Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krupek napisał:

do tego bransoleta, która nijak ma się do tego stylu.

Bransoleta pod spodem ma czerwone, plastikowe wstawki. To raczej sportowo causalowy zegarek. Nic do garniaka. Kumpel ma dwa takie (ten i czarny). Ogólnie imo spoko wygląda na ręce.

Odnośnik do komentarza

No ja ten zegarek nosze na codzień i napewno nie traktowałbym do jak garniturowca. Ale chyba pora opuścić ten temat bo tu chyba prawie sami koneserzy przedwojennych zegarków ^^

 

Ps. Obciachowy to mi się wydaje ten zegarek z final fantasy. Jakbym tamtego dostał na komunę to dopiero obes.ralbym się na miętowo ;p

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Bomba! Kiedyś nawet byłem bliski zakupu, ale zmieniłem zdanie, bo jednak dawać tyle kasy za kwarc nie zamierzam.

Częste podejście na forach. Ja tam wole mieć zegarek bezobsługowy i tyle ;) są g-shocki z serii mr-g które kosztują naście tysięcy lub nawet dziesiąt wiec myśle ze nie ma co narzekać na serie mtg;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ten diver zdobył ostatnio moje uznanie:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-prospex-padi-automatic-diver-srpa21k1?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=criteo_lowerfunnel

Dwie wątpliwości:

1.Czy ten czasomierz nie jest za duży na moją łapę?Nie mam zbyt szerokiego nadgarstka. Da się go w miarę wygodnie nosić regulując bransoletę?

2.Czy ta granatowa i czerwona farba na bezelu jest ino trwała? Nie będzie z czasem schodzić lub się rysować?

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.04.2018 o 20:00, Czezare napisał:

Ten diver zdobył ostatnio moje uznanie:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-prospex-padi-automatic-diver-srpa21k1?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=criteo_lowerfunnel

Dwie wątpliwości:

1.Czy ten czasomierz nie jest za duży na moją łapę?Nie mam zbyt szerokiego nadgarstka. Da się go w miarę wygodnie nosić regulując bransoletę?

2.Czy ta granatowa i czerwona farba na bezelu jest ino trwała? Nie będzie z czasem schodzić lub się rysować?

 

ad 1 - czy za duży, to bez przymierzenia się nie dowiesz. Średnica koperty swoją drogą, ale pamiętaj że divery są dosyć grube. Zegarek na bransolecie musi być też trochę luźny, nie dopasujesz go taka jak zegarka na pasku. To naprawdę indywidualna sprawa, ubierzesz i będziesz wiedział, ale pamiętaj że w dużym zegarku, to każda dziewka we wsi Twoja...

ad 2 - jeśli nie zadrapiesz bezelu to farba sama nie zlezie. Seiko to nie jest zegarek z bazaru, dodawany do palety jaj albo płynu do higieny intymnej o smaku brzoskwiniowym. To jedna z wiodących marek zegarkowych, więc nie mogą sobie pozwolić na wpadki.

 

Tak ode mnie, moje subiektywne zdanie - zegarek ma trochę za wąską bransoletę w stosunku do wielkości koperty. Wygląda trochę nieproporcjonalnie. 

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
14 godzin temu, Czezare napisał:

 

Prospex to linia zegarów Seiko, tak jak Edifice w Casio. Wizualnie zegarki z linków to są właściwie takie same modele (jeden ma czas światowy GMT - dodatkowa wskazówka), różnią się zasilaniem:

solar - energia świetlna jest zamieniana na elektryczną i przechowywana w akumulatorze, 

kinetic - energia mechaniczna jest zamieniana na elektryczną i przechowywana w akumulatorze. Zegarek ma wachnik jak zegarki automatyczne, on porusza się i wytwarza energię mechaniczną która jest zamieniana na elektryczną (podobnie jak w dynamie rowerowym). Nie jestem pewny na 100%, ale kinetic jest to technologia wymyślona przez Seiko i stosowana tylko przez nich.

Jeśli chodzi o rozwiązanie z solarem to inne marki mają coś takiego: Citizen - Eco Drive, Casio - Tough Solar i klienci sobie to rozwiązanie chwalą.  Kinetic jest ciekawym rozwiązaniem, ale mało popularnym - masz do zegarka wsadzone jakby 2 mechanizmy - automatyczny naciąg i mechanizm kwarcowy.

 

Ja osobiście wybrałbym solara na bransolecie: bransoleta jest trwalsza od paska skórzanego (ja osobiście preferuję bransoletę w zegarku)  no i solar jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, iluck85 napisał:

Nowy zegarek- nowa gwarancja, ALE Ty dostałeś nowy na gwarancji, więc powinno być jak było. A najlepiej zapytać Zibi.

Cezare, a jaki masz obwód w nadgarstku? 44mm Seiko, to już dużo. Do tego ten nurek jest masywny. 

 

No niekoniecznie, musi się dopytać w serwisie jak to wygląda. Np. taki MediaMarkt pendrive mi "naprawił poprzez wymianę", więc gwarancja szła dalej. Ot, takie kruczki i sztuczki sklepowe, żeby się wymigać od gwarancji biegnącej na nowo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...