę na PS2 Berserk Millennium Falcon Arc: Chapter of the Holy Demon War (cała po japońsku rzecz jasna).

 

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Jest już tłumaczenie nowego epizodu.

 

Można napisać tylko jedno - BERSERK. Kilka stron z marszu trafiło do moich ulubionych.

http://view.thespectrum.net/series/berserk-chapter-315.html?ch=Chapter+315&page=12

http://view.thespectrum.net/series/berserk-chapter-315.html?ch=Chapter+315&page=18

http://view.thespectrum.net/series/berserk-chapter-315.html?ch=Chapter+315&page=8

 

Ciekawi mnie co bohaterowi tak strzela w mięśniach. Czyżby znowu przeholował? Wygląda też na to, że Morski Bóg musi się najpierw odrodzić, a macki należą do ślimaków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.