Skocz do zawartości

Lokale ktore polecacie.


Rekomendowane odpowiedzi

To samo w Aioli w Gdańsku, ciekawy klimat, taka restauracja z drink barem i miejscem do posiadówy, bardzo fajny wystrój, no i jedzenie mega. Rano są śniadania, np szakszuka za 10 zł, kolejki jak do Manekina. Śmiesznie, bo po drugiej stronie ulicy, w Manhattanie, jest restauracja, w której też są śniadania za 10 zł, spory wybór, kawa lub herba w zestawie i bardzo dobre.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Monte di Procida niedaleko rynku w Kielcach. Niewielki lokal, specjalizujący się w pizzy i kanapkach cheese steak, prowadzony przez przemiłych właścicieli, Włocha i Polkę. Pizzę można wziąć na kawałki (żeby spróbować) albo tradycyjnie, cheesesteak jest w cieście a'la pizza.

 

Obok Kilo Mąki to wg mnie najlepsza pizza w Kielcach, cienkie ciasto, oryginalne składniki, prostota i genialny smak. Cheese steak również na 5+, pyszna wołowina, sporo sera. Polecam sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o Wrocław, to z miejscówek dobrych, a dotychczas niepolecanych, zachęcam do odwiedzenia  Głodnych Wilków na Tęczowej (obok Dworca Świebodzkiego), czyli dawne Panino. Bardzo dobre żarcie, dużo tego (duża bułka z mięsem z piersi kaczki, warzywa, sos) do tego kawa i mała sałatka- 23 złote. Z kurczakiem taniej, pulled pork wyśmienity, do tego inne dania- a przy tym spoko właściciel.

 

Ja z kolei będę gościł od jutra swojego kuzyna, któremu chcę od jak najlepszej strony Wro pokazać, zaplanowałem póki co śniadanie w Charlotte, Pasibusa, Piec na Szewskiej względnie Vaffa (albo jedno i drugie), kebaba na jedności, wizytę na niepolda i wszechstylowy turniej walk wręcz. Co jeszcze jest charakterystyczne dla Wrocka i fajne? Mango mama jeszcze spoko jest, polish lody do zjedzenia, a co do reszty, to nie wiem, pominąłem jakiś must-eat? 

Odnośnik do komentarza

W ostatnich tygodniach odwiedziłem dwie nowe jadłodajnie i jedną już znaną, ale ulubioną. 

 

Jadłem dwa razy w Bobby Burgerze i nie wiem skąd te nieprzychylne opinie, bo to naprawdę jest kurde dobre. Krążki cebulowe, frytki z pikantną posypką, ich sosy, lemoniada, czy same burgery były bardzo dobre. Ten ze zdjęcia to Double Death by Cheese i był baaardzo serowy, ciężki, ale też bardzo spoko:

5B8N4uq.jpg

 

Jak na sieciówkę, to super, odwiedzę jeszcze nie jeden raz. 

 

Kolejną niespodzianką była prawdziwie grecka restauracja (druga, po Souvlaki bar) - Megas Alexandros na Plebiscytowej w Katowicach. Wziąłem zestaw na talerzu (są też w picie ofkors) i to co dostałem, łohohohoho:

 

xXk42Gb.jpg

 

O Zeusie, jakie to było nieziemsko dobre. Summon @Yano, pierwszy fan gyrosa w Polsce. Taka porcja kosztowała 20 złotych.

 

Wróciłem też do mojej ulubionej pizzerii w Katowicach - Pizzy z Pieca na Mielęckiego. Cudowna w smaku, lepsza od Len Arte IMO. Do niej wjechały pyszne lane Bernardy, polecam również bardzo serdecznie:

 

VZYuzMf.jpg

dKgZirw.jpg

oEIFVd1.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎19 o 18:10, Rozi napisał:

W ostatnich tygodniach odwiedziłem dwie nowe jadłodajnie i jedną już znaną, ale ulubioną. 

 

Jadłem dwa razy w Bobby Burgerze i nie wiem skąd te nieprzychylne opinie, bo to naprawdę jest kurde dobre. Krążki cebulowe, frytki z pikantną posypką, ich sosy, lemoniada, czy same burgery były bardzo dobre. Ten ze zdjęcia to Double Death by Cheese i był baaardzo serowy, ciężki, ale też bardzo spoko:

5B8N4uq.jpg

 

Jak na sieciówkę, to super, odwiedzę jeszcze nie jeden raz. 

 

Kolejną niespodzianką była prawdziwie grecka restauracja (druga, po Souvlaki bar) - Megas Alexandros na Plebiscytowej w Katowicach. Wziąłem zestaw na talerzu (są też w picie ofkors) i to co dostałem, łohohohoho:

 

xXk42Gb.jpg

 

O Zeusie, jakie to było nieziemsko dobre. Summon @Yano, pierwszy fan gyrosa w Polsce. Taka porcja kosztowała 20 złotych.

 

Wróciłem też do mojej ulubionej pizzerii w Katowicach - Pizzy z Pieca na Mielęckiego. Cudowna w smaku, lepsza od Len Arte IMO. Do niej wjechały pyszne lane Bernardy, polecam również bardzo serdecznie:

 

VZYuzMf.jpg

dKgZirw.jpg

oEIFVd1.jpg

Teraz to mnie w(pipi)iłeś. Też chcę.

Odnośnik do komentarza

Ruch w św Michale zawsze jest bardzo duży. Nie jest głośno i mają zajebiste burgery. Do tego OGROMNY wybór kraftów i whisky. Chodzę tam często i mocno polecam.

 

Ale wydaję mi się, że jak chcesz zabrać żonę na romantyczną kolację to z tej czwórki najlepszym wyborem jest Czarcia Łapa :lapka: 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tez sie zgadzam, romantycznie tam nie jest, ale lokal rewelka.

 

jak byłem w Lublinie spalem w hotelu Alter i jest tam restauracja. Hotel drogi, ale ceny w restauracji lepiej niz rewelacyjne, widac ze sciana wschodnia, ale ta jakość... wyszukane i smaczne dania. Nie wiem co znaczy dla Ciebie za drogo. Tu wydasz sporo ponad stowke, ale masz klase restauracji gdziew takiej wawie czy wroclawiu policzyli by dobre 500zl. Unikat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...