Skocz do zawartości

Poker


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Limit hold'em poker 5$ - wjazd + jakieś 30 centów , (nigdy nie wiem po co to pobierają)

 

To jest prowizja, która sobie pokerroom nalicza ;) Z czegoś muszą się utrzymywać...

 

Ostatnio jestem mistrzem turniejów :wub: Na 6 ostatnich, 5 w kasie.

 

Bankroll - 332$

 

Edit : http://img9.imageshack.us/img9/2724/mansion1cx2.jpg Taki mały turniej :D

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

No właśnie a jak to jest z turniejami np na 1500 osób ?? Jak to się odbywa ?? Ewentualnie turniej na 50-100 osób ??

Zawsze mam ochotę usiąść do takiego stołu, ale obawiam się, że nawet gdybym dotarł dość daleko a nie miał możliwości zagrania powiedzmy stołu finałowego z powodu braku neta , to wszystko co do tej pory wywalczyłem przepadnie ...

 

Jak więc to z tym jest ??

 

Właśnie rozszyfrowałem ten screen. 825 ! graczy a ty na 47 - szacun !! Ile czasu to zajęło i ile stołów musiałeś grać ??

 

Zresztą to wszystko zawiera się w ogólnym pytaniu z przed edycji :P

Edytowane przez Black medusa
Odnośnik do komentarza

Hah :) Graliśmy wczoraj ze znajomymi (10 osób) - wpisowe 5 zł. Już w pierwszym rozdaniu poszły all-iny :D Dwóch graczy trafiło fulle, tylko że jeden ósemki na dziewiątki, a drugi dziewiątki na czwórki. No i jednego gracza czekał re-buy ;)

Potem, za 2 rozdania poszedł all-in ode mnie i kumpel mnie sprawdził - strit od 8 do Q, oboje mieliśmy walety na rękach - podział puli. No i od tego momentu już spokojnie się grało, tylko z dobrą ręką.

Po 5. godzinach grania wyszedłem na 10,50 zł, czyli 5,50 zarobku na czysto. Na piwo jest :D

Odnośnik do komentarza
No właśnie a jak to jest z turniejami np na 1500 osób ?? Jak to się odbywa ?? Ewentualnie turniej na 50-100 osób ??

Zawsze mam ochotę usiąść do takiego stołu, ale obawiam się, że nawet gdybym dotarł dość daleko a nie miał możliwości zagrania powiedzmy stołu finałowego z powodu braku neta , to wszystko co do tej pory wywalczyłem przepadnie ...

 

Jak więc to z tym jest ??

 

Właśnie rozszyfrowałem ten screen. 825 ! graczy a ty na 47 - szacun !! Ile czasu to zajęło i ile stołów musiałeś grać ??

 

Zresztą to wszystko zawiera się w ogólnym pytaniu z przed edycji :P

Hmm... Nie wiem od czego zacząć szczerze powiedziawszy :P

 

Zacznę od początku :potter:

 

Turniej na 1500 osób - zależy, czy jest wyznaczona dokładna godzina. Jeśli tak, to turniej zaczyna się konkretnie np. o 20:00. Jest też opcja, że czeka się, aż zarejestruje się np. 2000 osób. Dobra, to już wystartowaliśmy. Każdy otrzymuje na początek np. 1500 żetonów. Na początku blindy to 10/20 i co 10-15 minut rosną. Potem jest 15/30, 25/50, 50/100 itd. Zabawa polega na utrzymaniu się jak najdłużej. Ale z racji rosnących ciemnych, stack trzeba ciągle budować, żeby nas nie zjadły. Kiedy na kilku stołach odpadnie po 2-3 osoby, to reszta jest rozrzucona tak, żeby przy każdym stole było mniej więcej tyle samo graczy. Jeśli się dojdzie, do strefy ITM (In The Money), to gra się rozluźnia, bo wszyscy są w pewnym stopniu usatysfakcjonowani. Oczywiście naszym celem jest Final Table. Takie turnieje trwają (w zależności od liczby graczy i formy) od 0,5h do 12h nawet. Raz grałem turniej 10,5h, ale to był turniej Heads Up (1vs1) i jeśli rozwaliłeś przeciwnika, to i tak musiałeś czekać, aż się runda skończy, tj. na każdym stoliku jedna z osób odpadnie. Jeżeli chodzi o disconnecty - mnie to niestety ostatnio spotkało... i to na FINAL TABLE :/ Net wysiadł i automatycznie przełącza na sitout, czyli tak jakby Cię nie było przy stoliku i samo pasuje. Złapałem disconnecta mając stack 70 000, a odzyskałem z 20 000, co przy blindach 3000/6000 jest bardzo mało. Zmusiło mnie to do wejścia all-in z kartą Ax. Poległem A8 vs KT vs KQ.

 

Jeśli coś jeszcze chcesz wiedzieć, to pytaj ;)

 

_____________________

 

Bankroll - 340$

Odnośnik do komentarza

Zlokalizowałem świetną stronke o pokerze - http://www.pokerlistings.com/ - pewnie większości znana, ale nie była wspomniana. Fajnie, że opisują większość poker room'ow a także sporo info o świecie pokera. Tego mi brakowało , bo polskie strony znałem już na pamięć :)..

 

Figlarz - thx za info. Zagrałem turniej na 2000 osób, zająłem 883 :) - wiem, że popełniłem duży błąd przy allin, ale ręce mi się trzęsły i musiałem się chłodzić kolejnym browarem , także wyłączyłem mózg na chwile .. :(

 

Obso jak ugram trochę więcej i dokopie się do Twoich stawek to może spotkamy się przy stole, kto wie ?? :) - czego oczywiście Ci nie życzę :P

Odnośnik do komentarza

ja gram na betfair, jakos dezajn calego stolu mi tam najbardziej odpowiada, i nie wala w hu.... z bonusem (bo na niektorychy to maja takie kryteria ze niech hu.. ich strzeli)

 

narazie nauczylem sie ze wlasnie najwazniejsze jest to zeby nigdy nie podchodzic do gry jak sie jest zmeczonym, i przestac o godzinie ktora z gory sobie zalozylismy, bo juz nie raz na cash'owce gralem 3-4h z 3$ robiac 30$ i nagle dawalem sie ograc w 1 rozdaniu :(

 

ostatnio freerolla 1500 osob (18 przechodzi do turnieju platnego za free) awansowalem z 1 pozycji majac 170.000 (nastepny za mna 80.000)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po miesiącu gry i przeczytaniu Doyl'e Brunson - Super System a także 2 tomów Harrington on Holdem stałem się zdecydowane lepszym graczem :). (Jeszcze 3-cia część i podstawy zrobione ;). Co nie oznacza oczywiście, że zacząłem wygrywać :(.. Jak na razie jestem delikatnie w plecy, ale sam jestem sobie winien bo za bardzo grałem po browarze. Teraz tylko spokojne granie z czystym umysłem daje mi profity, które wesoło tracę po kilku bro. Koło się zamyka :P..To jest POKER !!

Odnośnik do komentarza

Przed momentem skończyłem turniej. Oto wynik. Skromny, ale zawsze coś :)

 

everesta.jpg

 

Pechowo przegrałem ostatnią rękę AT vs KK. Akurat musiał mieć te króle... Ale nie narzekam, bo +40$ do rolla jest.

 

Na razie zostawiam cashówki i przenoszę się na turnieje, żeby troszkę podreperować bankroll. Wyrabianie bonusu odpuszczę.

Odnośnik do komentarza

Akurat pożyczyłem od kolegi :) Musiałbyś z nim gadać, ale wątpię, że sprzeda. Bo tak jak mówisz - książek o pokerze nigdy za wiele :P Zresztą on jest pro-pokerzystą i ma dużo tego typu stuffu.

 

Allegro ma kilka sztuk książek Harringtona. Ponoć dobre. Nie czytałem, to się nie wypowiem.

Harrington on Cash Games

Harrington o Texas Hold'em

 

Szukajcie, a znajdziecie :potter:

 

PS: Ta książka Moshmana daje BARDZO dużo. Polecam ;)

 

EDIT : Obso - ok. 20 sekund na zastanowienie. Teraz sprawdzałem.

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

Siemka, też coś niecoś pykam, ale Limit Holdem. Dla tych co nie lubią notować uwag o graczach na bieżąco przypominam o PokerTracker który wszystko robi za nas + wiele więcej. A chciałem jeszcze zapytać co sądzicie o TwoPlusTwo ? Ostatnio tam zajrzałem, bo planuję wskoczyć na wyższe stawki i wyczytałem, że kolesie mają 2-3 razy gorsze wyniki niż ja po 25 000 rozdań i zgłupiałem. Poza tym powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...