Skocz do zawartości

-==Metal Gear Solid 3==-


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kufir

Zakupiłem Metal Gear Solid 3 ze wzgledu na liczne pozytywne recenzje i opienie na temat gry. Jednak moj angielski jest slaby i na pewno duzo trace z fabuly bo nie rozumiem wielu zdan. Czy uda mi sie ukonczyc gre bez znajomosci jezyka? Bede wiedziec co mam zrobic w grze aby przejsc dalej ?

Odnośnik do komentarza

No jeżeli twój angielski jest bardzo kiepski to praktycznie sens grania w MGS'a umyka, bo tu najważniejsza jest fabuła. Chociaż z drugiej strony - bierz słownik w dłoń i graj, zobaczysz czy coś zrozumiesz czy nie. Napisy w grze masz, więc może sens poszczególnych wypowiedzi załapiesz. Zresztą jeżeli grę już kupiłeś to warto ją sprawdzić.

Co do samego przechodzenia gry - MGS jest liniowy i wątpię, żebyś miał problem z jego przechodzeniem, nawet bez znajomości języka.

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Angielski jest średni więc może cała fabuła nie ucieknie.

 

Gram w tego MGS3 i mi się podoba ale jedna rzecz mnie dziwi niemiłosiernie.

Dostaje serię za serią z AK47 grając na normalu i ciągle żyję!!! (Na hardzi jest to samo), mało tego za 10 minut mam 100% życia. O co chodzi ?

(Jestem na początku misja z pierwszym mostem) Stopień śmiertelności jest uwarunkowany tym ile plansz przeszliśmy ?

 

Powiem szczerze że po czymś takim troszkę się zniechęciłem.

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Tak, tak to wszystko rozumiem. Ale zachęcony wręcz legendarną popularnością tej gry sądziłem że po serii z Ak 47 powinienem już dawno nie żyć, a tak to Rosjanie we mnie strzelają i strzelają i zabić nie mogą. Troszkę to żenadą zalatuje, na prawdę zero realizmu.

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Gierki tego typu przyzwyczaiły graczy do śmiertelności i na prawdę odgłos alarmu i świstające w powietrzu kule oznaczają rychłą kilku sekundową śmierć, tutaj te doborowe jednostki z którymi walczymy chyba strzelają gumowy kulami.

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

W jaki sposób można zajść wroga od tyłu i poderżnąć mu gardło oraz zasłonić się jego ciałem i oddać strzały do innych celów?

Nie wychodzi mi to a widziałem na Youtube iż można tak zrobić.

Odnośnik do komentarza

Hehe, instrukcji lepiej nie ruszaj bo się rozpadnie :). Sam tak miałem w przypadku edycji Snake Eater (nie Subsistence). Polecam zajrzeć do menu Basic Actions w grze. Wszystko jest dokładnie opisane, no i masz jeszcze filmik. Są tam podane takie ciekawostki jak uchylanie lekko drzwi (czasem przydatne bo w MGS3 nie ma radaru).

Odnośnik do komentarza
Hehe, instrukcji lepiej nie ruszaj bo się rozpadnie :). Sam tak miałem w przypadku edycji Snake Eater (nie Subsistence). Polecam zajrzeć do menu Basic Actions w grze. Wszystko jest dokładnie opisane, no i masz jeszcze filmik. Są tam podane takie ciekawostki jak uchylanie lekko drzwi (czasem przydatne bo w MGS3 nie ma radaru).

Jakim cudem te instrukcje się rozpadają...pytam jednej osoby , a ona mi mówi że w opakowaniu już kartki jej sie wysypały przy otwożeniu!!! U mnie było podobnie , bo przeglądam pierwsze strony i kartki mi wyleciały. Naprawdę , ale dać tak ciała przy zszywaniu kilkunastu karteczek <_< .

Ej a jak się zagląda przez dzwi??? :huh:

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Pooglądałem filmiki w grze, poczytałem instrukcję i mam problem.

 

Wychodzi mi tylko jedna akcja, mianowicie.

Skradam się do pleców strażnika, podchodzę powali i cicho, wciskam i trzymam Kółko po czym ogłuszam przeciwnika i rzucam na ziemie.

Jak wykonać inne kombinację bo użycie analogowego drążka z wciśniętym kółkiem mi nie wychodzi.

 

 

Pytanie innego typu, gdzie jest opcja LOAD game w czasie trwania misji ???

Odnośnik do komentarza

Żeby chwycić przeciwnika musisz nacisnąć i przytrzymać kółko ( nie używaj wtedy gałki ).

Wtedy możesz ( nadal trzymając kółko ):

- ciągnąć ze sobą przeciwnika - po prostu teraz należy użyć lewej gałki

- przesłuchać wroga - naciskając przycisk L3

- użyć wroga jako swej tarczy - naciskając kwadrat Snake wyciągnie pistolet, wtedy bodajże już można puścić kółko, przyciskiem R1 możesz przejść do widoku FPP

- rzucić przeciwnikiem - lewa gałka i naciśnięcie kółka

- poddusić ofiarę i skręcenie jej karku - należy kilkakrotnie nacisnąć kółko

- poderżnąć przeciwnikowi gardło - nacisnąć mocno kółko.

 

Tyle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.