Skocz do zawartości

Pytanie Dotyczące Gwarancji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie gdyż zamierzam kupić Xboxa360 i słyszałem że jest gwarancja od Microsoftu na 3 lata na RRody i te inne sprawy. Gwarancje dopiero dostaje się po zarejestrowaniu konsoli w serwisie Microsoftu tak?? A gdy jeszcze od Sklepu dostane gware na 2 lata? To wtedy mam gwarancje na 5 lat?? Na całą konsole? Czy 2lata od sklepu i 3 lata od Microsoftu i po 2 latach mam jeszcze rok od MS? Chyba że gwara od MS obowiązuje od Zakupu ale to by było głupie gdyż skąd by wiedzieli kiedy kupiłem konsole ;]. Prosze o odp. z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiles konsole ktora jest z konca wrzesnia 2007r w styczniu 2008 i gdy cos ci padnie np. w we wrzesniu 2009 to beda byc moze chcieli paragon w celu udowodnienia ze konsole masz pozniej, Butcher pisal ze konsola jego ma 3 lata i nic nie chcieli. Niewiadomo co bedzie za 2 lata w serwise MS :)

 

Masz 3 lata na RROD w tym 2 na inne awarie

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałeś mojego pytania.

 

Chodzi mi o to że jutro np. kupie Xboxa w Emipku tak? I dostane od nich gware na 2 lata. Ale MS daje gware na swój sprzęt 3 lata od zarejestrowania jak sie nie myle. To wychodzi na to że mogę oddać na gware do Empiku przez 2 lata jak coś się bedzie z konsolą dzialo a potem jak sie gwara w empiku skonczy to zarejestruje się w MS i bede mieć gware przez 3 lata?

Odnośnik do komentarza
Nie zrozumiałeś mojego pytania.

 

Chodzi mi o to że jutro np. kupie Xboxa w Emipku tak? I dostane od nich gware na 2 lata. Ale MS daje gware na swój sprzęt 3 lata od zarejestrowania jak sie nie myle. To wychodzi na to że mogę oddać na gware do Empiku przez 2 lata jak coś się bedzie z konsolą dzialo a potem jak sie gwara w empiku skonczy to zarejestruje się w MS i bede mieć gware przez 3 lata?

 

Dokładnie tak, czyli po skończeniu się gwary w Empiku rejestrujesz konsole u MS i masz 3 lata na RROD i 2 na inne rzeczy :)

 

 

 

Signap, to agent MS i nie chciał narażać MS na straty :krzeslem: (joke)

Odnośnik do komentarza
Signap, to agent MS i nie chciał narażać MS na straty :krzeslem: (joke)

Signap jako jedyny nie bzdurzy.

 

Gwarancja jest producenta i zawsze liczy się od daty sprzedaży. A sklep nie daje gwarancji, tylko u sprzedawcy w ciągu dwóch lat od daty zakupu możesz reklamować towar jako niezgodny z umową. Terminy gwarancji i niezgodności się nie sumują lecz zlewają. To nabywca decyduje, czy chce korzystać z tego prawa czy tego.

To fakt, że m$ rzadko kiedy chce dowód zakupu bo prawdopodobnie po dacie wyprodukowania konsoli sam określa, czy gwarancja już minęła. Pamiętajcie, że dopiero od września tego roku są x'y, którym stuknęło 3 latka, więc nie było sensu prosić o paragon.

Przy rejestracji podajesz datę zakupu, zawsze możesz skłamać i próbować udowadniać, że kupiłeś leżak magazynowy ale zawsze możesz być poproszony o paragon lub fakturę.

Odnośnik do komentarza
Dokładnie tak, czyli po skończeniu się gwary w Empiku rejestrujesz konsole u MS i masz 3 lata na RROD i 2 na inne rzeczy :)

lepszej bzdury nie mogles wymyslec? z tego by wynikalo ze ma 4 lata ogolnej i 5 lat na 3 rod, moze Ty udzielasz takich gwarancji to z checia skorzystam...

 

2 lata od zakupu w sklepie moze reklamowac tam gdzie zakupil, nizgodnosc towaru z umowa.

 

rownoczesnie Microsoft udziela gwarancji swojej i biegnie ona niezaleznie, 2 lata daja gwarancji ogolnej od zakupu, 3 lata na 3 czerwone diody od zakupu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...