Skocz do zawartości

Przyziemne marzenia, cele


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie siedziałem w tym aucie, oceniam tylko wygląd zewnętrzny i ogólne wyposażenie póki co jak za taką cenę. Obok pracy mam salon Dacii, może się wybiorę w któryś dzień. 

Ogólnie bardzo mi się podobają Crossovery, najchętniej to bym przytulił to auto: 

fiat-500x-1-6-e-torq-110k-plus.jpg

 

No ale za sensowną wersję z klimatyzacją to już ponad 70tys za nowe.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, krupek napisał:

Średnie oceny w testach zderzeniowych są chyba też spowodowane tym, że te auta nie mają systemów dbających o pieszego w momencie potrącenia. Z Dusterem chyba tak było.

 

Niestety ale Dacie tak se (nie mówię, też że totalnie do dupy) radzą sobie w testach bezpieczeństwa i to nie jest żaden mit. Dla porównania Duster ad 2017 z leciwym konstrukcyjnie ix35 ad 2010. Podobny segment ale różnica znaczna. Za przechodnia ix35 nawet jeszcze mniej ale finalnie 5*, a Duster 3*. No gdzieś musi być ukryta ta korzystna cena. Tańsze materiały, to jednak nie tyko estetyka i kwestia gustu.

 

 

https://www.autocentrum.pl/euroncap/dacia/duster-1.5-diesel-2017/

 

https://www.autocentrum.pl/euroncap/hyundai/ix35-2.0-diesel-style-lhd-2010/

 

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Banny napisał:

Pytanie czy auto musi być nowe?

 

Obecnie mam prawie 20 letniego Forda Focusa... i po prostu chyba chciałbym już nowe :). Ogólnie to w tym momencie jeszcze nie jestem na kupnie, ostatnio rozważałem bardzo mocno używanego Peugeota 407, ale finalnie dałem spokój, jeszcze z rok pojeżdze tym autem. Ale w przyszłym roku (raczej koncowka) temat będzie z pewnością na tapecie.

Odnośnik do komentarza

Nowe auto z salonu i to jeszcze Dacia? Przepłacisz panie - bierz używkę, max 5 letnia, ale innej marki. Pewne są tez auta z salonu, używane z gwarancja - japońskie fury są dość tanie (w porównaniu do niemieckich): porozglądaj się po salonach. Ja przyznam, ze byłem w salonie fiata (ale tez maja tu Dacie) i po wejściu do takiego Dustera, poczułem się jak za dzieciaka - kiedy dostałem klocki Ligao (zamiast Lego).

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.07.2018 o 12:34, Shagohad napisał:

Obecnie mam prawie 20 letniego Forda Focusa... i po prostu chyba chciałbym już nowe :). Ogólnie to w tym momencie jeszcze nie jestem na kupnie, ostatnio rozważałem bardzo mocno używanego Peugeota 407, ale finalnie dałem spokój, jeszcze z rok pojeżdze tym autem. Ale w przyszłym roku (raczej koncowka) temat będzie z pewnością na tapecie.

Weź sobie Fiata Tipo na abonament, lejesz tylko paliwo i płyn do wycieraczek, po roku bierzesz nowe 

Odnośnik do komentarza

ostatnio miałem przyjemność przejechać się Lexusem LS 460 i wszystkie moje plany zakupu autka 2-3 letniego klasy średniej w kierunku premium wzięły w łeb.Niestety, ale nic co wyjeżdza z salonu w cenie 150-200 tys.Nie jest w stanie nie tyle nawet zbliżyć się, co chociaż próbować nawiązać jakąkolwiek walkę, jesli chodzi o wyciszenie, komfort,materiały czy jakość wykonania.Chyba wolałbym jednak kupić takiego zadbanego LS-a za 80 tys, zostawić sobie 20 tys w półeczce "awarie" i cieszyć się obcowaniem z dziełem jakiś chorym inżynierów mających obsesję na punkcie doskonałości ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jestem od dłuższego czasu bardzo zdecydowany na to jaki samochód bym chciał (a z Natalią w tej kwestii bardzo się zgadzamy, więc nie ma szczególnych dyskusji) to w końcu zdecydowałem się na jakieś ruchy w tym kierunku. Niewiele się zmieniło odkąd ostatnio pisałem i moim wyborem wciąż jest SUV w coupe - podoba mi się to i tyle. Doszedłem do wniosku, że wolę nówkę z salonu bo po Sportage raczej nie chcę wracać do używek, więc w takim układzie GLE/X6 póki co nie wchodzi w grę - skupiam się więc na GLC/X4. 

 

Póki co bardziej jestem przekonany do beemki. Wg mnie ma więcej charakteru, mniej dziadkowy "feeling" z jazdy czy nawet wygląd. Byłem dzisiaj w salonie rozejrzeć się jakie oferty mają i czy w ogóle jest to realne. Całkiem nieźle doposażone X4 (dorzucałem w zasadzie wszystko czego brakuje mi w Sportage i wydawało się mieć sensowny stosunek ceny do przydatności) z podstawową benzyną wyszło w granicach 65k€ - z ratą leasingową na poziomie 600-700€ przez 3 lata. Potem wykup samochodu lub zwrot i, najprawdopodobniej, coś nowego. Wydaje się to całkiem sensowne i osiągalne, tym bardziej, że poliftowa wersja dopiero co wyszła i mówimy na razie o cenach cennikowych z jakimś minimalnym rabatem. Myślę, że trafi się w tym roku jakaś fajna promocja, lub wyprzedaż rocznika i będzie można upolować jakiś spoko egzemplarz w niższej cenie. 

 

Na pewno umowię się na jazdę próbną, no i czeka mnie jeszcze wizyta w Mercedesie. Może GLC mnie zaskoczy pozytywnie jeszcze bardziej ale chwilowo jestem pod ogromnym wrażeniem BMW i najchętniej brałbym tę X4 już dzisiaj, natychmiast. No w każdym razie jest już jakiś cel na ten lub przyszły rok. 

 

1bmwx4.jpg

bmw-x4708-77815627794517701.jpg

X4a9.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie jestem fanem aut tego typu, ale X4 nie wygląda źle. Widziałem je już i IMO jakoś całościowo wyszło lepiej niż GLC zwany "coupé", ten tył jest całkiem spoko. Poza tym jest nowym modelem, a z kolei wnętrze klasy C i GLC mnie akurat szczególnie nie powala. Przy czym z takim budżetem brałbym oczywiście coś innego, no ale to kwestia gustu.

 

O już wiem nad czym bym się zastanawiał wybierając teraz prywatnie z budżetem 60k euro. V60 z ekstra wyposażeniem i silnikiem T5, T6 lub T8 zależnie od wrażeń, czasu dostawy i kosztów. Ewentualnie A4 kombi, A5 sportback albo czekanie na nową serię 3 kombi. Lub szybki kompakt i kasa na paliwo, szczególnie jak się w Niemczech mieszka.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...