Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce a buduje juz od 3 miesiecy :D normalnie jem jakies 2800kcal ale jak biegam czyli 4 razy w tyg to po prostu doliczam to co mi wyliczy garmin z mala nawiazka do bilansu. Np wczoraj jak przebieglem 16km doliczone mialem 1300kcal a wiec wpadlo qurrito w kfc a jeszcze zostalo kcal :banderas:

Oczywiscie to nie jest budowanie swinskiej masy jak kiedys. Co tydzien kontroluje wage jak narazie w 3 miesiace przybylo 6kg. Jeszcze MAX 2kg przez nastepne 3 miesiace. Wiecej nie mam zamiaru

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że tętno zależy od wielu czynników i np. Porównując dwóch zawodników gdzie jeden ma niższe tętno przy danej prędkości od drugiego nie oznacza, że to on będzie szybszy w wyścigu. Ja też rekord na dychę nabiegałem gdy tętno na treningach było dalekie od najlepszych notowanych.  

 

U ciebie teraz wynik na dychę delikatnie mówiąc nie zachwyca, więc i te tętno jest jakie jest. Co się stało, że się tak zapuściłeś? Miałes dobry wynik, szybko do niego możesz wrócić.

Odnośnik do komentarza

Dzis sprobowalem sobie tempa, ktorym zaczynalem biegac w lipcu:

 

9.27 km Distance
Calories 864 C
 

59:42 Time
59:41Moving Time
59:42 Elapsed Time
6:27 min/km Avg Pace
6:26 min/km Avg Moving Pace
4:59 min/km Best Pace


148 bpm Avg HR
160 bpm Max HR
3.4 Aerobic TE


I nigdy wiecej, tak sie nie da biegac. Wydawalo mi sie, ze stoje w miejscu.

Odnośnik do komentarza

Obstawiam ze to twoj pierwszy lub nawet drugi zakres. No to sie przyzwyczaj bo to takim tempem sie buduje wytrzymalosc. 

Ogolnie trening sklada sie z cykli ktore buduja wpierw wytrzymalosc czym sa dlugie wolne wyniegania a pozniej jest etap szybkosci gdzie wchodza interwaly typu 400metrowki, tysiaczki i to wszystko juz jest w wyzszych zakresach. Z tym ze zeby to trenowac potrzebny jest fundament w postaci wytrzymalosci.  A to budujemy czlapaniem. 

10 godzin temu, Kaczi napisał:

zmiana trybu życia, siedząca praca, słodycze, alkohol, mniej ruchu jako ogółu. Ale wszystko zaczęło iść w dół jak ukończyłem maraton. Obecny stan jest już na tyle kiepski(w ciągu 3 lat +28 kg) że znowu wziąłem się za sport :D Wiek pewnie też swoje robi, w tym roku stuknie 33.

 

33 lata to moze jakas przeje.bana liczba ale dla jezusa nie biegacza. Wrecz zaden wiek dla sportow wytrzymalosciowych a powiedziakbym ze nawet jeden z najleprzych. No to ok , spasles sie, zapusciles, kondycji brak. No raczej nic nadzwyczajnego ze przy tempie 6:30 serducho ci napie.rdala jak w 3 zakresie. 

 

Regularnosc , zdrowszy tryb zycis, zrzucenie kilogramow i nie obejrzysz sie jak wszystko zacznie wygladac jak nalezy

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Tak, też pierwszy zakres jeśli jest to w formie wycieczki biegowej. Można robić jakieś dłuższe BNP lub II zakres w połączeniu z rozgrzewką i schłodzeniem wyjdzie 20 albo i więcej. Ja tego nie robiłem.  W książce wyczytałem o "trzydziestkach" 18km pierwszego, 10 drugiego i 2km schlodzenia. Trening pod maraton jeśli celujemy poniżej 3h czy nawet 2:45 tam było. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przy pomocy książki i własnej wiedzy opracowałem plan na przyszły tydzień. Musiałem dopasować pod dni wolne. Nie ustalałem ich, wtedy nie mogę po prostu biegać. Dlatego też całkowicie z książki zrzynać nie mogę bo dni wolne od biegania różnie wypadają. Jest też przy tym jakaś frajda, pół godziny nad tym siedziałem :D 

a40d6b51cd813a9emed.jpg

 

Miałem biec 10km na początku marca i 22 kwietnia maraton. Jeszcze jakoś bym to pogodził, ale 10km zamienili na 5 km i to już problem. Od następnego tyg trzeba wrzucać już treningi szybkościowe, ale z jednostek pod maraton też nie mogę rezygnować, trzeba to jakoś pogodzić. Po tym biegu trening już tylko pod maraton, bo mnie zegnie w pół na tej trasie. Powinienem już teraz tylko pod maraton lecieć, ale na tej piątce też mi w sumie zależy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...