Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MichAelis napisał:

Mam doła. 16.06 jest nocny pólmaraton, a ja kompletnie bez formy. Tyle mam pracy, ze maks 2/3 razy w tygodniu jestem w stanie biegac, i to jakies biedatreningi albo wybiegania, bo głowe mam zupelnie gdzie indziej. I myslę serio o rezygnacji, mozna zwracac pakiet takze nic nie strace. Patrze w przod i przed samym polmarstonem mam 4 dni delegacji, a ktorej tez nie pobiegam. Zalamka, nie chce tego na polgwizdka robic. I nie wiem. Przebiec przebiegne, ale biedackie 1:55 mnie nie zadowala, o ile dam rade tyle :( co robic?

Musisz się zwolnić. Ewentualnie zmień prace. 

 

Rozumiem ból, mam teraz podobnie w robocie i żadnego startu zaplanować nie mogę, a i o dobry trening ciężko. Nie ma na to rady, zawodowcami nie jesteśmy, a jeść trzeba. Robota w pierwszej kolejności.

 

Ja w sobotę też pierwszą dyszke robię i  nie wiem jak to będzie. Niby ostatnio ładnie drugi zakres wszedł 10 km 4:37/km hr 159, rekordowo. Jednak przy treningu 7x1km po 3:50 to ciężko było. Nie ma speeda jeszcze. 

 

I coś na rozluźnienie:

Robiłem ten trening na asfaltowej równej drodze i bidon sobie postawiłem z boku. Gdy dobiegałem chyba 6 km ciesząc się, że za 50 metrów się napiję zobaczyłem psa i ta ku.rwa na moich oczach nalała na mój bidon, a trening robiłem w 25 stopniach. Na ustnik nie nalał, a pić mi się chciało, więc się napiłem.

Odnośnik do komentarza

A u mnie nawrot nerwicy lękowej po tych stresach zwiazanych z rmg. Ledwo przebiegam 3km. Leze w lozku od 2 tyg praktycznie. Lecze sie rowerem. Dzis przy tempie 6 30 wchodzil juz drugi zakres. Zalamka, jedynie ciesze sie ze osiagnalem co chcialem wiec tak nie boli ze nie moge trenowac. 

Odnośnik do komentarza

Ja leczę złamany palec, więc daję sobie przerwę do piątku. Pózniej cross training oraz rower, może bieżnia. Gdyby nie palec, to bym znów wrócił do biegania rannego 3x dziennie + tajski boks. A tak to się szykuję na półmaraton na jesień. Cooper, Kabi wy chyba macie jakiś wspólny? Może ja też bym się zapisał?

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Grzegorzo napisał:

Jak Wy wspieracie swoje kolana, że nie boicie się biegać 3 razy w tyg?  

Wpie.rdalamy świńskie kopyta i chrząstki.

Podobno dobry środek https://souvre.pl/suplementy-diety,1491.html ale też nie tani 250 zl 90 kapsułek. Ja w tej chwili w sumie nic nie biorę, muszę za czymś sie rozejrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, krupek napisał:

Głównie to dobra technika biegu robi swoje. No i dobre odżywianie. Mam prawie 2 metry, ważę 92 kg, a problemów ze stawami nie mam. Raczej z napięciami w mięśniach i ścięgnach, ale z tym akurat można sobie radzić, nawet trzeba.

Nie chodzi nawet o ten moment, ale wiemy, że bieganie ma mega duży wpływ na stawy, co może dopiero ujawnić się za kilka(naście) lat. 

Odnośnik do komentarza

kolana jak kolana, ja to mam kostki ze szkła np. Średnio raz na pół roku spuchnięte któreś śródstopie jak buła 'losowo', co na jakiś tydzień-dwa wyłącza mnie z treningu biegowego. Oczywiście rozciągań i rozgrzewek pilnuje jak poje.bion i zatrzymuję się przy jakimkolwiek dyskomforcie w kostce, ale nadal.

Odnośnik do komentarza

ja mam tak zje ba ną robotę że 8h stoję z zablokowanymi kolanami, ciężar ciała w większości na prawej nodze

kolana i prawe biodro dostają ostro po pisdzie

 

nie wiem czy jakąś opaskę/rękaw do tych kolan kupić, brać coś na ich wzmocnienie, jakieś specjalne ćwiczenia

cholercia, dopiero zaczynam przygodę z bieganiem a nie chcę odpaść z powodu jakiejś kontuzji

wczoraj walnąłem sobie 5km, lewe kolano spoko a prawe lekko pobolewa, no lipa :(

Odnośnik do komentarza

W piatek ustawily mi madre glowy trening na polmaraton we wrzesniu. 5 dni w tygodniu bieganie + 2 treningi silowe/rower. W pazdzierniku ma przyjsc odpowiedz co do maratonu. Jesli dostane sie na maraton przez losowanie, to robie pozniej trening na maraton. A jesli nie, to wracam to tajskiego boxu i moze mma poprobuje, a bieganie ogranicze do 30 minut co 2 dzien rano.

Odnośnik do komentarza

zrób półmaraton w 1:45 i dopiero pomyśl o maratonie. Nie widzę sensu pchania się w maraton jak połówkę póki co robisz w 2 godziny. Będziesz tam szurał nogami przez pewnie prawie 5 godzin. Serio, lepiej się przygotować i ukończyć go biegnąc cały czas. Nie dawno zacząłeś i nie oszukujmy się nie jesteś jeszcze na to gotowy, nie bądź januszem biegania ;) 

Edytowane przez D.B. Cooper
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokladnie to samo chciałem napisać. Po co sie na to pchać, jak pólmaraton kuleje.

 

Tymczasem, ja zrezygnowałem z mojego połmaratonu, czuje się jak pedał. Ale decyzja mogla byc tylko jedna. Chciałem zlamac 1:40 a wiem, ze polecialbym na 1:55. Nie wiem czy dobrze zrobilem, ale serio nie czułem sie na silach po moich treningach :/

muszę to jakoś odchorowac.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, D.B. Cooper napisał:

zrób półmaraton w 1:45 i dopiero pomyśl o maratonie. Nie widzę sensu pchania się w maraton jak połówkę póki co robisz w 2 godziny. Będziesz tam szurał nogami przez pewnie prawie 5 godzin. Serio, lepiej się przygotować i ukończyć go biegnąc cały czas. Nie dawno zacząłeś i nie oszukujmy się jesteś jeszcze na to gotowy, nie bądź januszem biegania ;) 

Dokladnie. Przeciez im dluzej trwa wysilek tym wieksze obciazenie dla organizmu, ryzyko odwodnienia, kontuzji. Juz nawet przygotowanie sie na ten maraton w 4h to jest godzina mniej niz 5h. A chyba godzina biegu dla organizmu to nie malo prawda? Ja za maraton sie wezme jak polowke zrobie w 1:40 wiec jeszcze troche :D

 

Zreszta badzmy szczerzy, taki trening pod maraton dla kogos kto trenuje nie wiem pol roku , rok gdzie sa wycieczki biegowe raz w tygodniu po 30km to chyba za duze troche obciazenie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Pryxfus napisał:

A nie można jakoś tak bez spiny przebiec te 21 km, potraktować je treningowo? Jak masz to opłacone, czas zarezerwowany to czemu nie. Klepnąć go poniżej 2h, odebrać medal. Ponoć fajny klimat jest na tej nocnej połówce.

Treningowo to ja po podworku biegam. Dla mnie każde zawody to jak olipiada, a nie jakies jaja.

Bylem w zeszlym roku i bylo pieknie, dlatego tym bardziej mnie to boli. No ale nic, trzeba umiec powiedziec nie ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.