Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

to jest zegarek binarny? kurde nie rozumiem idei takich zegarkow, fajne sa i ciekawe to ten np wyglada niesamowicie i bardzo mi sie podoba, ale ja siedze nad tym 10minut i nie potrafie odczytac godziny :P niby jest tam 9.28 ale skad mam wiedziec ze to nie jest 67godzina i 95minuta :)

To nie jest zegarek binarny (tak jak wspomniał Serge ma za dużo LEDów). Zielone kropki oznaczają godziny, żółte minuty dzielone przez 5 a czerwone 1, 2, 3 oraz 4. Godzina jest liczona od lewej do prawej kolumnami od dołu natomiast minuty od lewej do prawej wierszami od dołu plus ilość czerwonych kropek.

Masz dwie pełne kolumny czyli 8 plus jeden led w trzeciej czyli godzina 9, do tego masz 5 żółtych czyli 25 minut plus 4 czerwone czyli 29. Razem daje to 9:29.

 

Brzmi zawile ale po dwóch dniach obcowania z zegarkiem jest się w stanie mówić godzinę równie szybko co z tarczowego. Zabawa zaczyna się w przypadku wersji z jednym kolorem LEDów ale i tak pod względem zawiłosci Geomesh nie przebije

. Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
Chciałem kupić chronometr automatyczny, do 3000zł, ale w takiej cenie to ruskie tylko, a że chcę szwajcarski, to wezmę jakiś zwykły.

 

Są dobre zegarki, nie ze Szwajcarii :). Wiadomo że himalaje zegarmistrzostwa są tam, ale to już "trochę" więcej niż 3 tys ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

mój ostatni nabytek :)

w_CKF.jpg

 

certina kurth freres szwajcarski nakręcany, klasyk z lat 80 :) mój niestety pozłacany, nie jest zloty bo złote 14karatowe i 18karatowe są cholernie drogie, co nie zmienia faktu ze jest super :) kupiłem go bardzo taniutko bo był uszkodzony, miał pęknięta szybkę i jedna wskazówka była wygięta, na szczęście cały mechanizm był nieruszony wiec wymieniłem tylko szybkę i wskazówki i tym sposobem mam zegarek warty 250E za 50zl+50zl naprawa :)

Edytowane przez Nesteroth
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam ten:

41sxS5ywxYL._SS500_.jpg

i

5397101.jpg

Ten pierwszy na żywo wygląda znacznie prościej, niż na zdjęciu.

Ten drugi natomiast bardzo mocno się rzuca w oczy i jest ogromny. Masa ludzi mi zwróciła uwagę, że jest fajny.

 

Myślę jeszcze nad kupnem czegoś z fossila na grubym, skórzanym pasku. Tylko muszę się powstrzymać z rozrzutnością.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...