Skocz do zawartości

Hit, którego fenomenu nie pojmujecie


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem popularnosci NfSow, sa IMO slabe i nudne na maksa, CoD rowniez nie zasluguje na takie wysokie noty. Nie mam rowniez pojecia co jest w grach sportowo-zespolowych, oprocz PESa. ktory teraz lezy i dobrej Fifki (szczegolnie 09).

 

Co do Halo. Gra wyznaczyla nowe standardy fpp na konsolach, ma cudowny design i taka fabule. Graficznie jest bardzo dobre w swojej konwencji, ladne tekstury i sporo przeciwnikow na ekranie, ogolnie rozmach, zasluzona 9. W zasadzie gra jest kompletnym killer apem, calosci dopelnia monumentalny OST. Multi to czysta poezja.

 

Dla jednych tak, dla innych nie. Mnie niestety nie kręcą lasery, jakieś wykręcone stacje kosmiczne, a to wszystko dopełnione okrzykami młodocianych Amerykanów. Lubię gry dojrzałe, a Halo tak nie traktuję.

 

Halo jest niedojrzala gra? Chyba nie znasz fabuly ze pleciesz takie bzdury. Zreszta napisz mi co to sa gry dojrzale i gry niedojrzale.

Odnośnik do komentarza

co do Guitar Hero, to ciekawe, że tylko ci, co grają na prawdziwych gitarach narzekają na tę grę, że bez sensu, bo można kupić prawdziwą gitarę itp. Dla mnie to jest jakiś dziwny brak dystansu do swojego hobby. Za to cała reszta ludności zazwyczaj ma dobry fun przy GH3, nawet ci, co nie przepadają za muzyką rockową.

 

Ja zawsze lubiłem pokopać w piłę z kumplami, ale nigdy nie twierdziłem, że granie w PESa jest bez sensu. Przeciwnie, miłość do piłki jeszcze bardziej napędzała do grania w tą serię.

Odnośnik do komentarza

Soul Calibur 4 - domyślam się że jest to najlepszą bijatyka 2008 roku, ale... Żeby mieć jakieś bonusy trzeba wyglądać jak kretyn (patrz różne ciuszki, majtki, okulary poprawiające sprawność....) Dla mnie Soul Calibur 2 jest przykładem ideału - przeszedłem go z przyjemnością (na GC!)

 

Resident Evil - kamera i sterowanie zawsze zabijało przyjemność z grania - poza 4 częścią - niestety demo piątki jeśli chodzi o progres - patrząc na dotychczasowe dokonania - to stanie w miejscu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Counter Strike - syf i śmieć. Odmóżdża ludzi. Prawdopodobnie jedynymi graczami są jakieś lumpy i 12 letni plebs.

Soniak powiedz mi w co grasz, a ja cie pojade od niedorozwojów, lumpów, plebsu. Nie ma to jak oceniać człowiek po tym w co gra.

Tak samo stwierdzenie, że w Gears of War jest chu'jowa grafika, to pokaż mi tytuł gdzie tobie się podoba grafika.

 

Wchodzę do kafejki internetowej i co wiedzę? Stado obszarpanych dzieciaków grających w CS. W to nikt normalny nie gra. Grafika podoba mi się w Crysisie ot co.

 

Tylko plebs chadza po kafejkach. Sorry ale idąc twoim tokiem rozumowania, wysiadam.

 

Fenomen? seria Halo, mimo wszystko. Miałem każdą z części, nawet mam po dziś dzień i nie potrafiłem wejść w to coś. Bo spodziewałem się "czegoś" a dostałem zabawki dla dzieci.

 

p.s. - LBP, próbowałem, ale nie dałem rady. Przereklamowany tytuł który z tego co wiem, nie sprzedał się tak jak skośnoocy myśleli. Pewnikiem tylko Japonia dostała szajby.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza
co do Guitar Hero, to ciekawe, że tylko ci, co grają na prawdziwych gitarach narzekają na tę grę, że bez sensu, bo można kupić prawdziwą gitarę itp. Dla mnie to jest jakiś dziwny brak dystansu do swojego hobby. Za to cała reszta ludności zazwyczaj ma dobry fun przy GH3, nawet ci, co nie przepadają za muzyką rockową.

Ja tam gram na prawdziwej gitarze, a granie w GH z kumplami traktuje jako świetną zabawe i tak lekkie spełnienie (XD) bo nigdy przecież nie uda mi śię na wielkie scenie grać koncertu etc. ;]

Odnośnik do komentarza

Final Fantasy 7 - podchodziłem do niej juz 3 razy i nie dalem rady skonczyć. Już bardziej wolę FF8.

 

Halo 3 - nie mogło u mnie też zabraknąć;). Wlasciwie to Xboxa360 kupilem dla tej gry z nadzieją na super multi a się strasznie zawiodłem. O niebo lepsze jest np. "Battlefield Bad Company"(król multiplayera na konsoli Billa jak dla mnie)!

 

Gears of War - pewnie przez moje wygórowane oczekiwania gra nie spelniła oczekiwań. Jak dla mnie przehype'owana. Owszem dobra ale nie na oceny rzędu 10 czy 9+!

Odnośnik do komentarza

 

Soul Calibur 4 [/b]- domyślam się że jest to najlepszą bijatyka 2008 roku, ale... Żeby mieć jakieś bonusy trzeba wyglądać jak kretyn (patrz różne ciuszki, majtki, okulary poprawiające sprawność....)

 

Zgadzam sie i kiedys juz tu o tym wspominalem. Nie zalozysz czeronych gaci,tracisz na statystykach. A ja chce miec zielone gacie,a nie czerwone pantalony. Noz :wkurzony:

 

 

Odnośnik do komentarza

No to lecimy

 

1 miejsce w zestawieniu bezapelacyjny "król" czyli seria:

 

Halo- Pomimo że multiplayer ma swoje momenty i w gronie znajomych można zagrać kilka partyjek to stylistyka i fizyka kompletnie dla mnie nie przemawia. Skoki na 20 metrów, plastikowe ludziki strzelające pistoletami na różowe igły come on.... Killzone, GoW czy nawet Resistance o kilometr wyprzedzają tą grę pod względem klimatu, choć to oczywiście kwestia gustu ;)

 

dalej:

 

GTA 4 - Ostatnio pograłem w 4 i nie uważam ją za zła grę ale obłędnię przehypowaną, od czasów 3, niewiele się zmieniło a do gameplayu chyba nigdy sie nie przekonam

 

Need for Speed - Hmm czy to tylko moje wrażenie ale czy ta gra nie powinna była umrzeć śmiercią naturalna jakieś 5 lat temu...

 

 

Odnośnik do komentarza

Halo 3 <-- nie rozumiem tego fenomenu... przeszedłem kampanie i pograłem chwilkę w muti a potem szybko sprzedałem:)

 

Heavenly Sword <-- to miał być hit ? mi się odechciało grać po 1h i szybko sprzedałem kiedy jeszcze gra była coś warta (kupowałem w dniu premiery tej gry)

 

Ninja Gaiden 2 <-- nie grałem w jedynkę i nie wiem może naprawdę jest to tytuł kultowy ale dwójka mnie zniechęciła po 2 h . Dodam że serie Devil May Cry i God of War znam od podszewki więc to nie wina gatunku że te dwie gry mi nie podeszły ale po prostu nie miały tego czegoś co mnie przyciąga do telewizora.

 

Far Cry 2 <-- Chciałem strzelanki z wartką akcją a dostałem grę w której trzeba pół godziny jechać aby zdobyć questa potem pół godziny do celu aby go wykonać... do tego wrogowie repawnują w miejscach w których już ich nie powinno być. Gra tragiczna po prostu.

 

Forza Motosport 2 <-- zzzzzzzzzzz...

 

GTA 4 <-- hmmm chyba nie lubię gier z otwartą przestrzenią :) dla mnie gta skończyło się na gta:london :P

 

Tomb Raider <-- nigdy żadnej części nie skończyłem a próbowałem w swoim czasie wszystkie łącznie z jedynką .

 

No i na końcu zbiorczo - wszystkie sportówki drużynowe (oprócz piłki nożnej) oraz golf wirtualny <-- Grałem w kosza wiele lat w drużynie i nigdy nie kumałem tego wirtualnego odpowiednika dla mnie to ani troszkę grywalne nie jest tak samo hokej. Co to golfa to wolę na żywo wybrać sie na partyjkę golfa niż gałką pada machać jako tiger woods :).

Odnośnik do komentarza

O ja, ludzie zastanówcie się co wrzucacie do worka "przehypeowane". Jak tam można wrzucić teraz, po ponad 10 latach po premierze takie FFVII, które gdy wyszło było szokiem, rewolucją i ponownym zstąpieniem Chrystusa. Przecież ta gra wytyczyła nowe standardy w erze jrpg na PSXa.

 

Dalej Vagrant Story - jedna z najlepszych systemowo rpg wszechczasów - tworzenie oręża, system kombosów, risk, umiejetności defensywne i ofensywne, których odpalenie uzależnione jest od naszego skilla i refleksu i wiele wiele innych. Jak ktoś liznął tą grę wiecej niż raz ten wie o co mi chodzi;].

 

FFT -nawet dzisiaj po tylu latach gra praktycznie nie ma sobie równych -nic a nic się nie zestarzała.

 

Czego nie pojmuję:

GTA - monotonia, monotonia, monotonia

 

wszystkie japońskie popierdółki, których nazw nie potrafię nawet wypowiedzieć ladujące na pierwszych miejscach 'list przebojów'.

 

Gran Turismo - zawsze obiecuja cuda na kiju, zmienia się tylko grafika i delikatnie fizyka, a ludzie dalej jak młoty wierzą w twórców.

 

Lost Odyssey - potężny potencjał fabularny, który został niesamowicie zmarnowany.

Odnośnik do komentarza

Ico, SOTC, MGS cz.2 do 4

Wszystkie kładę do jednego wora- dla mnie pozycje, których przeciętny gracz kijem by nie dotknął, gdyby nie wszechobecny hype, tych którzy tez nie grali, ale udają że grali, "bo nie wypada nie zagrać". Typowo lanserskie tytuły dla ludków lubiących zabłysnąć na necie.

Odnośnik do komentarza

God of war- jest to dobra gra, dobra ale czy az taki hit? mnie potrafił zmęczyć dosyć szybko

ktoś napisał GTA - nie zgodzę się za chiny:)

ktos napisal tomb raider- no dzisiaj to juz nie jest hit ale jak dla mnie 1 -2 moze jeszcze 3 czesc były to mega hity.

CS? no przyjął sie poprostu za sprawą multi, mi się nigdy nie podobał, ale za to z q3 straciłem lata jak wariat online:), klany ligi itp- nadal gra b. wiele os.

Odnośnik do komentarza

Seria Halo - w zasadzie wszystko już napisane było na ten temat. Owszem gra jest dobra,ale chyba za duże wymagania miałem co do niej

 

Heavenly Sword - nie to że mi się gra nie podobała, ale ogólnie rzecz biorąc na takie oceny jakie zbierała oczekiwałem czegoś co mniej mocniej do konsoli przykuje (kończyłem gre na raty).

 

Need For Speed - chyba najbardziej mi podeszły części 2 i 3 (z pierwszą "skumplowałem" się po obczajeniu "dwójki" to może dlatego nie zrobiła na mnie takiego wrażenia). Seria tasiemiec,który do mnie już w ogóle nie potrafi przemówić. Może jak ktoś by mnie zmusił do zagrania w jakąś nowszą część to bym się skusił, ale na to się nie zanosi :).

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem jak można nie pojmować fenomenu takich oczywistych kolosów jak Gears of War, FFVII czy ICO. Co poniektórzy mogliby troche przystopować.

 

Ico, SOTC, MGS cz.2 do 4

Wszystkie kładę do jednego wora- dla mnie pozycje, których przeciętny gracz kijem by nie dotknął, gdyby nie wszechobecny hype, tych którzy tez nie grali, ale udają że grali, "bo nie wypada nie zagrać". Typowo lanserskie tytuły dla ludków lubiących zabłysnąć na necie.

Zwłaszcza kiedy argumentują swoje zdanie w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Jestem za zmianą nazwy tematu na "gry których nie lubię".

Jest różnica pomiędzy grą której nie lubisz a grą której fenomenu nie pojmujesz, więc przestać gadać głupstwa.

No ale o tym nikt tu nie pisze. Nie sądzę, żeby ktoś był taki wyalienowany ze społeczeństwa, żeby naprawdę nie rozumiał, dlaczego sporo ludzi lubi FF7, Halo czy Tekkena.

Odnośnik do komentarza

Proponuję zmienić temat na "Hit, którego fenomenu nie pojmujecie i dlaczego jest to Halo 3" :)

Bardzo ciekawy wątek. Jestem troszkę w szoku, bo wymieniacie same najlepsze gry (no może nie same, ale większość). Ja tam lubię różne klimaty i przeważnie podobają mi się gry które są popularne i mają wysokie notowania. Nie spotkałem się z grą która odrzuciłaby mnie na kilometr. Rozumiem też ludzi którym podobają się gry w które nie gram (np. Finale czy PES).

 

Nie pojmuję tylko mega popularności gier takich jak WOW, Lineage II czy Tibia. Parę osób próbowało mnie do tego przekonać, ale zupełnie mnie to nie kręci. Kocham Halo, Zeldy, Half-Life, ICO, GTA i większość z tego co wymieniliście.

 

PS: Serię Halo i Half-Life które często podajecie łączy to, że fabuła nie jest normalnie przedstawiona w grze i większość rzeczy trzeba samemu znaleźć w internecie lub poradnikach (ot, taka luźna konkluzja).

 

PS2: Cieszy mnie bardzo że nikt nie wymienił Hitmana :)

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Tekken - nie rozumiem podniety na tą serię. IMO Dead or Alive lepsze, chociaż w ogóle za bijatykami nie przepadam.

Pierdoły z Wii - jakieś 99,9% gier na Wii. Wybija się jedynie No More Heroes, Madworld, Dead Rising i kilka innych.

GTA: Vice City - kiczowate sterowanie na PS2 doprowadza do szału. Nie rozumiem jak można tą grę wywyższać ponad GTA IV.

Wszelakie MMORPG - żal mi osób, którym chce się w to grać dłużej niż kilka tygodni.

Little Big Planet - słodziutkie Sackboye? budowanie plansz? skakanie po platformach z przyjaciółmi? No bez jaj.

God of War - dobry tytuł, ale nie na 9, czy 10. Ósemka max.

Gears of War 2 - jedynka to cudo, dwójka pojawia się w zestawieniu za s(pipi)e multi.

Halo - gra super, wszystko czad i w ogóle, ale multi jakoś mnie niezbyt wciągnęło (kilka godzin jeno pograłem). Aczkolwiek zasłużona 9 dla każdej części, toteż równie dobrze tytuł ten może wylecieć z mojej listy :)

Far Cry 2 - nie jest to crap, ale baaardzo zawiodłem się na tej grze.

PES - nigdy zbytnio nie trawiłem tej serii. Jakieś arcadowe to takie.

Edytowane przez miki77
Odnośnik do komentarza

Oblivion - gra nudna jak flaki z olejem. Beznadziejny system awansu postaci (np.skakanie z górki lub non stop przywoływanie czegoś tam) , słaba fabuła, potwory awansujące razem z nami, dłużyzna, wtórność.

 

GTA4 - gra fajna przez pierwsze 8 godzin - potem nuda i coraz gorszy scenariusz. Mało urozmaicone misje. W końcówce brałem tylko taxi, aby szybciej skończyć grę

 

Odnośnik do komentarza

Odnoszę dziwne wrażenie, że niektórym się nazwa tematu pomyliła. Tutaj mają przecież być hity, których fenomenu nie rozumiemy, czyli gry pokroju Halo, Final Fantasy (co akurat ma miejsce) itd. ale nie pojmuje, dlaczego ktoś wstawia gry typu Far Cry 2. To ma być fenomen? Przecież ta gra ani nie zebrała dobrych recenzji, ani jest jest lubiana przez graczy. No ale żeby nie było, że tylko narzekam, to wymienię kilka pozycji:

 

- Seria Half-Life - nigdy nie rozumiałem sukcesu tej serii. Dla mnie to nudne shooterki, ze ślamazarnym prowadzeniem akcji, bez żadnego klimatu ;). Rozumiem tylko zachwyt swego czasu na możliwościami technicznymi gier, bo reszta jest moim zdaniem, nudna, słaba i mało grywalna :).

 

- Seria Metal Gear Solid - nie trafia do mnie gra z kapitalną fabułą, gdzie mają miejsce różne dziwne i niewytłumaczalne zjawiska. No ale japońszczyzna ;).

 

- Seria The Sims - fajne na 3 minuty grania. Rozumiem fascynację w tworzeniu rodziny, domu etc. Ale żeby tygodniami robić to samo? Nie dziękuję. Zasypiam już przy tworzeniu postaci.

 

- Seria Mario (bodajże najlepiej sprzedana gra w historii) - nie wiem co jest fajnego w wiecznym skakaniu po platformach, bez żadnego sensu, w celu dojścia do exit'u.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...