Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Express idzie 4 dni

 

Nie wiem, nie chce zejsc z ceny, A przy 10 sztukach na 100% dowala clo bo wartosc paczki bedzie duza

W takim trzeba znalesc alternatywne zrodlo, a jak sie znajdzie przynajmniej z taka sama cena to powiedziec temu palantowi, ze jak nie zejdzie, to do widzenia - pojdziemy do kogos innego. Watpie zeby codziennie zdazaly sie takie przypadki, ze ponad 10 osob (tak, teraz chetnych jest juz wiecej niz 10) chce zamowic gre.

Tak btw: CZY TO JEST JAKIS ZART? Gre wydalo Sony Computer Entertainment. SAMO SONY i nie moga tej gry wydac poza europa? Co to (pipi)a jest za problem - nawet tlumaczyc by nie musieli, przeciez ta gra juz jest po angielsku. Ja (pipi)e, jak sie boja o sprzedaz to najwyzej by puscili na poczatku w niewielkim nakladzie, zeby nie zalegalo na polkach.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie, gdzie tu logika? Skoro gra wyszla jedynie w Azji to po co robili angielska wersje? Az takim problemem byloby wypuscic na nasz rynek tych parenascie tysiecy sztuk na probe? Zaloze sie, ze gra zeszlaby conajmniej dobrze - czytajac rozne zagraniczne fora ludzie tez narzekaja na trudnosci z kupnej jej.

 

Welna mam nadzieje, ze jeszcze o nas pamietasz ;)

Odnośnik do komentarza
jak sie boja o sprzedaz to najwyzej by puscili na poczatku w niewielkim nakladzie, zeby nie zalegalo na polkach.

Tu jest sedno sprawy. Jak puszcza w niewielkim nakladzie-to sprzedaz moze nie zwrocic kosztow poniesionych z wprowadzenie gry na rynek(nawet optymistyczny wariant,ze bedzie dobra). Jesli puszcza w duzym nakladzie-ryzyko strat z powodu niesprzedazy jest zbyt grozne. Aha,nie moga tez najpierw wypuscic troche a potem jeszcze troche (kazdy by tak robil) Koszty takiego rozwiazania ida niebotycznie w gore.

 

PS Tak wygladaja ta gra na eBayu( http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trk...-All-Categories ). Jesli ktos mi zaplaci rownowartosc zadanej ceny w zlotowkach (1funt=5.12 zl) moge kupic dla tej osoby i od razu zawiadomic sprzedawce by wyslal na adres w Polsce. Tylko jedna moge kupic! Nie biore zadnej odpowiedzialnosci za cla,opoznienia,etc.

Edytowane przez Ken Marinaris
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To na (pipi) robili angielska wersje?

EDIT: Zastanawiam sie ile by kosztowalo masowe sprowadzenie (naprawde hurtowe, do masowej dystrybucji) Demon's Souls - jesli koszty sa wzglednie niewielkie w stosunku do zyskow ze sprzedazy, to czy takim duzym problemem jest dla SONY przy okazji tloczenia i wydawania wersji azjatyckiej dodac pare napisow po angielsku na pudelku, intrukcje po angielsku i sprowadzic do eu?

A wiecie co jest rowniez wielka szkoda? Ze SONY nie posiada wlasnego sklepu wysylkowego ze swoimi produktami, po swoich cenach - wtedy moglibysmy kupic kazdego exclusiva, nie wazne czy bylby wydany w naszym regionie.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

wszystko rozbija sie o Clo jakie na 100% dowala przy 10< sztukach

 

Sama gra poprzez ebay jest na tyle droga ,ze przy dodatkowym cle jest juz nieoplacalna. sory kto zaplaci 300zl reka w gore. Az takiego cisnienia na nia nie mam

 

220 moge dac wyzej juz niebardzo.

 

Dla przykladu. Sprowadzilem 3x FF7ACC z FF13demo - cla nie zaplacilem (wartosc paczki 210$$)

sprowadzilem kiedys 5x White Knight Chronicles - zaplacilem clo (ok50$) a wartosc paczki byla 235$

 

 

Wiec przy obecnych kursach walut dla mnie ryzyko Cla jest zbyt duze zebym wylozyl kase na 10-15 sztuk. Bo potem nikt mi tego nie kupi w cenie ktgora zwrocila by mi koszty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wątpię abyś dostałą tą grę tak tanio. W sklepach ekstremalnie ciężko na nią trafić (na wersję z english), na ebayu ceny też nie są obiecujące. Ze swojej strony polecam aukcje tego gościa sam u niego zamówiłem i w ciągu 4 dni od momentu wpłaty gra była u mnie.

Grę skończyłem, new game+ to silniejsze stworki z większa ilością HP ale układ się nie zmienił, więc jak ktoś wie gdzie czeka zasadzka to nie będzie zaskoczony. Co nie zmienia faktu, że nadal niektóre rzeczy są totalnym hardkorem :D Jest jeden dodatkowy boss, który mnie na 110 levelu w jednej z najlepszych zbroi brał jednym zwykłym uderzeniem połowę życia a silnym 80%. Do tego się leczył, chyba pokonałem go dopiero za 20 razem bo się uparłem, że nie będę tanio do niego strzelał z łuku czy atakował go czarami- uwziąłem się na pure melee ale w końcu się udało i

Old King Doran

upadł :D

Warto na tą grę wydać te 10-20 złotych więcej niż na jakąś przeciętną produkcję.

Edytowane przez Pablo
Odnośnik do komentarza

Przeglądając ostatnio ofertę sklepu YesAsia natrafiłem na Demon Souls (Asian edition), cena to 69,99$ po przeliczeniu wychodzi to coś koło 220zł . Przesyłka jest darmowa przy każdym zamówieniu powyżej 39$, musisz tylko wybrać przesyłkę standardową, zazwyczaj idzie mi taka paczka góra 2 tygodnie.

Sam zamawiam w tym sklepie soundtracki i jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłem. Co prawda gry póki co nie będę kupował ale jak ktoś chce sobie sprowadzić to może ją tam kupić.

http://www.yesasia.com/global/demons-souls...-0-en/info.html

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Tylko jest jeden problem:

Availability: Usually ships within 30 days

Czasami można czekać do usranej śmierci aż wyślą :)

 

Jak ostatnio szukałem jakiejś oferty, to znalazłem ciekawy log, opisujący jak wyglądały poszczególne rzuty gry na rynek. Podobno Sony trzaska tylko tyle egzemplarzy, na ile dostanie zamówień od sprzedawców w danym okresie!! Totalny bezsens. To po co w ogóle produkują gry? Ostatnio cały marketing związany z PS3 ostro mnie w(pipi)ia.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
A wiecie co jest rowniez wielka szkoda? Ze SONY nie posiada wlasnego sklepu wysylkowego ze swoimi produktami, po swoich cenach - wtedy moglibysmy kupic kazdego exclusiva, nie wazne czy bylby wydany w naszym regionie.

Przypuszczam, że gdyby Sony chciało zarabiać na sklepowej dystrybucji gier, toby sobie kupiło udziały w jakiejś sieci handlowej (może je zresztą posiada) i ciągnęło dywidendy, zamiast stwarzać konkurencję. Rynek jest tak urządzony, że jedni zarabiają na produkcji sprzętu i oprogramowania (Sony), drudzy na sklepowej sprzedaży tego wszystkiego (EMPiK, MediaMarkt...). Trudno żeby tak znienacka Sony nastąpiło na odcisk dystrybutorom własnych wyrobów. Gdybyś prowadził np. sklep RTV na osiedlu, a Sony otworzyło własny sklep ze sprzętem po drugiej stronie ulicy, weszłoby w paradę Tobie, który do tej pory sprzedawałeś ich telewizory w terenie i nie było konfliktu.

Ktoś kto zarządza takim Sony dobrze się zastanowi, nim zacznie produkować snopowiązałki, bo mu strzeliło do głowy, że rolnik posiadający konsolę Sony i telewizor Sony pewnie wybrałby snopowiązałkę Sony, gdyby takowe produkowano. Owszem, niby jest to jakiś pomysł na złoty interes, ale rynkowy rekonesans może ujawnić, że wejście w paradę obecnym już na rynku producentom snopowiązałek może się jednak nie opłacić.

Innymi słowy: skoro masz taki dobry pomysł, czemu sam nie otworzysz wysyłkowego sklepu z importami po TWOICH cenach? Koneserzy z całej Unii kupowaliby u Ciebie przepłacając, ale np. mając pewność, że wysyłka szybko dotrze, albo że jeśli się opóźni, będą mogli oddać nawet rozfoliowaną grę i dostać zwrot kasy. Skuteczny marketing to nie tylko niskie ceny, ale i różne takie cuda na kiju, programy lojalnościowe... Możesz sporządzić biznesplan i wystąpić o unijną dotację. Zachodzi rzecz jasna ryzyko, że pomysł nie jest wcale dobry i skończyłoby się to katastrofą, ale w tym właśnie sęk: Sony kręci lody na znacznie większą skalę i ma dużo więcej do stracenia, więc dobrze się zastanowi, nim zacznie opylać swoje gry z pominięciem zwykłych kanałów dystrybucji. Toż od wydawania gier Sony w Europie jest SCEE. Czyli co, centrala ma sprzedawać gry europejskiej klienteli jeszcze nim się zdecyduje, czy w ogóle wydać je w Europie?

Jeszcze innymi słowy: olej unijne dotacje, napisz do Sony żeby Ci przysłali pudło chińskich albo koreańskich Demon's Soulsów, a dostaną od sztuki tyle to a tyle. Opyl te giery elegancko i odeślij im kasę, sobie zostawiając umówioną górkę (choćby symboliczną). Czysty zysk dla wszystkich, prawda? Konkurencja 100% stealth, dystrybutorzy się nie nadąsają. Tylko że ktoś w głównej bazie Sony musiałby podjąć decyzję: "Panowie, olewamy SCEE, lepiej nam te gry opyli już teraz jeden taki typunio. Rozprowadzi 666 sztuk bo tylu panopków w całej Europie już teraz chce mieć tę grę i nam tyle wystarczy. Marketing? Poważna dystrybucja? Bez jaj, po co to komu, żeby grę kupiło, ilu, 6666 panopków zamiast 666? A i to nie na pewno? Śmiech na sali."

Owszem, z mojego punktu widzenia Demon's Souls to - obok Valkyria Chronicles - jeden z nadal nielicznych sexy towarów tylko na PS3 i zdecydowanie należy wydać to we wszystkich regionach. Tylko że Sony ma swój kolektywny punkt widzenia i swoją strategię. Mogę się tylko domyślać, że w ich planach jako wymarzony exclusive dla zachodniego gracza figuruje Killzone 2, jako prestiżowa gra "dziwna" - LBP i bieząca produkcja Teamu Ico, natomiast dla Demon's Souls jako czarnego konia w stajni PS3 mogli nie przewidzieć miejsca. Ot, wydali to w Azji i może wydadzą gdzie indziej, ale nie mają pewności, czy jest sens tłoczyć kasę w marketing, czy też wszyscy potencjalni nabywcy już są na tę grę napaleni i na potęgę importują tak, że jeśli zostanie w końcu wydana w innych regionach, sprzeda się tyci nakład niezależnie od ewentualnej promocji. Po prostu umiem sobie wyobrazić, że z punktu widzenia Sony ten towar nie jest aż tak bardzo sexy.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza
Na ebay'u kupilem. Odradzam wybieranie w wyszukiwarce opcji z shippingiem do polski - lepiej wyszukac wszystkie transakcje i sie zapytac, czy wysylaja do nas, ja tak zrobilem i okazalo sie, ze wysylka jest mozliwa.

[dzieki temu mamy wiekszy zakres ofert i mozemy znalesc lepsze oferty]

 

się wie ;) ile w końcu dałeś? Jest teraz jakaś oferta za ~230zł ale nie wiem jak z cłem and shit :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...