Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

dużo biegałem z tą pierwszą najtańszą wersją (około 100zł) i cóż, jakoś specjalnie nie narzekałem. Cała przednia część jest plastikowa co może przeszkadzać. Nie da się zapomnieć, że biegniemy bez paska. Jednak żadnych otarć czy innych tego typu spraw nie miałem, a pokonałem z nim sporo kilometrów. Nie miałem co sobie wybrać na święta to zażyczyłem sobie pasek hrm3 premium. Pomiar taki sam jak z tego pierwszego, ale komfort dużo wyższy i można zapomnieć, że ma się go na sobie. cena to 230-250zł, sam raczej bym go sobie nie kupił i biegałbym dalej z tym pierwszym, ale była okazja to zmieniłem. 

 

tu są opisane wszystkie 

http://poradnikbiegacza.pl/2018/01/czeka-nas-kolejna-rewolucja-butach-biegowych-nike-epic-react-flyknit/

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nawiazując do HR. Tak mi się przypomniało, że jakoś tydzień temu był update Garmina i od tego czasu zaczął szaleć.

 

Wczoraj sprawdziłem hr przed snem pokazywał jakiś kosmos 115 bmp. Wyłączyłem, włączyłem i hr spadł do 60 bmp.

 

Dzis założyłem go wyżej i ciaśniej, pokazuje:

 

MfyyRvS.jpg

 

Co do treningu wczoraj, tak się zastanawiam, czy sygnał z bieżni obok mógł być silniejszy od mojego nadgarstka. W sobotę biegam na zewnątrz, to przetestuję. Jak za tydzień będzie tak samo i nie będę mógł polegać na hr, to go oddaję do naprawy.

 

Przed update mój RHR był niższy od 60. :(

Odnośnik do komentarza

ogólnie przy tętnie z nadgarstka mogą dziać się dziwne rzeczy, ale po tym co opisywałeś to problem jest chyba gdzie indziej. 

Napisz do nich może były już takie przypadki. 

 

to że tętno spoczynkowe miałeś niższe przed updatem to nic nie znaczy, mogło podskoczyć z wielu przyczyn.

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Nie wiem na kilku stronkach patrzylem w tym garmina i zgodnosci nie bylo. Ja bym jednak nie kupowal czegos co POWINNO dzialac ;D

 

Niby to tylko czujnik hr ale kij tam wie, zreszta po co kombinowac i przeplacac za cos z czego sie nie skorzysta skoro ten za 240 jest sprawdzony i swietny jakosciowo tak nie okej?

Odnośnik do komentarza

Widze ze z moim. 235 moze nie byc zgodny, to zlewam.

dzieki

@Maus nie przywiązuj sie do tego tetna z nadgarska, przerabiam to od prawie roku i patrze bardziej na zakres niz liczby.

I jak scisne mocniej to tez jakby dokladniej pokazuje, ale po prostu patrze mniej wiecej ile mam.

I takie skoki na 120 tez mam w ciagu dnia

Odnośnik do komentarza

Pół godzinki przy dwóch stopniach robi bardzo dobrze. O ile wychodząc z domu można poczuć zimę, tak po kilku minutach jest już znakomicie. Temperatura prawie idealna jeśli chodzi o tę porę roku. Znalazłem odpowiedź na moje bóle głowy po biegu

 

Diagnoza: To prawdopodobnie tzw. powysiłkowy ból głowy, czyli jeden z rodzajów napięciowego bólu. Pojawia się, gdy przez dłuższy czas masz spięte mięśnie barków i karku, co ogranicza dopływ krwi do mózgu.

Zabezpiecz się: Przed biegiem rozmasuj sobie mięśnie karku i barków. Możesz to zrobić samodzielnie lub poprosić o pomoc partnera biegowego.

Masaż poprawi ukrwienie tych mięśni i zapobiegnie ich nadmiernemu spięciu. W rezultacie natleniona krew będzie miała łatwy dostęp do mózgu i głowa nie będzie Cię boleć. Podczas biegu zaś staraj się świadomie rozluźniać mięśnie barków i karku - mniej więcej co kilometr potrząśnij luźnymi ramionami. To powinno pomóc.

 

No i tak zrobiłem i działa, jest tylko lekkie kłócie, ale do zniesienia. A po ostatnim treningu mnie na następny dzień tak naku*wiała potylica, że ledwo wysiedziałem w pracy. Tutaj inne dolegliwości https://www.runners-world.pl/zdrowie/Niepokojace-dolegliwosci-w-czasie-biegania,5048,1

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Rzadko ale czasem tez mi sie to zdarzalo. Ale u siebie zauwazylem ze ten bol glowy spowodowany jest po prostu gorsza forma dnia, zawsze jak zarwe noc albo sie nie wyspie i zrobie trening.

 

U nas dzis zimy czuc raczej sie nie dalo. Wrecz przeciwnie, musialem tez skrocic dystans podbiegow z 150m na 50m bo reszta odcinka wygladala jak trasa runmageddon przez roztopione zmieszane z blotem biale guvno , niepolecam

Chyba z 7 na plusie

Odnośnik do komentarza

Dzis sprawdzalem HR zegarka i wszystko dziala idealnie. Oczywiscie przy podbiegach skakalo wyzej i czasem czlowiek sam z siebie chce biec szybciej, wiec HR skakal, ale po srednim tetnie 147 widac, ze wszystko jest ok. Tylko na silowni mi szaleje, wiec moze czujnik dostaje ataku padaczki przy kilkunastu urzadzeniach do pomiaru tetna? Napisalem do Garmina, zobaczymy, co odpisza.

 

Tym czasem, mialo byc 10 kilometrow:

 

26993995_10154880570047493_2745277859414
 
14.32 km
Distance

Calories

1,277 C
Calories

Heart Rate

bpm % of Max Zones
147 bpm
Avg HR
165 bpm
Max HR
3.4
Aerobic TE 

Timing

1:34:53
Time
1:34:47
Moving Time
1:37:53
Elapsed Time
6:37 min/km
Avg Pace
6:37 min/km
Avg Moving Pace
4:00 min/km
Best Pace

Elevation

60 m
Elev Gain
64 m
Elev Loss
42 m
Min Elev
75 m
Max Elev

Running Dynamics

146 spm
Avg Cadence 
165 spm
Max Cadence
1.03 m
Avg Stride Length 
Odnośnik do komentarza

w styczniu 280km, styczeń jeszcze trwa, ale więcej nie nabiję. chciałem dobić do 300, ale rozsądek wygrał. Coś niedobrego dzieje się z lewą łydką od wewnętrznej strony. Z tego co wyczytałem SHIN SPLINTS (bóle piszczeli) prawie 300km w grudniu to samo w styczniu i efekt jak widać. Nie leczona kontuzja może prowadzić do złamania zmęczeniowego, a wtedy to już raczej cały sezon z głowy. Chłodzenie, smarowidła i zobaczymy co dalej. Nosz ku.rwa, a miałem od tego tygodnia na szybkościowe treningi wchodzić :/ 

Odnośnik do komentarza

Już znam problem z Garminem. Paruje automatycznie z najbliższym urządzeniem. Niestety nie da się tego wyłączyć. xd

 

W moim przypadku nie musi to być nawet chest strap, wszystko co wysyła silny sygnał (bieżnia) się nadaje. Taki sygnał wyłącza pomiar optyczny zegarka i zastępuje nowym. Nawet jak wyłączysz w ustawieniach, natychmiast automatycznie łączy z urządzeniem i nie da się tego zablokować.

 

W praktyce jeśli będę brał udział w biegu i na 100 osób wszystkie będą miały chest strap, to jest szansa, że będę miał pomiar losowo wybranych 100 urządzeń podczas takiego biegu.

 

XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...