Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Ale to chyba troche bez sensu jesli sam nie ustawiales tych zakresow bo to defaultowe dla wszystkich podobnej postury co ty. Raczej bym sie nie sugerowalbym. 

 

U mnie wyglada to tak ze strefa 1 to rozgrzewka a od strefy 2 w gore leca zakresy zaczynajac od pierwszego np

 

CIbXs0T.jpg

Musiialbys obliczyc swoje tetno maksymalne i wtedy z jakiegos wykresu z neta ulozyc swoje zakresy i wprowadzic je do garmina. Wtedy by bylo to cos warte. No chyba ze tak zrobiles :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

to trzeba ręcznie wyliczyć. Drugi zakres to 75%-85% tętna maksymalnego. 

 

Wiktor ulańcu, też ważę 80kg, ale ja wyższy. Ogólnie to kręcę się w okół 78-80kg. Intensywność mam dużą, ale w piątek Lays papryka, wczoraj Lays strong, a dziś pizza i pringlesy octowe. Jakbym nie biegał to byłbym ulaną ku.rwą jak nic. Nie mam psychy do jedzenia. Wszędzie te czipsy. No ale 21km dziś weszło.

Edytowane przez D.B. Cooper
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ziomeczku ale co widzielismy sie na susku to wazylem 70kg i to bylo dla mnie za chudo :/ Ale przyznam biegalo sie fajnie. Mysle ze 75 by bylo optimum zeby jakos wygladac a i biegac jako tako

To sporo wazysz no wyzszy jestes chyba prawie o glowe no ale myslalem ze z 75 to max bo taki fit jestes. Albo moze masz duzy benis

Odnośnik do komentarza

Nice, ja tak samo powoli biore sie za przygotowania do maratonu Berlinskiego (wrzesien).

 

Nie chce mi sie walkowac calego tematu wiec wybaczcie jesli bylo:

- Jest jakas grupka garminowa forumka? Widzialem ze pare osob chyba ma.

- Jakies ciekawe linki/ksiazki na temat przygotowania do dlugich dystansow? Co najlepiej zjesc przed (banan chyba nie wystarczy na taki dystans)?

- Macie jakies prze-zay.ebiste polecenia co do butow? Biegam w jakis tam nike'ach na biezni na razie, ale bym zakupil cos lepsiejszego chetnie.

 

EDIT:

 

chyba jednak nie ma grupy (nie znalazlem psxextreme), wiec ja zalozylem: https://connect.garmin.com/modern/group/2764027

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

A biegałeś do tej pory chociaż te 15-20 km? Bo trochę to wygląda tak, że wziąłeś się za bieganie i od razu chcesz maraton zrobić. Nie mówię, że tak się nie da, ale chyba lepiej sekwencyjnie dojść do maratonu.

 

Książek masz mnóstwo, na forum chyba Skarżyńskiego polecają. Posiłek przed długim dystansem? Zależy jakim, od 20 km to już ze 2 dni wcześniej ładujesz i wspomagasz się w trakcie, zależy od Twojej masy, predyspozycji. Buty najlepiej dobrać w sklepie, nich Ci zbadają stopę.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krupek napisał:

A biegałeś do tej pory chociaż te 15-20 km? Bo trochę to wygląda tak, że wziąłeś się za bieganie i od razu chcesz maraton zrobić. Nie mówię, że tak się nie da, ale chyba lepiej sekwencyjnie dojść do maratonu.

 

Książek masz mnóstwo, na forum chyba Skarżyńskiego polecają. Posiłek przed długim dystansem? Zależy jakim, od 20 km to już ze 2 dni wcześniej ładujesz i wspomagasz się w trakcie, zależy od Twojej masy, predyspozycji. Buty najlepiej dobrać w sklepie, nich Ci zbadają stopę.

Nie rzucam sie z motyka na slonce :) Mam juz pare 10km i 20km za soba. Teraz przez 8 miesiecy biore sie powazniej za to wiec myslalem ze poczytam troche etc.

Odnośnik do komentarza

Ja nigdy nie używałem żadnego planu. Biegam jak mam ochotę i siłę danego dnia, byle było różnorodnie, intensywnie i jak trzeba to regeneracyjnie. Do dystansu półmaratońskiego dawało to efektu, a czy da radę pod maraton - zobaczymy.

 

Na razie w planach mam przełaj dla żołnierzy wyklętych w marcu, półmaraton gdyński w marcu i maraton gdański w kwietniu. Oby zdrowie dopisało, bo już nie uradzę psychicznie jak znowu maraton mi się odłoży przez kontuzję.

Odnośnik do komentarza

Wygooglowalem jakos przedwczoraj "Best running shoes treadmill" i kupilem pierwsze lepsze ktore byly na jakiejstam liscie:

 

https://www.zalando.de/new-balance-1400-v6-laufschuh-wettkampf-blackblue-ne242a0be-q11.html

 

Wczoraj pierwszy raz zalozylem i gitara. Sa bardziej obcisle niz takie zwykle sneakersy - troche bardziej, im bym powiedzial ze zbyt obcisle. Ale bieglo sie zarabiscie - 1:20h i przy ~11-12'tce na prawde bylo super.

 

Pozatym kupilem ksiazke 80/20. Nie wiem czy ktos czytal - przed snem zdazylem przeczytac introduction i ksiazka jest o tym, ze biegajac 'wolniej' (70%-80% max HR), jest lepiej niz dawac z siebie wszystko. Jako ze ksiazka niezbyt duza, to przeczytam pewnie jakos w tygodniu/dwoch i dam znac co o niej sadze ;)

Odnośnik do komentarza

dziś trzeci trening zaliczony, 8.7 km w niecałą godzinę xd

jestem pozytywnie zaskoczony, mógłbym biec dłużej i nawet trochę szybciej, myślałem że forma jest znacznie gorsza biorąc pod uwagę ilość spożywanego alko i dragów w ostatnim czasie.

 

ale najważniejsze, że jest radość z biegania, może pod koniec roku jakiś półmaraton pyknę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dobry miesiąc, najmocniejszy w historii, a styczeń nie rozpieszczał pogodą. I tak jeden wtorkowy trening wypadł, bo okostna już mocno dokuczała. Dwa dni przerwy, lód, roller, rozciąganie i dziś było już ok. W sobotę idę do fizo. Czuję, że stąpam po cienkim i w takim gazie do maratonu nie wytrzymam i będzie potrzebna dłuższa przerwa jak rok temu, a luty również ma być mocny z jedną trzydziestką.

520cbcec3b37bafcmed.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.