Skocz do zawartości

Wycieczka do Japonii


Pejas123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Zazdro Stary. Byłem w 2019 roku na hanami, backpackersko. Super sprawa, piękna przygoda. Jakbyś chciał nocleg w Osace, to mogę polecić jeden hostel u bardzo sympatycznego Japończyka Argentyńskiego pochodzenia z HISTORIĄ. Też muszę się wybrać za jakiś czas, skoro już zdejmują w końcu restrykcje. Czekamy na całą relację!

Odnośnik do komentarza

Ja wypłacałem bezpośrednio z konta chińskiego więc nie wiem, ale raczej powinieneś móc normalnie VISĄ czy Mastercardem z bankomatu np. w konbini. W 2019 roku ciężko było z płatnościami kartą np. w restauracjach, więc faktycznie lepiej było mieć gotówkę, nie wiem jak teraz. Nie wymieniaj w Polsce za dużo, bo na lotnisku z bankomatu pewnie wyjdzie dużo taniej.

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza

To oni już wpuszczają do siebie? Akurat w lutym 2020 chciałem kupować bilety i spełnić swoje największe marzenie, niestety wiadomo co je spierdoliło. Później długo śledziłem zasady wjazdu do Japonii i jeszcze niedawno czytałem, że wciąż są mocno zamknięci na turystów.

A dobra, już doczytałem kiedy ściągają te restrykcje. Oby nic nie zmienili w trakcie pobytu, bo już sie zdarzało, że po wzroście zachorowań, które w eu by zlano znowu sie zamykali ;/ 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, standby napisał:

Ej a jak najlepiej tam wypłacać pieniądze, kartą revoult da się? Bo u mnie w kantorze tak się sobie opłaca

 

Byczku, Revolut jak najbardziej ale tylko w bankach na poczcie i kombiniakach (więc easy). Standardowe bankomaty przy bankach nie dźwigną Twojej karty.

Weź sobie dla bezpieczeństwa jednego mana (10k yen) z kantoru.

 

Zainstaluj sobie tę appkę jak boisz się zbiorkomu:

https://apps.apple.com/au/app/norikae-annai-japan-transit/id299490481

Na androbiedę też jest. Teraz podróżówanie po Tokyo to bajka, naście lat temu często nawet nie miałeś stacji rozpisanych naszym alfabetem.

 

Na lotnisku kup sobie kartę SIM z pre-paid internetem, net Ci się przyda.

Możliwe, że też w tym okresie będę na miejscu.

 

Co do kapsułowego hotelu, nie wiem jaki masz próg bolu, mi się do wydaje ciekawym gimmickiem na jedną noc, więcej bym nie wytrzymał. Klaustrofobia, wspólne kible, ciężko z bagażem. Budżetowe hotele biznesowe da się wyrwać za 150zł/noc z prywatną łazienką.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, ping napisał:

 

Byczku, Revolut jak najbardziej ale tylko w bankach na poczcie i kombiniakach (więc easy). Standardowe bankomaty przy bankach nie dźwigną Twojej karty.

Weź sobie dla bezpieczeństwa jednego mana (10k yen) z kantoru.

 

Zainstaluj sobie tę appkę jak boisz się zbiorkomu:

https://apps.apple.com/au/app/norikae-annai-japan-transit/id299490481

Na androbiedę też jest. Teraz podróżówanie po Tokyo to bajka, naście lat temu często nawet nie miałeś stacji rozpisanych naszym alfabetem.

 

Na lotnisku kup sobie kartę SIM z pre-paid internetem, net Ci się przyda.

Możliwe, że też w tym okresie będę na miejscu.

 

Co do kapsułowego hotelu, nie wiem jaki masz próg bolu, mi się do wydaje ciekawym gimmickiem na jedną noc, więcej bym nie wytrzymał. Klaustrofobia, wspólne kible, ciężko z bagażem. Budżetowe hotele biznesowe da się wyrwać za 150zł/noc z prywatną łazienką.

Ja z @Killabien się widzimy na pewno także zapraszamy, można się napić piwka i pogadać :)

Z noclegami jeszcze ogarniam, muszę poplanowac to i owo:) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...