Jump to content

_Kamaz_

Zegary

Recommended Posts

Posted (edited)
10 minut temu, Manor napisał:

Sprawiłem sobie jakiś czasu temu Zeppelina, bo musiałem wykorzystać bony do swissa, głównie przez fenomenalny, oldschoolowy design. Co ciekawe, jest wskazówkowy, a ma stoper i prędkościomierz (!), ja byłem lekko w szoku.

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/7614-5

shopping?q=tbn:ANd9GcRq3_720wCvY5gL73iws

Ale podziałkę tachymetru to zegarki za 250 zł mają... I chronograf... I co ciekawe, ten chronograf to nawet działa... Nie wiem co tutaj jest takiego szokującego...

Edited by Kris77

Posted (edited)

Przykuwają oko te Zeppeliny. 
Ruskie sikory tez ciekawe, nie sa oklepane.

Sa zegarki które maja chrono, ale nie działa bo pełni wyłącznie funkcje „ozdobna” moze to miał kolega na myśli :) I stad zdziwienie, ze działa.

Edited by iluck85

Piękny Zeppelin, klasyczny i wyważony. Jak działa ten prędkościomierz?

Posted (edited)

To ten typ co podoba sie/ nie podoba sie. Nie ma tu nic na czym idzie oko zawiesić. 
Negatyw spoko, zobaczymy jak w słoneczny dzień to sie sprawdzi. 
Jak juz wcześniej pisałem, klasyk z 83.

LB1HPPm.jpg

Idac za ciosem, to wrzucę Tissota kupionego tuż przed świetami.

C2vVXj7_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Edited by iluck85
  • Upvote 1

Negatywy od Casio są imo najbardziej czytelne właśnie w słoneczne dni.

20200103-125455.jpg

Casio G-Shock z baterią słoneczną, zakupiony w 2013 roku i wciąż jest ze mną. Przetrwał wszystkie podróże, różne przygody i nigdy nie zawiódł. zdejmowałem go jedynie do regularnego czyszczenia oraz przez pewien okres gdy pracowałem w miejscu gdzie wszystko "branded" było niezalecane do noszenia. Wygląda nadal niemal jak nówka, jedynie literka G nieco się wytarła. No i ten panel solarny, podczas jazdy autem czy podczas wędrówek z odsloniętą ręką sam się szybko ładuje. A jeślli to nie możliwe to leżakowanie na parapecie za dnia też załatwia sprawę :)

• Upvote 1

Pasek i bezel kupujesz za - strzelam  za 80 zł - wymieniasz sam i zegarek masz jak nowy ;)

Do tych gshocków i innych busoli to trzeba mieć łapę jak bochen chleba, bo przeciętna dłoń wygląda przy nich jak ta uschnięta rąsia Kubicy.

• Upvote 2

To akurat prawda, mi co prawda matka natura nie dała postury drwala więc musiałem nad tym ciut popracować ale ja nie o tym.

Od kiedy pamiętam to zawsze podobały mi się zegarki funkcjonalne, z jakimiś resistami a niekoniecznie dobrze wyglądające. Stąd wybór padł na taki model. Za to jeden mój znajomy (jeszcze większy ektomorfik) uwielbia wszelakie awangardowe czasomierze i sprawił sobie Diesla, którego średnica tarczy jest szersza od jego nadgarstka! Ale paraduje z nim dumnie na ręku jak Czerwonoarmista ze skradzionym budzikiem przywiązanym do przedramienia (widziałem kiedyś na jakimś starym filmie). I co takiemu powiedzieć aby się nie obraził?

• Haha 1

Posted (edited)
W dniu 11.12.2019 o 08:18, krupek napisał:

Nie krępuj się.

Raczej nikt nie chciałby czytać o tym jak w kamienicy wpierdalałem hot doga przy odciętym wisielcu, a baby krzyczały nad uchem o zbezczeszczeniu zwłok. Nawet słowa „dlaczego mam nie jeść, on mi już i tego nie zabierze” ich nie uspokoiły :dunno: albo o typie śpiewającego psalm i apokalipsę przez cały czas z pamięci. Nic szczególnego.

Edited by Starh

W dniu 2.01.2020 o 18:17, krupek napisał:

Piękny Zeppelin, klasyczny i wyważony. Jak działa ten prędkościomierz?

Jak kolega wspomniał, chodzi o tachymetr, działanie w zasadzie proste, np. tutaj na filmiku https://zegarownia.pl/wiadomosci/tachymetr-w-zegarkach

W dniu 2.01.2020 o 16:12, Kris77 napisał:

Ale podziałkę tachymetru to zegarki za 250 zł mają... I chronograf... I co ciekawe, ten chronograf to nawet działa... Nie wiem co tutaj jest takiego szokującego...

Ja już dawno nie miałem zegarka ze wskazówkami. Kupując go nawet nie wiedziałem, że ma takie coś działającego, myślałem że to tylko ozdoby.

• Upvote 1

W dniu 5.01.2020 o 10:28, Starh napisał:

Raczej nikt nie chciałby czytać o tym jak w kamienicy wpierdalałem hot doga przy odciętym wisielcu, a baby krzyczały nad uchem o zbezczeszczeniu zwłok. Nawet słowa „dlaczego mam nie jeść, on mi już i tego nie zabierze” ich nie uspokoiły :dunno: albo o typie śpiewającego psalm i apokalipsę przez cały czas z pamięci. Nic szczególnego.

jesteś wiedźminem?