Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio też sie przerzuciłem na bieganie oprócz siłki. Co do pasa to wg mnie dobry pomysł jeśli chcesz zrzucic sadełko. Jesli masz sadełko to pieprzenie o szopenie że stracisz mięśnia biegając na czczo z rana , chyba logiczne ze mięsień jest zbudowany głównie z białka a organizm w ostatniej kolejności pobiera z nich energie , w pierwszej kolejności są węgle ale jeśli nic z węgli nie o(pipi)isz z rana to energia bierze sie z tłuszczy , na poczatku nadal z wegli ale szybciej dojdzie do spalania tłuszczu.

 

to odpowiedź do Olschmitza

Edytowane przez canabis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ostatnio też sie przerzuciłem na bieganie oprócz siłki. Co do pasa to wg mnie dobry pomysł jeśli chcesz zrzucic sadełko. Jesli masz sadełko to pieprzenie o szopenie że stracisz mięśnia biegając na czczo z rana , chyba logiczne ze mięsień jest zbudowany głównie z białka a organizm w ostatniej kolejności pobiera z nich energie , w pierwszej kolejności są węgle ale jeśli nic z węgli nie o(pipi)isz z rana to energia bierze sie z tłuszczy , na poczatku nadal z wegli ale szybciej dojdzie do spalania tłuszczu.

 

to odpowiedź do Olschmitza

Pas zwiększa miejscowo potliwość organizmu i w żaden sposób nie wspomoże odchudzania. Na spalenie sadła dobre jest cieplejsze ubranie (w większej temperaturze spala się więcej kalorii bo organizm więcej energii przeznacza na termoregulacje) ale raczej wtedy odpada ćwiczenie na zewnątrz, gdyż może nas zawiać.

Ćwicząc na czczo jak najbardziej spala się mięśnie, gdyż to właśnie po glikogen zebrany w tkance mięśniowej organizm sięga zaraz po zużyciu cukru znajdującego się w krwi (którego rano praktycznie NIE MA!!). Do spalania tłuszczu dojdzie szybciej ale praktycznie przez pierwsze 20 minut będziesz spalał mięśnie. Moim zdaniem nie warto.

 

EDIT:

czyli jesli wstaje rano, biegam, wracam do domu, pije izotonik i dalej sobie normalnie funkcjonuje to jest ok? nie spalam miesni i wszystko jest ganz czy jeszcze cos zmienic/dodac?

Nie, nie, absolutnie nie. Jak już musisz koniecznie biegać na czczo to przynajmniej połowę jak nie więcej izotoniku wypij przed biegiem. Rano będziesz bardzo odwodniony.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Się narobiło... :P

 

i dłuższe dystanse w wolniejszym tempie

LOL, niby po co długie dystanse wolno na KONDYCJE?!

Żeby nie spalać mięśni.

Bannemu zależy na kondycji a nic tak nie wyrabia kondycji jak interwały, radzę sobie troszkę uzupełnić wiedzę na ten temat. Mięśnie będzie spalał tak czy siak bo na tym polega wysiłek fizyczny. W czasie treningu wchodzisz w stan ketogeniczny, w którym organizm uzupełnia niedobory energii z własnych tkanek.

Interwały to najlepszy sposób na poprawienie kondycji.

 

sebas, no to kiedy najlepiej biegac? wstac, zjesc sniadanie i np. 30 minut pozniej?

Bieganie na czczo jest doskonałe, jeżeli chcesz ogólnie zmniejszyć masę ale nie jeżeli masz zamiar zbić tylko tłuszcz. Osobiście praktykuję bieganie popołudniami, kiedy jesteśmy najlepiej przygotowani do wysiłku (ciało jest pobudzone, odżywione i osiąga wtedy najwyższą temperaturę w ciągu dnia).

 

na bieganie.pl napisali, ze

"Kolejną sprawą, o której chciałbym napisać jest fakt, iż najlepszą porą na trening odchudzający jest poranek i bieganie na czczo (czyli bez śniadania)."

 

a na sfd przeczytalem, ze mozna biegac na czczo, ale dobrze wtedy przed bieganiem wypic szejka bialkowego. prawda to?

Tak, wypij białko z wodą - szybciej się wchłonie.

 

Sebas z Twojej gadki wynika że jeśli zje jakies węgle przed biegiem to jeszcze dłużej będzie czekał na efekt zbicia sadła , czyli na czczo i tak wychodzi lepiej ;)

Z mojej "gadki" wynika jedynie, że biegając rano spali więcej mięśni niż jakby biegał popołudniami. Nie mam ochoty się z tobą spierać bo twoja teoria na temat składu mięśni zniszczyła mnie totalnie i zostałbyś najzwyczajniej w świecie wyśmiany przez każdego sportowca, któremu przedstawiłbyś taki pogląd, ale nie możesz swoimi teoriami wprowadzać inne osoby w błąd.

Już kiedyś pisałem, że najlepszym sposobem na spalenie tłuszczu jest pobudzanie metabolizmu - stopniowo zwiększamy ilość wysiłku fizycznego i ilość spożywanych kalorii (przy założeniu, że stosujemy się do racjonalnej, zdrowej diety). Tak ćwiczą przykładowo kulturyści, którzy na zawodach mogą się pochwalić niesamowicie niskim poziomem tłuszczu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Super , nie chce mi sie wgłębiac w ta dyskusje , z tego co wiem to Olschmitz chce schudnąć a nie startowac w zawodach kulturystów, tak a propo wysmiania , i mój pogląd z pewnościa by mu pomógł , wiem z autopsji ;] Jesli w skład mięśnia nie wchodzą białka to oświeć mnie co w takim razie

Edytowane przez canabis
Odnośnik do komentarza
Super , nie chce mi sie wgłębiac w ta dyskusje , z tego co wiem to Olschmitz chce schudnąć a nie startowac w zawodach kulturystów, tak a propo wysmiania , i mój pogląd z pewnościa by mu pomógł , wiem z autopsji ;]

No to współczuję wszystkim, którzy Ciebie posłuchają bo piszesz zwyczajne bzdury, wiem z autopsji ;)

Z mojej strony koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Tak, wypij białko z wodą - szybciej się wchłonie.

no ok, to co sadzisz o czyms takim, ze wstaje, pije takiego szejka bialkowego i izotonik, po uplywie <nie wiem ile> minut biegam, wracam do domu i pije znow izotonik. potem normalnie jem wg dietki.

 

narazie biegam na czczo, ale jak juz bede w stanie biec powiedzmy godzine nonstop (narazie robie 40 minut, systematycznie dodaje kolejne) to wtedy zaczne biegac w ciagu dnia, po sniadaniu.

 

a co do pasa, kupilem kiedys to uzywam, nie wiem czy cos daje, ale skoro nie przeszkadza to zakladam xD

Odnośnik do komentarza
Tak, wypij białko z wodą - szybciej się wchłonie.

no ok, to co sadzisz o czyms takim, ze wstaje, pije takiego szejka bialkowego i izotonik, po uplywie <nie wiem ile> minut biegam, wracam do domu i pije znow izotonik. potem normalnie jem wg dietki.

Możesz spokojnie zacząć po 15-20 minutach od wypicia szejka, jeżeli nie jest ci ciężko. Zwróć uwagę na to, by była to odżywka oparta tylko o izolat serwatki - szybciej się wchłania i nie zalega na żołądku. Izotonik możesz wypić praktycznie przed samym biegiem ale staraj się pić małymi łyczkami. Ogólnie nie powinieneś zaczynać później jak 30-40 minut po przebudzeniu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie: czy bieganiem można się wyrzeźbić zamiast siłki? Nie mówię o sylwetce kulturysty, ale jakim takim zaznaczeniu mięśni (nie wiem co tam się ćwiczy, na pewno klata i nogi, może brzuch i łapy też?).

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie: czy bieganiem można się wyrzeźbić zamiast siłki? Nie mówię o sylwetce kulturysty, ale jakim takim zaznaczeniu mięśni (nie wiem co tam się ćwiczy, na pewno klata i nogi, może brzuch i łapy też?).

No wyrzeźbić się można jak najbardziej, ale jeżeli już nie posiadasz jakiś tam mięśni to samym bieganiem wyrzeźbisz się do sylwetki a'la patyczak co przynajmniej mi się średnio podoba.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

I tydzień temu zacząłem trenować na poważnie 8) Znalazłem fajną trasę w lesie, 4 km w linii prostej, dookoła drzewka, ptaszki itd, aż chce się biegać :) Jak na razie mój rekord na 8 km to 0:46 h, a na 16 km 1:45 h. Biegam co drugi dzień, regularnie, bez wyjątków. Jak na razie mam w planie zejść poniżej półtorej godziny przy 16 kilometrach a wtedy przerzucam się na dłuższy dystans. Moje cele to bieg w pól maratonie do końca tego roku i w maratonie do końca przyszłych wakacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...