Skocz do zawartości

Metroid Prime na Wii


HunterX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Albert Wesker

Europejskie i amerykańskie wydanie jest o wiele ładniejsze. Sama gra pewnie będzie na płycie dwuwarstwowej. Skoro Metroid 1 i 2 mieściły się na gackowych minidyskach, a Metroid 3 nie zajmował całej płyty, więc nie ma problemu w zmieszczeniu tego

Odnośnik do komentarza

haha. dyskusja o czyms co nie istnieje.

przedewszystkim - w Japonii nie ukazal sie Trilogy, tylko dwie pierwsze czesci w serii 'new play control'

Metroin Prime Wii, Metroid Prime: Dark Echoes Wii

 

a obrazek to dzielo niejakiego wasa-bi. fan art - Metroid Prime Trilogy

ladny, ale powstal tylko w glowie tworcy. a szkoda, bo N moglo wizac z niego przyklad przy projektowaniu wydania collectors edition :D

 

no i na koniec.

nie zgodze sie, zeby amerykanskie wydanie bylo ladniejsze. tym bardziej o wiele.

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Albert Wesker

Jedyneczkę przeszedłem zaraz po kupnie gry (we wrześniu), do dwójki zabrałem się kilka dni temu. Mimo, że obydwie części skończyłem na GCN to jednak na Wii jest zupełnie nowa jakośc grania, za nic nie chcę wracac do pada. Gry koncepcyjnie nie zestarzały się wcale, a dzięki genialnemu designowi również graficznie jest świetnie. Phendrana Drift nadal zwala z nóg. Polecam, Metroid Prime Trilogy to najlepszy deal w historii gier: trzy cudowne gry (średnie z gamerankings: 96, 92 i 90%), każda na min. 25 godzin przy pierwszym podejściu, odpowiedniki osiągnięc z X360/PS3.

Odnośnik do komentarza

Niedawno kupilem Metroid Prime Trilogy i teraz sie w nia zagrywam - swietna gra, dzieki nowemu sposobowi sterowania gra sie jeszcze lepiej. Mialem juz wszystkie 3 czesci wczesniej, ale gralem tylko troche w 1 i 3, a w 2 praktycznie wcale, wiec teraz sie zagrywam - fajnie, ze wyszla taka trylogia. To, ze pierwsze dwie czesci to gry z "poprzedniej generacji" to nic - sa tak dobre, ze swietnie sie w nie gra, wygladaja rowniez bardzo dobrze i co najwazniejsze maja sterowanie takie jak w Metroid 3: Corruption.

 

Jesli ktos jeszcze nie ma to polecam - po ostatnich pogloskach o zaprzestaniu dystrybucji gry przez Nintendo lepiej sie rozejrzec bo niebawem moze okazac sie trudno dostepna, a tym bardziej nowka. :)

 

Juz wiadomo dlaczego ta gra jest wydana jako Collector's Edition - to po prostu trylogia w limitowanej edycji bo sam zestaw poza tekturka na pudelko i mini Art Bookiem nie ma nic kolekcjonerskiego. :) W US. gra zostala wydana w pudelku Metalbox, a u nas w plastikowym, ale przynajmniej jest tekturka - nie pierwszy raz gracze w Europie maja gorzej, jednak dobrze, ze trylogia w ogole zostala u nas wydana. W Japonii wszystkie trzy czesci zostaly wydane jako osobne gry - 1 i 2 w serii New Play Controll, a 3 normalnie, nie ma tam takiej trylogii jak u nas. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ja i tak bym kupil ta gre - jakis czas temu sprzedalem jedynke i dwojke na NGC i trzecia czesc na Wii bo wiedzialem, ze kupie trylogie.

Dla mnie to must-have tym bardziej, ze na Wii przewazaja gry casualowe lub po porostu popierdulki, wiec nie ma za duzo "rozbudowanych" gier, zreszta Metroid jest swietny. :)

 

Wlasnie ukonczylem Metroid Prime, na liczniku mam 89% i 17h20min - swietna gra ! Niebawem zabieram sie za druga czesc, fajnie tak od razu móc zagrac w sequel, a pozniej w trzecia czesc - nie trzeba czekac na "zrobienie" gry. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Aha, a żeby wbic te 100%, to co trzeba zrobic, oprócz przejścia głównego wątku? Jakieś "znajdźki", poboczne misje? Czy gra w ogóle liniowa jest, czy ma bardziej otwarty świat? Czy są w niej jakieś elementy RPG, typu ulepszania broni, czy zdobywanie nowego sprzetu(niekoniecznie broni), który daje nowe możliwosci(ala zelda)? Czy jest trudna? Do jakiej innej gry można by ją porównac(gameplay)?

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

W grze jest mnóstwo przedmiotów do znalezienia (rakiet, zasobników energii itp.). Gra jest liniowa, bardzo duży jest nacisk na backtracking. Zdobywa się nowe bronie, które jednocześnie są kluczami do drzwi, nowe umiejętności dzięki którym wejdziemy w miejsca, w które nie mieliśmy dostępu. Gra nie jest ani trudna, ani łatwa, ale trzeba grac dużo i często, bo inaczej można się zgubic. Do jakiej innej gry porównac? Do serii Castlevania, Shadow Complex (chodzi o eksplorację). Ale tak naprawdę seria Metroid Prime jest unikalna i nie znajdziesz innej podobnej gry. To połączenie platformówki, przygodówki i labiryntówki ze strzelanką, wszystko w fpp. Genialna seria

Odnośnik do komentarza

Przejscie Metroid Prime 1 za pierwszym podejsciem zajelo mi 17h20min, gre ukonczylem w 89%. Staralem sie dokladnie wszystko przeszukiwac i skanowac - lubie masterowac gry. :) Czas w grze jest liczony tylko podczas gry (chodzenia), a nie podczas ogladania mapy lub czytania skanow, moj laczny czas gry kiedy byla uruchomiona (razem z menu) to ponad 25h. :)

 

W grach z serii Metroid Prime ulepsza sie zarowno sama postac jak i bronie oraz akcesoria, ktore daja wiele nowych i bardzo przydatnych mozliwosci. Ta gre mozna porownac do Zeldy - jest ulepszanie postaci, elementy platformowe, polepszanie umiejetnosci i zdobywanie nowych akcesoriow i zagadki.

Metroid to nie zwykly FPS - to gra, ktora nie ma swojego odpowiednika, jest bardzo oryginalna co sprawia, ze jest jedyna w swoim rodzaju, pomimo widoku z pierwszej osoby gra nie skupia sie na strzelaniu.

 

Zeby przejsc gre w 100% trzeba sie konkretnie postarac - do procentu licza sie: postep gry, ilosc zdobytych ulepszen oraz zeskanowanych danych, a troche tego jest bo jest czego szukac i co zwiedzac poniewaz gra jest bardzo rozbudowana. :) Sama gra nie jest za trudna, ale nawet na normalu (najlatwiejszy poziom) potrafi zaskoczyc i wymaga od gracza wzglednej czujnosci, natomiast niektorzy bossowie potrafia zaskoczyc. Planeta jest podzielona na kilka obszarow, miedzy ktorymi mozna sie przemieszczac i zwiedzac w poszukiwaniu nowych rzeczy, wiec mamy jakas swobode. Jesli jednak chodzi o sama "misje" to jest jedna - to nie GTA gdzie mozna wybrac nastepne zadanie - jest okreslony cel, sama rozgrywka dzieki mozliwosci przemieszczania sie pomiedzy lokacjami nie jest calkowicie liniowa. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj ukonczylem Metroid Prime 2: Echoes, zajelo mi to 20h02min. :) Gre ukonczylem w 93%.

 

Fajna gra, ale strasznie pokrecona przez ten mroczny swiat, zreszta czesto zdarza sie ze zupelnie nie wiadomo co robic, trzeba chodzic wszedzie i szukac co dalej. Nie ma podpowiedzi ze znakami zapytania tak jak w jedynce, ktora moim zdaniem jest lepsza. :)

 

Za niedlugo zabiore sie za trzecia czesc. :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj ukonczylem Metroid Prime 2: Echoes, zajelo mi to 20h02min. :) Gre ukonczylem w 93%.

 

Fajna gra, ale strasznie pokrecona przez ten mroczny swiat, zreszta czesto zdarza sie ze zupelnie nie wiadomo co robic, trzeba chodzic wszedzie i szukac co dalej. Nie ma podpowiedzi ze znakami zapytania tak jak w jedynce, ktora moim zdaniem jest lepsza. :)

 

Za niedlugo zabiore sie za trzecia czesc. :)

Nie grałem w wersję na Wii,ale na GC jest system podpowiedzi tak samo jak w jedynce ;)(Hint).To fakt,dwójka jest bardziej pokręcona głównie ze względu na zabawę portalami.Czasami można się totalnie zamotać.

 

Co do trójki to polecam każdemu posiadaczowi Wii.Sterowanie jest perfekcyjne w każdym calu.Szczególnie wyrywanie tarcz przeciwnikom.Trzeba zagrać aby zrozumieć jak to działa.Przez moment naprawdę czujemy się jak Bounty Hunter.Niezwykle sugestywne.

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Jak jest z poziomem trudności grając na wiilocie ? Jakiś czas temu miałem na GC ale z racji poziomu jaki reprezentowała nie dałem rady ostatniemu bossowi :( i chciałbym za sprawą Metroid Trilogy dokonać tego czyny :shok: Mam cholerny na nią apetyt i zaraz po Zelduni SS biorę się za nią ! Klimat, gampley zagadki nie mają w sobie równych, zawładnęła moim umysłem gdzie na PS3 i X360 zdarza się to bardzo rzadko...

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Ależ mnie już wkorvia MP2 i to kręcenie się miliard razy po każdej miejscowie. Juz nawet ze 3 razy do neta patrzyłem co i jak, ale jak jestem w tej ostatniej fortecy to mam ochotę patrzyć co 5 minut... I jeszcze odkryłem jeden klucz z 9 wiec znowu pod sam koniec gry pewnie zapier.dalanie po całej grze w poszukiwaniu niewidzialnych potworów. 2D metroidy po stokroć lepiej skonstruowane.

Odnośnik do komentarza

Niedawno właśnie grałem w całą trylogię na Wii pod rząd i z zaskoczeniem stwierdziłem, że o ile cały pomysł na treść części 3 w sumie nadal uważam za nieco pozbawiony magii i sensu kierunek dla serii Metroid (a latanie statkiem to wcale nie taka idealna alternatywa dla nieskończonego łażenia korytarzami, chociaż w sumie jest lepiej dla tempa, jest), to jako samodzielna gra jest to i tak świetna pozycja, łącząca genialnie przyjemne sterowanie z nadal sporym zapasem głębi. Oklepawszy poprzednie części, zwłaszcza Metroid Prime, na tyle sposobów, powiedziałbym wręcz, że, sacrilege, Trójka to dziś gra, w którą się gra najlepiej. 

 

 

A najbardziej podstawowe wnioski z całego grania to i tak ogólne: że wiilot to naprawdę było idealne narzędzie do gier FPP i nie chcę nigdy już celować gałką, oraz że Metroid Prime 4, z tak dużym skokiem technologicznym pozwalającym zupełnie inaczej projektować lokacje, jest skazany na zaje'bistość. Nawet sam skok z GC na Wii sporo dał, dopiero grając obok siebie widać, jak te świetnie zaprojektowane lokacje z GaCka jednak są bardzo ciasne i z konieczności podzielone na fragmenciki, a interaktywność (inna niż po prostu oglądanie) bardzo ograniczona. MP4 powinno zachować dbałość o detale typową dla serii, ale jednak gdy pojedyncza lokacja nie będzie mieć limitu wielkości to będzie można zrobić wieeele nowych fajnych rzeczy w tych ramach, co pokazuje wstępnie właśnie MP3.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...