Skocz do zawartości

Behemoth


Gość andertejker

Rekomendowane odpowiedzi

Koncert byłby niesamowity, gdybym był otoczony ludźmi, którzy go przeżywają i jednocześnie coś widział. Ale jak wiadomo, o to jest trudno na dużych koncertach. Pod sceną ludzie wpychali mi łokcie w dupę, żeby stanąć 1 cm bliżej, a jak odszedłem na 10 metrów od sceny, bo kurde to żadna zabawa być obiektem ocieractwa przez grubych kolesi dokoła, to już kraina ludzi stojących nieruchomo, ewentualnie z ręką wyciągniętą do nagrywania. Trochę wkurzające. Nawet polskiego tekstu do "Decade of Therion" ani bardzo skomplikowanego zakończenia "Slaves shall serve" nikt wokół mnie nie śpiewał, co psuło nastrój.

 

Sam koncert super i nawet lepszy niż te, które można znaleźć na YouTube. W Eterze udało się wytworzyć bardzo fajną amosferę (widziałem, że kolesie od światła mieli ustawiony jeden schemat podpisany jako "satan"). Było mrocznie, ale bez żadnego patosu, który byłby aż śmieszny, w sam raz żeby było epicko. Kolesie latali po scenie, darli ryja i grali bez straty gdy się popisywali, robili szatańskie miny, wygłaszali szatańskie teksty i generalnie wyczyniali szatańskie rzeczy. Jeśli komuś zależy na wokalach to ewentualnie może narzekać na to, że były siłą rzeczy nieco mniej wyraźne niż na "The Satanist", no ale taka specyfika tej muzy.

 

Jeśli ktoś był rok temu to wiele się nie zmieniło poza tym, że nowe kawałki oczywiście są najlepszymi w historii kapeli. Nie żeby poszczególne fragmenty starych nie były dobre, z naciskiem na rozpiernicz "Eschaton 2000". Jest już teraz niemało na YouTube.

 

 

 

Tribulation jest super, choć po ich płytce nieco mnie zaskoczył ich występ. Ale to w osobnym temacie jak będę miał czas.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

W sumie też mi się podobało, ale czegoś mi w tym koncercie brakowało. Zażarło dla mnie dopiero od 3 wałka, setlista to 4 wałki z Satanist plus same hity z poprzednich płyt, Ludzie Wschodu high light wieczoru, odleciałem, nagłośnienie super, chyba Malta stał za gałami. Z drugiej strony chyba jestem juz za stary na te przebieranki na scenie, rozumiem konwencję ale mnie to śmieszyło. Sam występ też ok, ale bardziej odbierałem to jako odgrywanie, żeby nie było perfekcyjne, kolejnych numerów, niż "walkę na scenie". Dla mnie obecnie Behemoth to nie jest już zespół, który po każdym koncercie zostawia tylko spaloną ziemię.Obecnie nie musi nic udowadniać, bo mało kto im podskoczy, teraz to bardziej full profesjonalni wykonawcy którzy przyszli do roboty i wykonali ją na sto porcent i "nic" więcej. Nie tego oczekuję po koncercie. Druga część O Father O Satan O Son w maskach to już kompletna padaka, chyba ich najsłabszy finisher jaki mieli, wokale z playbacku? Kaman co to ma być?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Heh, nawet jest temat o Behemocie na forum.

 

Pojawił się właśnie ostatni teledysk z najlepszego albumu metalowego XXI wieku. Teledysk w sumie nudny, ale jak zawsze ładny. Ponad 4 lata po premierze "Satanist", czy czeka nas w końcu jakaś nowa era? Kapela zaczęła nagrywać w listopadzie, obecnie ogólnie kończy nagrywanie, pewnie jedenasty album wyjdzie w tym roku, "mamy nadzieję, że jesienią".

 

W międzyczasie, kapela pojedzie na pożegnalny tour Slayera (+ Lamb of God, Anthrax, Testament), który nie ma jeszcze ogłoszonych dat na Europę. Wyszedł też właśnie album "Messe Noire" zawierający dwa koncerty z tej trasy na Bluryju, jeden na CD i właśnie komplet teledysków. Kapela zdecydowanie wycyckała swój epokowy album jak się da.

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ten kawałek dość melodyjny, bardziej przypomina piosenki pop... cały utwór to śpiew, potem jakaś króciutka solóweczka, znowu śpiew i na końcu przejście. Budowa utworu pop-rock.

Nie ma tu wpadających riffów, czy jakiegoś napierdzielania na perce. 

 

Z innej beczki, to ostatnio sobie słucham Thelemę 6:

 

To jest dopiero szatan.

 

-----

Wczoraj była premiera blureja:
https://www.mystic.pl/blu-ray,behemoth-messe-noire-cd+blu-ray-digibook-48-stron-+podpisy+przypinka,29384.htm
4 dyszki... tanio.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...