Skocz do zawartości

Xbox 360 - ciągłe zwiechy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem dobrej odpowiedzi na moje pytanie na forum, więc liczę na odpowiedź w tym temacie. Stosunkowo niedawno gry zaczęły się zawieszać. Ostatnio jednak pogorszyło się - SEGA Superstars Tennis zatrzymuje się przy każdym meczu, Mass Effect wytrzymuje może pół godziny, Lost & Damned freezuje po intrze, nie mówiąc już o Far Cry'u (chociaż tutaj jest też sprawa buga). Dziś z radością chciałem odpalić nowo nabyte Eternal Sonata. Zainstalowałem na dysku i na pierwszym filmiku gra się zatrzymała. "OK" pomyślałem i wywaliłem grę z HDD. Trochę pochodziła i nagle po kilkudziesięciu minutach grania (pipi) ją strzelił. Dzwonię do M$ i jak na złość okazuje się, że konsola jest po gwarancji. Opowiadam jednak o swoim problemie, nawiązując do tego, iż zauważyłem, że gry z dysku od razu się freezują. Miła pani poradziła mi bym spróbował grać bez dysku. Rozłączyłem to ustrojstwo i ponownie zasiadłem do gry. I jakie było moje zdziwienie, gdy gra się nie zatrzymała! Co prawda w jednej z walk baaardzo mocno klatkowała, ale to i tak sukces. Teraz moje pytanie - czy to na pewno wina dysku? Multiplayer mi się rzadko zawiesza, w Girsach 1 w ogóle. Konsola leży na półce jakieś 30-40 cm od grzejnika, ale ma za to przestrzeń ze wszystkich stron.

Dodam, że jak zainstaluję grę na dysku, to działa jeszcze gorzej niż z płyty (np. GTA wali się na napisach początkowych).

Edytowane przez miki77
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Więc niestety należysz do tego grona. Rozwiązanie? na innych forach czytałem, że w takich przypadkach ludzie wysyłają konsole do MS i po powrocie jest wgrany stary dash. Sam tego nie zrobisz, więc pozostaje Ci odesłać X-a.

 

EDIT: teraz doczytałem, że nie masz już gwarancji.

Edytowane przez kiko
Odnośnik do komentarza

GTA bez dysku chodzi bez zarzutów, czyli na 99% wina HDD.

 

EDIT: Fuck, jednak zwiecha :/

EDIT 2: Jak wyciągnąłem płytę okazało się, że tylko gra się zawiesiła O.o

EDIT 3: Sądzę, że tym razem powodem zwiechy mogły byś rysy na płycie z GTA. Później przetestuję jeszcze inne gry.

Edytowane przez miki77
Odnośnik do komentarza

A Xa od kiedy masz? Ostatnio u MS byl blad ktory zle liczyl gwarancje nawet gdy sie mialo date produkcji 2007 grudzien to jeszcze troche zostalo gwarancji mimo ze sie kupilo w lutym 2008. Ja mam grudna 2007, kupielem w kwietniu 2008 i na stronce pisalo ze mam gwarancje do maja tego roku. A ten blad nadal jest bo jak moze minac 2 lata skoro data produkcji jest koniec 2007r (sprawdzalem ostatnio na stronce).

Odnośnik do komentarza

OK, więc co zaobserwowałem:

- wiesza się na GTA bez względu na dysk/bez dysku - ryski;

- Eternal Sonata bez dysku w jednej walce z bossem mocno traciła klatki (jakby freez 2-4 sekundowy), a z dyskiem zwiecha całkowita - bez rys;

- SEGA Tennis się nie zawiesiła, ale z dyskiem też dopiero na drugi dzień się wywalało (TYLKO W MECZACH, bez minigier itp.) - bez rys;

- Skate 2 się nie zawiesza nawet offline, Halo 3 i GoW1 w online też są OK (singla nie sprawdzałem) - bez rys;

- Mass Effect na HDD wywalało co jakieś 0,5h/1h (jedna planeta całkowicie wywalała przy lądowaniu) - lekkie ryski.

Zastanawiam się nad kupnem nowej konsoli, bo jednak problem dysku to chyba nie jest :/

Edytowane przez miki77
Odnośnik do komentarza
witaj w klubie miki moja sytuacja wyglada identycznie jak u ciebie...

nie wyglada identycznie, zwiecha zaraz przy starcie a zwiecha po dniu czy godzinie grania to z deka inna sytuacja

 

miki77: przy takich nieokreslonych zwiechac ciezko jest diagnozowac taka konsole wiec i ciezko jest dojsc do konkretow, lepiej jakby wieszala sie ciagle na wszystkim albo przynajmniej z 5-10 od wlaczenia

 

wina NXE mzoe byc ale tylko pod takim wzgledem ze wyciaga z konsoli wiecej mocy i nie wszsytkie daja rade, cos musi byc w tym bo po wyjsciu NXE w konsolach zapanowala plaga E74, widze to po tym co przychodzi do serisowania i to glownie wersje nowe FALCON...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

A jeszcze one question: Czy jeśli dam konsolę do naprawy do serwisu innego niż oficjalnego MS (np. do Ciebie Juchy), to mogę dostać bana, jak za normalną przeróbkę?

EDIT: Good news :) SEGA Tennis przestało się zawieszać po podłączeniu do neta. Działa również FIFA 09. Obstawiam, że GTA zawiesza się przez rysy, a Eternal Sonata i Mass Effect potrzebują patcha.

Edytowane przez miki77
Odnośnik do komentarza

Raczej nie, bo zostawiłem konsolkę tam gdzie była ;) Lost & Damned dalej nie działa, ale mam dwie możliwości, dlaczego tak się dzieje:

- porysowana płyta;

- bug DLC (prawdopodobnie trzeba pobrać powtórnie).

Eternal Sonatę sprawdzę jutro (koniecznie z włączonym Livem :)), a GTA będę miał pożyczone. Dam znać jak sytuacja potoczy się dalej.

Odnośnik do komentarza

naprawa nie ma nic wspólnego z banami

bany sa zwiazane z uzywaniem nielegalnych kopii i firmware...

 

testuj bez XBL, wiele gier potrafi sie zawiescic w XBL, wiec aby test byl miarodajny, odlacz konsole od XBL i wtedy testuj

 

co do rys na plycie, jesli naped nie potrafi przeczytac plyty to sie nie zawiesza (sa wyjatki) a wyrzuca odpowiednia infromacje i to juz zawieszaniem nazwac nie mozna bo konsola sie nie zawiesila tylko nie mogla odczytac plyty i to juz usterka bez plyty badz napedu-lasera

jak sei wiesza a na plycie sa rysy to nie maja one znaczenia w takim przypadku

 

inna sprawa to naped zawieszajacy konsole, bardzo sporadyczne ale zdazaja sie takie przypadki

 

PS>

zeby to serwisowac to musi byc powtarzalna awaria, czyli np jest gra o nazwie X, gram w nia 10min i na 90% sie zawiesi, a przynajmniej w 1h na 100%, bo jakby ktos mial testowac 1dzien aby raz nastapil zwis ktory to moze byc a tez nie musi to by sie nie oplacalo to nikomu, a naprawa po omacku mija sie z celem, diagnoza prawidlowa to najwazniejsze w takich przypadkach bo to 95% sukcesu i czasu

Odnośnik do komentarza

na pewno jest cos nie tak, juz nie pamietam kiedy mi sie konsola zawiesila (jestem ciagle offline) a jak widac Tobie za czesto by to mozna uznac za norme...

przy takich rzadkich zwisach tez ciezko jednoznacznie postawic czego to moze byc wina ale NXE nie mozna wykluczyc bo dziwne rzeczy z nim sie dzieja i do tego na kazdej konsoli rozne, niespotykane...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...