Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

tak jest tylko w tym modelu czy w innych też? Bo jak ktoś buli 2k na zegarek i nastawia się na pomiar z nadgarstka, a potem takie kwiatki wychodzą to nie ciekawie. 

 

na zawodach to i tak na tętno nie będziesz biegł, ale dobrze sobie sprawdzić jak organizm się zachowywał na trasie. No ty nie sprawdzisz :) trzeba pasek dokupić 

Odnośnik do komentarza

Chciałem wymienić na Fenixa 3. Trochę poczytałem i już nie chcę:

 

Garmin has introduced a version of the Fenix 3 with an optical heart rate monitor. This is the first of the higher end Garmin watches to include an optical heart rate monitor, but it uses the same technology found in the Garmin 235.”

 

xdddd

 

Ja chciałem mieć pomiar chociażby po to, żeby wiedzieć na półmaratonie, czy nie biegnę w najwyższym pułapie.

 

Teraz to w sumie im więcej rozumiem, tym mniej wiem. XD

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, alienator napisał:

Czyli dobrze, ze wzialem biedackiego tomtoma, 4 miechy bez problemow poki co. Dzisiaj zamknalem styczen, ledwie 130kapci ;/ powinno byc ze 60 wiecej ale ostatni tydzien nie zrobilem NIC :(

 

Ja teraz zerknalem i mam 120 km. Gdyby nie wyrywany zab madrosci na poczatku stycznia, to pewnie mialbym wiecej. 300 km to dla mnie kosmos. Musialbym nie spac, zeby tyle biegac. Jeszcze mam dodatkowy duzy projekt na soboty i musialem przelozyc sobotnie wybiegi na niedziele. ;/

Odnośnik do komentarza

Musze troche pomarudzic na swoj zegarek. To jest kpina, zeby tak dzialal. Wchodze na bieznie, 11 kilometrow przy 11km/h (tempo jakies 5:30). Po 7 kilometrach Garmin zaczyna pokazywac jakies dane z kosmosu. Zaczyna przeklamywac dystans, ale nie o jakies 50-100 metrow, tylko pod koniec juz byl ponad kilometr roznicy (pomiar na biezni kilometr wiecej). Dobilem do 9 kilometrow na zegarku. Reset. Zamiast robic interwaly test zegarka przy 9.5 kilometrach na godzine (robie 2 kilometry). Ja wiem, ze jak biegam sam to mam srednie tempo 147-148bmp. Pod koniec staje przy mnie jakas parowa z ipadem i idzie sobie na biezni ogladajac jakis serial. Co zaczyna pokazywac Garmin? 120bmp... na 10.5 kilometrze. Nic dzis nie zrobilem, interwaly poszly sie yebac. 

 

5iiIxi5.png

 

Jeszcze dzis dostalem maila od supportu.

 

First of all, please accept our apologies for not answering your email in the time we quoted on our website. Due to an unforeseeable high volume of emails and calls we’ve received this has led to a backlog, which we’ve been working hard to restore to our usual service levels.

I am happy to help.

It is possible that it's erroneously paired with an ANT+ heart rate monitor (either watch or chest strap). You can manage these connections via the instructions below:
Select Menu
Select Settings
Sellect Setting and Accessories
Here you can see the different ANT+ sensors it has been connected to, and remove them so they don't automatically pair to them again.

No super. Sprawdzam i nic nie ma.

 

W weekend go oddaje i biore Apple Watcha.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Skusilbym sie na pasek D.B Cooper, ale jaka mam gwarancje, ze pomiary sa dobre na dworze? Nie mam zadnego punktu odniesienia, tak jak na biezni. Na silowni jest zbyt duza roznica, by cokolwiek porownywac. Gdyby chodzilo tylko o HR, to nie mialbym problemow z zakupem paska, ale dzis jeszcze blednie pokazywal dystans i to mnie martwi.

Odnośnik do komentarza

No maszynom na siłowni na pewno bym nie zaufał jeśli chodzi o pomiar dystansu. To zegarek z gps i jest stworzony do biegania na zewnątrz, a nie jak chomik w pomieszczeniu. Oczywiście ma funkcje biegu w pomieszczeniu tylko jestem ciekaw na jakiej zasadzie to działa. 

 

Nie masz punktu odniesienia co do biegania na dworzu, a jaki problem to sprawdzić? Wychodzisz, biegniesz 1 km patrzysz gdzia zacząłeś, wracasz i widzisz czy jesteś w tym samym miejscu co zacząłeś. Stadion też na pewno możesz jakiś znaleźć z wymiarową bieżnią 400m. Tylko uwaga po dużej liczbie okrążeń może się mylić o kilkanaście metrów. 

 

Biegnąc 2 biegi na 10km z atestowaną trasą, dystans zgadzał się co do 1m.

Wiem, że fajnie pobiegać w krótkich majtkach w ciepełku gdy na dworzu pizga no, ale kur.wa mać :lapka:

 

Sprawdź go w taki sposób jak mówiłem i wtedy zobaczysz co jest, bo póki co nie masz podstaw żeby mówić, że źle mierzy. Co do pomiaru tętna to już ustalone, że jest padaka.

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Japko srapko. Jasne zrobisz jak zechcesz ja bym jednak dał mu szanse. Przecież nie musisz robić specjalnej ustawki żeby to zmierzyć, wychodzisz na trening i obserwujesz. Czytałeś coś wcześniej o tym garminie? Myślę, że te problemy mogły być opisywane. Chociaż też nie koniecznie bo raczej wiele osób na bieżni nie biega. Co się tak na tą bieżnie uparłeś? Półmaratonu na bieżni nie pobiegniesz ;) pamiętaj też, że nawet jak masz dobry pomiar tętna to można to porównać do producentów samochodów deklarujących spalanie ;) warunki laboratoryjne. 

 

Co do wskazówek, które podał ci support to u mnie też tego nie ma, więc nie wiem co tam ćpią. 

Odnośnik do komentarza

Jechac po garminie , firmie z zaje,bistym gps produkujaca nawigacje ze na biezni mu sie je,bie dystans. Prosze cie Maus mam nadzieje ze to nie na powaznie. Ja bym wogole zegarka na bieznie nie bral  bo po co, mozna i tak wklepac czas i dystans manualnie na endo.

 

U mnie ponad 100 treningow i zero zastrzezen do odleglosci, mierzenia tetna z paska czy czegokolwiek. Czasem na poczatku zaraz lubi zaswirowac z tempem albo jak sie do lasku wbiegnie nagle ale pod koniec km i tak to wyrownuje zawsze. W analizie tetna ani jednego odchylu nawet przez sekunde. 

 

Garmin? Niesamowita firma

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Mausik ale juz dyskutowalismy o tym ze trefnosc mierzenia z nadgarstka to nic nadzwyczajnego. Nawet Michaelis ci mowil ktory ma taki sam zegarek jak ty. Moc skurczow serca, odpowiednie scisniecie paska na nadgarstku, wilgotnosc to naprawde musialoby byc wszystko idealnie pod twoja lape ulozone zeby taki pomiar chodzil jak talala, znam kilku prosow majacych superzegarki i kazdy mierzy i tak tetno z klaty. Nawet na badaniu wydolnosciowym w sportslab gdzie procz takich mistrzow sportu jak ja robia pomiary naprawde prosi klasy reprezentacyjnej bylo mierzenie z klaty. Dokladnie tym paskiem co mam z db cooperem :)

 

Takze przezyj to jakos bo gwarantuje ci ze na dworzu i jak sobie sprawisz pasek bedzie wszystko chodzic idealnie. Zegarek twojej klasy z takim gps zmierzy ci wysmienicie dystans. 

 

Btw dzis ciezki trening wlasnie wrocilem. Ostatnie sekundy testu 3m , szybkie przelaczenie na tetno i walka do zgonu o jak najwyzszy hr max cos pieknego :banderas:

 

Dzisiaj wyszlo 191. Takze jak na etap samych wybiegan jestem zadowolony

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, krupek napisał:

Jako dwumetrowa kłoda powinieneś większą uwagę zwracać np. na wzmocnienie ciała, górnych i dolnych partii, stabilizację, mobilność stawów, a nie sprzętu, tętna, czy czegoś w tym rodzaju. Polecam, wiem z doświadczenia.

 

Zawsze sobie powtarzałem, że mój organizm sam mi powie, jeśli przesadzam. Od sierpnia nie mam żadnych kontuzji, po treningach czuje się świetnie.

 

Kabi który ten pasek pod g235?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...