Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.04.2018 o 21:38, keyzee napisał:

Ślepowidzenie,Marsjanin,Chór zapomnianych głosów.To znam szukam czegoś w tym stylu-kosmos,akcja na statku kosmicznym.Bardziej akcja niż myślenie.

Cykl Głębia Marcina Podlewskiego, cykl Expanse James S.A. Corey,  cykl Starcarrier Iana Douglasa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Rayos napisał:

poleci ktoś jakąś książkę o mitologii nordyckiej? :) Mitologia Nordycka Gaimana, Mity Skandynawskie Greena, coś innego, czy może od razu na głęboką wodę i spróbować się z Eddą? 

 

EDIT

 

Wziąłem Gaimana :) 

 

 

Mimo wszystko szukałbym trochę bardziej akademicko, jeśli interesuje cię to troszkę poważniej. Nawet jeśli gajmanowska lektura jest atrakcyjna, to pamiętaj, że to koleżka, który rysuje sobie komiksy.

Odnośnik do komentarza

Zwariowałeś, wpisz sobie nawet głupio w googlach, wejdź na wiki i spójrz na bibliografię, tam macaj. I to przerób najpierw, a potem się bierz za właściwe źródło, a potem wróć do tych lektur, bogatszy o tę poetycką wiedzę i wtedy zaczniesz, jak mniemam, dopiero cokolwiek łączyć w całość. Wybacz, nie ma drogi na skróty. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Szukam książki/metody, która pomogłaby poprawić pamięć. Nie wiem czego to przyczyną, ale przeczytam książkę i za pół roku nie potrafię przypomnieć sobie pewnych rozdziałów, albo wydarzeń - mowa tu o książkach reportażowych, co do powieści to jest trochę lepiej spamiętać mi całość.

Czy nieuważnie czytam? Czy to, ze tyle siedzimy przed ekranami telefonów, tabletów i PC ma już na nas taki wpływ?

Czy może to przez brak edukacji (jak w szkole, na uczelni) mózg się rozleniwił i takie są tego efekty?

 

Do tego postu natchnęło mnie pewne wydarzenie, niedawno przejeżdżając przez Słupsk starałem się odtworzyć jakąkolwiek myśl, ciekawostkę, przemyślenie z książki Filipa Springera "Miasto Archipelag". Daremnie niestety. Tak samo przypomnienie sobie reportaży  "13 pięter", które czytałem 2 lata temu bodajże, byłoby niemałym kłopotem.

 

Pomocy!

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
W dniu 19.08.2019 o 13:44, mugen napisał:

Tokyo Lucky Hole

Również polecam

 

Jesli interesujesz się kinem to polecam Za różową kurtyną. Historia japonskiego kina erotycznego Jaspera Sharpa. Bardzo szczegolowo o nurcie pinku eiga (ponad 500 stron).

Z reportaży koniecznie sprawdź Kwiaty w pudelku Karoliny Bednarz o sytuacji kobiet w Japonii.

Do tego przetłumaczone niedawno Japonia utracona Alexa Kerra.

 

edit: Z klasyki bardzo warto Pochwała cienia Tanizakiego - esej o japońskiej estetyce

Edytowane przez PATRYG
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy znacie może horrory (książki lub opowiadania) traktujące o ludzkości stłamszonej przez maszyny? Coś w klimatach I have no mouth and I must scream, ale warunkiem koniecznym jest to żeby było po polsku. Jestem niecierpliwy i nie chcę czekać -naście dni na przesyłkę zza granicy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...