Skocz do zawartości

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli


Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem gry Ferrari Challenge Trofeo Pirelli na PS3. Zauważyłem, że na forum PsxExtreme nie ma jeszcze tematu o tej grze, więc go zakładam. Gierka bardzo mi się spodobała, więc pomyślałem, że dobrze będzie ją dokładniej opisać by ludzie wiedzieli, że to świetny sim. Przynajmniej dla mnie bo zawsze się znajdzie ktoś kto ma inny gust :). Bez większych ceregieli przechodzę do ważniejszej części tego postu czyli moich wrażeń i oceny danych elementów gry. Zacznę od modelu jazdy.

 

 

Model Jazdy

To chyba najmocniejszy atut gry. Model jazdy w Ferrari Challenge jest rewelacyjny ! Jest to typowy sim bez żadnych uproszczeń dlatego dobrze jest mieć kierownicę do tej gry. Wrażenia z jazdy na kierownicy są dodatkowo spotęgowane doskonale zrealizowaną obsługą force feedbacku. W żadnej innej grze tak dokładnie nie czuć samochodu i trasy jak w Ferrari Challenge. Szczególnie dobrze czuć jak samochód wpada w podsterowność. Normalnie intuicyjnie ujmuje się gazu i zmniejsza kąt skrętu kół. Również każdy kontakt z tarką ma odzwierciedlenie w modelu jazdy. Również jadąc na mokrej nawierzchni czuć wyraźną różnice w prowadzeniu się auta. Doskonale odwzorowano hamowanie i cały proces transferu masy. Droga hamowania jest tak długa jak być powinna. Transfer masy szczególnie czuć podczas hamowania, gdy ciężar przechodzi na przód odciążając tylnie koła, które mają wtedy dużo mniejszą przyczepność, więc samochód łatwo może wpaść w poślizg, gdy nie umiejętnie się hamuje. Samo hamowanie to bardzo ważny element w FC. Każdy samochód charakteryzuje się innym prowadzeniem i ogólnie parametrami.

 

Grafika

Bałem się tego elementu przed zakupem gry. Gra nie wyglądała zbyt dobrze na filmikach czy trailerach. Po odpaleniu gry na moim telewizorze HD w rozdzielczości 720p odetchnąłem z ulgą. Nie znaczy to, że gra jest jakaś piękna, ale jest naprawdę solidnie. Samochody prezentują się wspaniale. Może nie jest to poziom GT5P, ale ogólnie są świetnie odwzorowane. Otoczenie jest bogate w detale, ale nie jakoś specjalnie piękne. Szczególnie tekstury otoczenia mogłyby być bardziej szczegółowe. No i tekstury deski rozdzielczej przy widoku FPP zdecydowanie zbyt plastikowe.

 

Dźwięk

Ogólnie do dźwięku nie mam większych zastrzeżeń. Dźwięk silników został opracowany fachowo, choć dość nierówno. Niektóre fury brzmią lepiej, inne zaś gorzej. Dźwięk pisku opon, hamulców czy strzelającego wydechu to już poezja. Wkurzający jest natomiast dźwięk kolizji z innym samochodem. Mało realny i denerwujący. Gra ma jakiś tam soundtrack, ale powiedziałbym mało pociągający. Jedynie jeden utwór chóralny, który gra nam w menusach daje radę. Kogo to obchodzi skoro gra obsługuje opcję custom soundtrack?

 

AI przeciwników

W skrócie: całkiem niezłe. Konsolowi rywale są dość agresywni (blokują wewnętrzną, gdy jesteście blisko nich z tyłu) co uznaję za plus. Wprawdzie czasami nie dają miejsca, gdy jesteśmy obok nich, ale można to uznać za wypychanie z drogi jak Hamilton w F1 :). Nie popełniają również błędów co nie jest do końca realne. Ogólnie AI jest dobre, ale do poziomu doskonałego AI jaki według mnie reprezentuje Race Driver GRID dużo brakuje.

 

Zniszczenia

Zniszczenia występują w tej grze, ale ich poziom jest słaby. Jeszcze nie udało mi się urwać spojlera czy jakoś drastycznie zdemolować auto. Specjalnie tego nie testowałem, ale zniszczenia są kosmetyczne. Nie zdziwiłbym bym się, gdyby waląc 200km/h w bandę odleciałby tylko spojler :).

 

Gameplay

Na początek napiszę, że gra jest zaskakująco grywalna. Już mój pierwszy kontakt z nią zakończyłem po 5 godzinnej sesji ! Jest tak z kilku powodów. Gra posiada wiele ciekawych trybów zabawy. Główny Challenge (mistrzostwa) gdzie ścigamy się modelem 430 Challenge po wszystkich torach w grze. Również w tym trybie odblokowujemy tory i nowe modele Ferrari. Tryb ten posiada kwalifikacje (co uznaję za plus) i dwa wyścigi na danym torze co składa się na jeden event. W mistrzostwach Europy mamy 7 eventów, więc jest trochę jeżdżenia. Co najważniejsze w trybie Challenge zarabia się kredyty potrzebne na zakup nowych modeli Ferrari, które możemy kupić dopiero wtedy, gdy je wpierw odblokujemy. Drugi tryb zabawy godny odnotowania nazywa się Trophy, w którym ścigamy się danym modelem Ferrari z rywalami w tym samym aucie. Żeby ścigać się w tym trybie najpierw musimy odblokować potrzeby model Ferrari w trybie Challenge. Trzecim bardzo ciekawym trybem jest Tutorial. W trybie tym nasz instruktor (w tej roli znany z chociażby Fifth Gear - Tiff Needel) uczy nas sztuki prowadzenia samochodu. Podczas gdy my jeździmy, on poucza nas garścią rad i wskazówek (bardzo przydatnych). Po zakończeniu jazdy mamy statystyki jak spisaliśmy się z danego elementu jazdy (hamowanie, operowania pedałem gazu, tor jazdy itp.). Ten tryb jest warty uwagi bo rzeczywiście potrafi pomóc i pokazać co powinniśmy poprawić. Według mnie lepiej w nim się nauczymy jeździć niż w licencjach znanych z Gran Turismo. Pozostałe tryby zabawy jakie znajdziemy w grze, a nie wymagają większego komentarza to: Quick Race, Time Trial i Arcade.

W każdym z trybów mamy do zdobycia karty (z modelami Ferrari i ich parametrami), którymi można potem grać z AI w specjalnym trybie. Ciekawy patent.

 

Ciekawostki i błędy gry

Gra posiada kilka smaczków. Są to na przykład ptaki siedzące sobie na torze i zrywające się do lotu, gdy koło nich przejedziemy (taki patent był najpierw w TOCA World Touring Cars na PSXa). Fajnym patentem jest też możliwość wymachiwania łapą kierowcy poprzez naciśnięcie przycisku na kierownicy lub wychylenie tilta, gdy gramy na padzie. Gdy jadąc na deszczu zatrzymamy się to można posłuchać jak pięknie odwzorowano dźwięk padającego deszczu czy pracę wycieraczek. Krople rozpryskujące się na asfalcie wyglądają fenomenalnie.

 

Błędy występują a jakże. Największym błędem jest niewielka "martwa strefa" wyczuwalna, gdy gramy na kierownicy. Można się do tego przyzwyczaić, ale z początku może to trochę denerwować. Aby zminimalizować efekt "martwej strefy" polecam ustawić mocny force feedback. Kolejnym błędem jest brak animacji zmiany biegów, gdy gramy z widoku zza samochodu. Co ciekawe na kamerze FPP kierowca sięga do lewarka. Ostatnim błędem jest trochę śmieszna praca automatyczne sprzęgła w grze. W niektórym samochodach, gdy wrzucimy bieg na wyższy, wirtualny kierowca zmienia go jakby na pół-sprzęgle co trochę wkurza. Podobnie na redukcji wirtualny kierowca czy jak kto woli konsola tak gwałtownie puszcza sprzęgło, że szkoda gadać. Wygląda to jakby jakiś początkujący kierowca jechał autem :).

 

 

Podsumowanie

Ogólnie Ferrari Challenge to gra bardzo niedoceniana może dlatego, że przeznaczona do specyficznego odbiorcy. To gra dla ludzi, których pasja to jazda samochodem, wyścigi i oczywiście marka Ferrari. W tej grze urzekła mnie satysfakcja jaka płynie z robienia kolejnych okrążeń na danym torze. Normalnie każde okrążenie sprawia przyjemność. Doznania można sobie dodatkowo zwiększyć poprzez włączenie własnej muzy w tle. Gra starcza na długo bo zanim odblokujemy wszystkie modele Ferrari trochę wody w Wiśle upłynie :). Dla bardziej ambitnych jest masa leaderboardów (23 samochody na każdym z torów) i oczywiście tryb online. Ten jeszcze nie testowałem, ale można bez problemu zakładać pokoje i zapraszać kumpli.

 

Grafika: 7-

Dźwięk: 9

Gameplay: 8

 

Moja ocena: 8 (subiektywnie, obiektywnie to dałbym 7 bo to nie gra dla każdego).

Edytowane przez PiotrB
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

powiem Ci ze zachęciłeś mnie do tej gry, cały czas czekałem aż ktoś ją kupi i przetestuje :)

miałem właśnie nadzieje że ta gra to sim, a takich brakuje troszkę na PS3 :mellow:

jak ją kupie, mam nadzieje że nie długo, to się pościgamy troszkę online mam nadzieje że wszystko działa jak trzeba, czekam na wrażenia z online ^_^

Odnośnik do komentarza

PiotrB wiedziałem że w końcu się skusisz – tylko Tobie mogła ta gra przypaść do gustu:).

Niestety, ja po wykonaniu 4 wyścigów ( i paru godzinkach na treningu i ustawieniach) odpuściłem sobie…zbrakło tego czegoś? Leży na półce i czeka na naprawdę „kiepskie czasy”.

 

Gra, jest przewidziana tylko dla wielkich miłośników Ferrari tym którzy sprzedali by własną matkę aby przejechać się na torze testowy Fiorano, dla ortodoksyjnych fanów 4 kółek i dla……….. PiotrB;)

 

Udźwiękowienie – 9 (moim zdaniem najmocniejszy punkt tej gry, nie ma się do czego przyczepić, piski silniki, jazda po szutrze wszystko jak powinno – szkoda, że jest to jedyny mocny punkt tej gry)

 

Grafika – 6 (jest słaba – nie ma gorzej wyglądającej gry traktującej o sportach motorowych na obecnej generacji konsol – wygląd kokpitu woła o pomstę do nieba – ale przełkną bym tą pigułę gdyby można było na nim grać… niestety grać się na nim nie da (może przez to jak wygląda)

 

Grywalność singla – 5 (gdyby model jazdy nie był tak wymagający (wszystko na off) to ocena max 2 )

0nline - ? nie testowałem i nie czułem potrzeby po singlu (z resztą nikt z mojej listy nie miał tej gry)

 

Aktualny stosunek jakości do ceny 10.

 

Nie jest to recenzja tylko moje subiektywne odczucia po chwili przebytej z tą grą ( dawałem jej szanse wielokrotnie, ale na półce mam sporo gier które dużo bardziej zasługują na ponowne odpalenie)

Jestem w stanie zrozumieć, że gra może się podobać ale w życiu bym jej z czystym sumieniem nie polecił…każdemu

 

Odnośnik do komentarza

Mam podobne odczucia co bubson. Gdy tylko zobaczyłem u Piotra pod nickiem Ferrari Challenge od razu napisałem do niego żeby zdał relacje i podzielił się wrażeniami ;]. GT5P zaliczone, czasem przejadę kilka okrążeń, a wiadomo co w online się dzieje. Dlatego bardzo liczę na ten tryb właśnie w FC. Mam nadzieję, że Trofeo zrobi mi niespodziankę tak jak niegdyś Enthusia ;)

Odnośnik do komentarza
Mam podobne odczucia co bubson. Gdy tylko zobaczyłem u Piotra pod nickiem Ferrari Challenge od razu napisałem do niego żeby zdał relacje i podzielił się wrażeniami ;]. GT5P zaliczone, czasem przejadę kilka okrążeń, a wiadomo co w online się dzieje. Dlatego bardzo liczę na ten tryb właśnie w FC. Mam nadzieję, że Trofeo zrobi mi niespodziankę tak jak niegdyś Enthusia ;)

no to kupujemy i gramy online panowie:)

Odnośnik do komentarza

W pierwszym poście tematu macie rozszerzoną wersję mojej recenzji. Zapomniałem wspomnieć o świetnym edytorze winyli jaki mamy w grze. Żeby jak najlepiej zobrazować jak dobry jest ten edytor podaję linka do tematu, w którym forumowicze GT Planet chwalą się w nim czego dokonali:

 

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=108912

 

 

Jak pogram online to zdam relacje co i jak.

 

W ramach uzupełnienia mojej recki polecam poczytać te recenzje:

http://www.gamerankings.com/htmlpages2/942...ari%20challenge

 

Odnośnik do komentarza

Hmm dziwna prawa - a na pewno niezly zbieg okolicznosci - ja tez nosze sie z zamiarem zakupienia taj gierki glownie ze wzgledu na trophies :P nie zebym lowil trofea jakos nalogowo, ale znudzily mi sie TT w gt5P bez zadnej nagrody za wysilek (no moze poza pozycja w pierwszej 5 na swiecie :P ) a tu przynajmniej wiemy po co jezdzimy ;) - BDW ciekawe ile trophies bedzie mialo GT5 :D - 100 ?;) (ciekawe ile gra retail moze miec max trophies ?...).

 

sorry za maly OT ;)

 

PiotrB gdzie zakupiles gierke ? pytam powaznie - sprawdzalem w Ultimie i w Robsonie i nie maja ... pozostaje jeszcze UFO games czy jakos tak (nie chcemi sie czekac na litonosza jak to mialo miejsce w przypadku GT5PJP ;) wole osobiscie) i w jakiej cenie gierka jest aktualnie ?

 

Jesli mozna w online zakladac wlasne pokoje to juz nie moge sie doczekac na wyscig z Wami :)

 

Gierke bede mial pewenie gdzies pojutrze - jak skoncze Cuboid ;)

Odnośnik do komentarza
PiotrB gdzie zakupiles gierke ? pytam powaznie - sprawdzalem w Ultimie i w Robsonie i nie maja ... pozostaje jeszcze UFO games czy jakos tak (nie chcemi sie czekac na litonosza jak to mialo miejsce w przypadku GT5PJP wink.gif wole osobiscie) i w jakiej cenie gierka jest aktualnie ?

 

Jesli mozna w online zakladac wlasne pokoje to juz nie moge sie doczekac na wyscig z Wami smile.gif

No fakt z dostępnością tej gry może być problem. Ja swój egzemplarz kupiłem na Allegro za 120zł. To była niezła okazja biorąc pod uwagę, że gra była nowa w folii. Teraz widzę, że też na Allegro są egzemplarze FC, ale radziłbym się spieszyć bo chętnych na nie brakuje :).

 

Co do trybu online w FC to jest on całkiem udany. Ma kilka ciekawych opcji jak np. rezerwowanie miejsc dla kolegów czy dokładne regulowanie jakie wspomagacze będą mogli używać gracze (opcje te ma tylko host). Można online jeździć w swoim uprzednio stworzonym malowaniu fury. Dużym plusem jest też to, że może się ścigać online na deszczu :). Emocji zapewne nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza

Mi tez sie bardzo FC podoba, chociaz z poczatku grafika i poziom trudnosci odrzucily. Jednak przy drugim podejsciu dostrzeglem ze grafa jest naprawde solidna (8/10) duzo ciekawych efektow, bogactwo detali na trasie, swietne modele aut, porzadne tekstury (widac wyraznie na replay'ach). Czesto nam brakuje punktu odniesienia, he he he. Wystarczylo ze pogralem troche na PS2 :)

 

W Irlandii mozna dostac nowke w sklepie juz za 25 euro (jesli dobrze pamietam).

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

ja już zakupiłem swoją wersję :D, 85zł z przesyłką ze znanego serwisu aukcyjnego ;)

mam nadzieje że dojdzie na poniedziałek i wreszcie zobaczę co ta gierka potrafi ^_^

________________________________________________________________________

Piotr miales racje, gra jest swietna, narazie gralem tylko na padzie, ale dzisiaj sprobuje na kierownicy, bo ja w koncu odzyskam :)

juz nie moge sie doczekac jak spotkamy sie na serwerach ^_^

Edytowane przez jan szabrownik
Odnośnik do komentarza
Wszystko ładnie, pięknie z tego co pisze PiotrB ale martwi mnie ta martwa strefa jeśli chodzi o kierownice. Jeśli jest to coś na wzór GRIDa czy DIRTa to dla mnie gra nie nadaje się do zabawy z kierownicą. Podobnie jak w GRID gdzie kierownica reaguje zbyt miękko co zupełnie psuje jakiekolwiek odczucie realizmu.

niestety nie wiem jak gra sie w grida, ale gralem w demko dirta i z tego co pamietam to tam gralo sie calkiem inaczej (gorzej), mi w FC gra sie na mojej DFP bardzo dobrze ^_^

Odnośnik do komentarza

Dziś skończyłem Ferrari Challenge na 100% (zdobyłem platynowe trophy). Zajęło mi to mniej więcej 30 godzin. Czy do wystarczający czas zabawy we wszystkich trybach single player oceńcie sami. Chciałbym jeszcze nieco uzupełnić paroma zdaniami moją wcześniejszą recenzję z pierwszego postu bo parę ciekawych rzeczy jest wartych odnotowania.

 

Model jazdy jest genialny. Tak jak wcześniej pisałem. Każdy samochód inaczej się prowadzi. Nowsze modele Ferrari znacznie łatwiej opanować niż te z lat 1950-1970. Na przykład Ferrari 250 "Testa Rossa" charakteryzuje się niesamowicie słabymi hamulcami. Prawie 2 razy gorsze niż te w 430 Challenge. Za to Ferrari 250 LM to chyba najtrudniejszy samochód w prowadzeniu, jakim można się przejechać w grze. Jeszcze nie jeździłem nim na mokrej nawierzchni, ale może być ciekawie :). Ferrari FXX zaś ma niesamowite hamulce, czyli dokładnie tak jak w realu. Tak więc osoba odpowiedzialna za model jazdy w Ferrari Challenge (jest nim co ciekawe Bruno Senna - siostrzeniec Ayrtona Senny) odwaliła kawał dobrej roboty. Niezłym smaczkiem jest to, że możemy poczuć kiedy dokładnie działa ABS (czuć go poprzez force feedback). Powtórzę to jeszcze raz. W żadnej innej grze wyścigowej (przynajmniej konsolowej) nie jest tak doskonale opracowany force feedback jak w Ferrari Challenge.

 

Trochę źle oceniłem AI w mojej recenzji. Okazało się, że AI w grze jest dużo lepsze niż wcześniej myślałem. Konsolowi kierowcy jednak popełniają błędy (szczególnie w trudnych samochodach jak 250 LM) i zawzięcie walczą również między sobą. Nieważne o którą pozycję. W ferworze walki czasem AI przegapi punkt hamowania (szczególnie w pojedynku z graczem), więc może się zdarzyć, że AI w nas uderzy.

 

Na pudełku gry pisze, że w grze jest ponad 50 samochodów Ferrari. To bzdura bo w grze są 22 samochody. Do gry miały być liczne DLC (samochody i trasy), które z resztą odwołano z powodu problemu z licencją. Na szczęście zawartość tych DLC dostaniemy w sequelu FC, czyli SuperCar Challenge.

 

Tryb online jest całkiem niezły. Wyścigi do 16 graczy, rezerwowanie miejsc dla przyjaciół, host może dokładnie ustawić jakie wspomagacze są dozwolone, można ścigać się na deszczu, wyścigi do 45 minut długości. Brakuje czatu tekstowego i jakiejś informacji w lobby za ile skończy się wyścig, na który czekamy. Największą bolączką trybu online w FC jest jednak mała ilość graczy jaka gra online. Do południa mało kto gra, po południu i w nocy lepiej, ale rewelacji nie ma.

 

 

Kto chcę mieć tanią i dobra symulację z grywalnym online to polecam Ferrari Challenge. Gra ma swoje wady, które jednak nie drażnią. Bardziej wybredni powinni poczekać na SuperCar Challenge.

 

Zapraszam na partyjkę online. Chętni niech mi najlepiej napiszą na PSN kiedy mogą grać i wtedy jakoś ustalimy co gdzie i kiedy. No i trenujcie bo będziecie mieli ze mną ciężko. Na chwilę obecną mam już pierwszy czas na świecie w Time Trial (Mount Tremblant - 430 Challenge).

 

 

Wszystko ładnie, pięknie z tego co pisze PiotrB ale martwi mnie ta martwa strefa jeśli chodzi o kierownice. Jeśli jest to coś na wzór GRIDa czy DIRTa to dla mnie gra nie nadaje się do zabawy z kierownicą. Podobnie jak w GRID gdzie kierownica reaguje zbyt miękko co zupełnie psuje jakiekolwiek odczucie realizmu.

Martwa strefa w FC (tylko, gdy gramy na kierownicy) jest na prawdę niewielka. Zależy też od samochodu. W niektórych w ogóle nie czuć. Trzeba się przyzwyczaić, a potem jest już górki (nie przeszkadza).

 

Co do sterowania w GRID to jak już wcześniej pisałem ustawienia defaultowe są do bani. Jednak jest wiele opcji gdzie wszystko można poprawić i wtedy jazda na kierownicy w GRID to sama przyjemność. Jak Ci się nie chcę ustawiać/nie umiesz to mogę podesłać moje ustawienia.

 

 

Odnośnik do komentarza

Rankingi chyba nie będą resetowane (i nie były). Dokładnie nie wiem bo grę mam od tygodnia, ale wątpię by kiedyś resetowali. W rankingach niestety nie ma żadnych flag czy skrótów nazw krajów. Także nie wiadomo dokładnie kto jest z jakiego kraju. Grając w trybie online można jedynie ustawić dowolną nazwę własnego teamu.

Odnośnik do komentarza

dobry jestes Piotr, ja narazie nie mam za wiele czasu wiec gram w inne gry, bo nie oplaca mi sie niestety rozkladac kiery na pol godziny grania, gratuluje pierwszego czasu w TT, mozesz mi napisac gdzie robisz czasy okrazen, bo ja jezdzilem troszke TT, ale nie wysyla mi czasow :huh: , jezeli chodzi o online to ja moge troszke pograc, tylko dopiero na weekendzie, bo do konca tygodnia raczej nie dam rady

Odnośnik do komentarza

Przed włączeniem Time Trial trzeba być podłączonym do sieci to czasy będziesz miał wysłane. No chyba, że podczas wysyłania Cię rozłączy :). Czasy zapisują się na serwerze po kilku godzinach od wysłania. No i zapomniałem, że niestety nie można jak w GT5P oglądać czy ściągać przejazdów najlepszych.

 

Są też rankingi nazwane "Lap Records". Są to najlepsze czasy zrobione podczas grania w trybie online. Mogą być lepsze niż te z Time Trial bo grając online można wykorzystać slipstream by uzyskać lepszy czas.

Odnośnik do komentarza
Przed włączeniem Time Trial trzeba być podłączonym do sieci to czasy będziesz miał wysłane. No chyba, że podczas wysyłania Cię rozłączy :). Czasy zapisują się na serwerze po kilku godzinach od wysłania. No i zapomniałem, że niestety nie można jak w GT5P oglądać czy ściągać przejazdów najlepszych.

 

Są też rankingi nazwane "Lap Records". Są to najlepsze czasy zrobione podczas grania w trybie online. Mogą być lepsze niż te z Time Trial bo grając online można wykorzystać slipstream by uzyskać lepszy czas.

juz sa, faktycznie na serwerach sa po jakims czasie ^_^

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Póki co ja wciąż czekam na chętnych na partyjkę w Ferrari Challenge online.

Jak wspominałem, nie dla każdego:)

… znalazłem naprawdę sympatyczną recenzję na moim ulubionym kanale YT… fajne recki bez napinek, od fana dla fanów.

 

zasiądę jeszcze raz za sterami Ferrari Chellenge – trzeba dać szansę temu tytułowi:)

 

Odnośnik do komentarza

Dużo radości z jazdy stracisz grając na padzie, ale chociaż nie będziesz miał martwej strefy w sterowaniu (na kierownicach jest, choć niewielka). Jedną z największych zalet FC jest właśnie obsługa force feedbacku. No ale i grając na padzie w FC, można zobaczyć czego brakuje modelowi jazdy pro w GT5P.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...