Skocz do zawartości

Nawigacja GPS


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego tematu na całym forum, a może się przydać. Czyli wszystko o nawigacjach.

 

 

 

 

 

O! Dobry temat! :D Akurat stoję przed zakupem nawigacji ;) Najtańszej, z możliwością wgrania automapy. Wybór jest taki (wszystko do znalezienia na znanym serwisie aukcyjnym):

- Medion MD95895 lub Cybercom (identyczne modele) - większy ekran (5"), ale tylko 200 MHz procesor

- Manta GPS060 - procek 400 MHz, ale tylko 3,5" ekran

 

Ktoś posiada? Może się podzielić doświadczeniem z używania któregoś sprzętu?

 

Po naczytaniu się tematów o problemach z odblokowaniem, nie będę się w to bawił i dam te 20 zł, żeby mi odblokowano, a tylko sobie mapy wgram.

No i mam parę pytań, głównie do Mediona:

1) Jak bardzo zauważalna jest różnica w obsłudze automapy pomiędzy procesorem 200 a 400 MHz?

2) Po odblokowaniu Mediona rozumiem, że jest możliwość odtwarzania mp3? No i czy można "być nawigowanym", jednocześnie słuchając mp3 w tle, czy tylko albo jedno, albo drugie?

3) Czy Medion posiada wyjście słuchawkowe?

4) Czy na obu można oglądać filmy divx'owe? Z napisami? Jak divxa obsłuży taki 200 MHz procesor? (na 3,5" oglądanie filmów raczej mija się z celem, ale 5" to nie aż tak tragicznie)

5) Jak przedstawia się ta oryginalna MapaMap na Mancie? Jest całkowicie darmowa wraz z aktualizacjami?

 

Chodzi mi też o to, że jedna nawigacja będzie dla ojca, druga dla mnie. Także jedną mogę się bawić, wgrywać różne bajery, a druga ma być przede wszystkim user-friendly - najlepiej jak najmniej grzebania w bebchach, może nawet zostać oryginalne oprogramowanie.

 

Ewentualnie może jakieś inne modele do 300 zł? Np. Lark 35.4?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Manta - 250 zł, Medion - 200 zł, N95 - 600 zł, Asus EEE - 900 zł. Jak widać "lekka" różnica jest ;)

Wiem, że Manta i Medion to nie są firmy jak Garmin, czy Mio i że super jakości nie powinienem się spodziewać. Ale, tak jak polecane są odtwarzacze DVD Manty za kompatybilność praktycznie z każdym formatem, tak chwalona jest ta Manta za dość wysoką jakość wykonania i możliwości w stosunku do ceny. Poza tym obsługa jest dziecinnie prosta, bez żadnych zabaw w rejestrze, bez możliwości uwalenia całej nawigacji i utraty gwarancji. Do tego na forum Manty mam całą wiedzę skondensowaną.

Natomiast nadal cholernie kusi mnie te 5 cali w Medionie. W takim małym sprzecie 1,5 cala robi dużą różnicę.

Z kolei Lark na pewno będzie lepszy jakościowo i odrobinę szybszy (1 GB pamięci ROM), do tego właśnie czytam, że też bez żadnego odblokowania działają wszystkie mapy.

No, a jeśli chodzi o Mio, to w tej cenie (do 300 zł) dostanę co najwyżej najprostszy i najsłabszy model Mio Moov 200, który prawdopodobnie trzeba jeszcze odblokować, żeby latały inne mapy.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

A to niby dlaczego. Mamy w jedym samochodzie JVC, ktora kosztowala 2,5 kola i sprawdza sie wysmienicie. Teraz potrzebujemy drugiej tj stary potrzebuje, on placi, jego zabawki, no i kazal sie jakos mi dowiedziec co warto kupic.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Seryjne nawigacje do aut klasy premium nawet i 15 tys. kosztują. Drogo? Nie, jeśli kogoś stać.

 

A zatem, KonDradzie, użyj czasem mózgu przed napisaniem posta. I tak, nasmarowałem już łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Seryjne nawigacje do aut klasy premium nawet i 15 tys. kosztują. Drogo? Nie, jeśli kogoś stać.

 

A zatem, KonDradzie, użyj czasem mózgu przed napisaniem posta. I tak, nasmarowałem już łańcuch.

nie mówiliśmy tu o seryjnych nawigacjach GrzegoSZu, bo wiem ile kosztuje np. nowy Command do Mercedesa. Twój "musk" na to nie wpadł? Więc jak już próbujesz się już na siłę przypier.dolić, to słabo to robisz Misiu:*

 

 

Co do navi, kupuj Larka, odblokuj i sprzedaj staremu za 1500 :P

Odnośnik do komentarza
Nawigacja to taki przejaw amerykanizacji i przewrotu w du.pach. Kiedyś wystarczyły mapy i człowiek do miejsca dojechał, a i z czasem poznał trasy. A tera to jak takie głupiutkie robociki.

Dobra rzecz takie cuś, trzeba będzie w niedalekiej przyszłości zainwestować.

jak widze cwaniaków jeżdżacych po własnych wsiach z navi włączonym to mi się nóż w kieszeni otwiera... Nie powiem, bo w większych miastach to jest meeega wygoda, ale niedługo ludzie całkowicie przestaną myśleć, wizja idiokracji dzięki takim może się kiedyś spełnić :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...

w kazdym smartfonie mozna miec teraz wypas nawigacje a ludzie dalej kupuja kolejnego klocka do przyklejenia pod szybe i wtedy jest juz pakiet kombo; radio wideorejestrator nawigacja jeszcze sibi radio i caly plecak dodatkowo aby to nosic

rozdzielczosc tych nawigacji jest slaba i nie ma startu do telefonu ktory ma wiecej funcji!!!

Odnośnik do komentarza

Miałem nic na Twojego idiotycznego posta nie odpisywać, bo jesteś trollem i nie traktuję Cie poważnie, ale postanowiłem Ci to jeszcze udowodnić.

 

 

 

I tak, ja wolę wsiąść do samochodu, odpalić go i od razu mieć włączoną nawigację a nie wyciągać telefon z kieszeni, wkładać w uchwyt i podpinać do niego kabel, żeby ten się nie rozładował po 30 minutach. Do tego bardzo często aplikacje nawigacji typu Automapa dużo lepiej funkcjonują na Windows CE niż na iOS nie mówiąc o Windows Phone.

 

Do tego dlaczego nosisz CB radio albo widerejestrator w plecaku? O czym ty mówisz w tym momencie.

 

Ostatniej linijki Twojego posta nawet nie skomentuję :)

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Jesli bizon jezdzi z nawigacja po bulki  2 km to telefon mu sie nie rozladuje, telefon pewnei zostawia w samochodzie, nie ma nieodebranych i nikt mu nie przerywa nawigacji podczas jazdy bo kto mialby do typa dzwonic.

Dodatkowym plusem jest ze podczas wlaczonej nawigacji nie moze rownoczesnie pisac na forum.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Miałem nic na Twojego idiotycznego posta nie odpisywać, bo jesteś trollem i nie traktuję Cie poważnie, ale postanowiłem Ci to jeszcze udowodnić.

 

 

 

I tak, ja wolę wsiąść do samochodu, odpalić go i od razu mieć włączoną nawigację a nie wyciągać telefon z kieszeni, wkładać w uchwyt i podpinać do niego kabel, żeby ten się nie rozładował po 30 minutach. Do tego bardzo często aplikacje nawigacji typu Automapa dużo lepiej funkcjonują na Windows CE niż na iOS nie mówiąc o Windows Phone.

 

Do tego dlaczego nosisz CB radio albo widerejestrator w plecaku? O czym ty mówisz w tym momencie.

 

Ostatniej linijki Twojego posta nawet nie skomentuję :)

haha a jednak dales sie zlapac hihi 

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj odebrałem NAVROAD ENOVO S6. Najtańszy model od NR. Jutro jadę z nim w pierwszą trasę i zobaczę jak się sprawuje, rzadko potrzebuję nawi, dlatego nie kupowałem żadnych bajerów. 800MHz procek, 256MB ramu, 4,3" do tego glonass - na papierze wygląda w porządku, a że miałem już wcześniej inne Navroady to mu zaufałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...