Jump to content

Sign in to follow this  
wielad

Lokale ktore polecacie.

Recommended Posts

Thaisty Warszawa. Wybierałem się od dawna i w końcu się udało. Dobre, ale dupska  aż tak nie urwało. Chyba jednak dla mnie indyjskie>tajskie. 

Większą grupą bez rezerwacji nie ma co się wybierać, oblężenie lokalu jest ogromne. W dwie osoby udało się usiąść do stolika na 40 min bez rezerwacji, a nie były to jeszcze godziny obiadowe. Fajnie jest widać całą kuchnie jak ci Tajowie( chyba, takie ciemniejsze Chińczyki) wszystko przyrządzają, a jest ich tam chyba z 7-8 na kuchni. 

Ceny dosyć wysokie, ale tak się płaci w takich lokalach czy tajskie, indyjskie czy polskie. Duży lokal w centrum, Tajów trzeba opłacić, produkty dobrej jakości to i cena nie niska, ale raz na jakiś czas można sobie pozwolić na nowe kulinarne doznania. Jeśli chodzi o porcję to zależy co się weźmie. Zupy tom kha nie wiele, a krzyczą 22 zł, kurczak w czerwonym curry też nie do najedzenia dla dorosłej osoby, pad thai najlepiej opłacalny z tego. Wszystko to oczywiście bardzo smaczne, ale jak mówiłem bez wielkiego wow. 

d50eaaf077557179med.jpg

aa6ca8e3a2d356a0med.jpg

e517fde0574583ebmed.jpg

na deser sprawdziłem podobno kultowe pączki w cukierni Magdy Gessler Słodki Słony. Pączki naprawdę rewelacyjne, lekkie, nie nasączone tłuszczem, z dobrym różanym nadzieniem. Sam zjadłem dwa i nie czułem ciężkości na żołądku. No i była ochota na więcej, pięć sztuk to tak o bym wciągnął. Czy warte zapłaty 10 zł za sztukę? Można dyskutować. Ludzi w kolejce też sporo, większość brała właśnie pączki, stać warszawiaków je.banych. Będąc w okolicy na pewno się jeszcze skuszę tym bardziej, że bywają też z czekoladą i malinami. 

5861a33dd902a580med.jpg

• Upvote 2

Karczma świętokrzyska w Staszowie na trasie między Kielcami a Rzeszowem. Niepozorny lokal przy trasie, ale jedzenie pryma sort. I pierogi i placki ziemniaczane były 9/10, ale danie o nazwie "Piramida świętokrzyska" powinno mieć osobną kategorię. Trzy placki ziemniaczane przełożone plastrem grilowanej karkówki, szpinakiem i polane sosem grzybowym z grzybów leśnych. Bez krępacji wylizałem talerz do czysta :banderas:

@BannyGeneralnie najlepsza gastronomia w Trójmieście jest w Gdyni: b. dobrą pitcę ma Czerwony Piec na Starowiejskiej 40C lub nieopodal na Abrahama Francesco. Na Starowiejskiej, obok czerwonego pieca jest też bardzo dobry Umi Ramen.

Edited by Paolo de Vesir
  • Upvote 1

Jak Ramen to Meso w Gdańsku, polecany i nagradzany w skali kraju, ostatnio nawet w jakiejś książce.

Polecałem knajpy w Trójmieście komuś latem w tym temacie, przewertuj @Banny Albo napisz, co konkretnie byś zjadł.

• Upvote 1

Dziękuję!

w kolejny weekend pojadę z rodziną do trójmiasta to coś wybierzemy, może uda mi się namówić na ramen (jadłem dwa razy ale pewnie lokale złe)

I może przy okazji kawa + słodkie?

5 minut temu, Banny napisał:

I może przy okazji kawa + słodkie?

Cała ulica Wajdeloty we Wrzeszczu (Gdańsk) oferuje lokal obok lokalu gdzie można wpaść na pyszną kawę i wegańskie ciasta (wyśmienite, naprawdę). Dosłownie minuta drogi od stacji Gdańsk Wrzeszcz. Jeśli chodzi o centrum Gdańska na Piwnej masz Pikawę, nie wiem jak z ciastami, ale kawa jest przepyszna i dość tania.

Przy okazji masz przepiękny widok na kościół Mariacki. :) 

Edited by Paolo de Vesir
  • Upvote 1

Na Przymorzu obok siebie masz Meso Ramen i autorski lokal Dekera, choć ceny chore tam są.

pierogarnia Mandu w Gdańsku. Trzeba było poczekać 10 min na wolny stolik, ale było warto. 

• Upvote 1

12 minut temu, D.B. Cooper napisał:

pierogarnia Mandu w Gdańsku. Trzeba było poczekać 10 min na wolny stolik, ale było warto. 

Z Torunia Pierogarni mam dosyć na 5 lat :) ale dzięki ; ) jeden kolega też mi polecał to, również wspominał o kolejkach.

Jak coś z wegańskich to Faloviec, Falla no i House of Seitan, też chwalony na skalę kraju i super miejscówka, specyficzna.

• Upvote 1

Weźcie gdzieś przyklejcie te posty - kto tu jest moderatorem do ch.uja wafla? Czytelniej by było. 

• Upvote 2

Coś azjatyckiego w Krk? 

Na liście mam Wschód Bar i Wietnam, ktoś był? 

Odkąd byłem kiedyś na Dniu Sushi gdzie było all-you-can-eat i ojadłem się jak poyebany tak nie spojrzę na sushi przez jakieś 10 lat :rotfl:

Ja dzis stalem 10 minut i myślałem, że to długo xd

Jezu, pączki od Dekera to jest straszne złoto. Dobrze, że codziennie ich nie sprzedaje, bo bym za często tam bywał.

Widze, ze tylko pomorze i oczywiscie warszawka. Ale jednak sieciowa ;/ Nie jadlem ,ale chyba juz szybciej wybralbym paczka z tych paczkarni co przez szybe widzisz jak panie wyrabiaja ciasto i smaza. Troche ich we wro sie narobilo.

Ten, w którym bylem, to nie jest ta sieciówa, to jego jedyny autorski lokal. Pączki co roku robi sam. Dziś nie zdążyłem kupić z czekoladą, spóźniłem się o jakieś 3 osoby. Wziąłem z malinami i w środku pączka była konfitura z przetartych malin, czuć było ich kawałki.

Na co dzień nie kupi tam się ciasta taniej niż kilkanaście złotych, drożdżówki kosztują 7-8 zł xd No, ale w każdym ciastku czuć, że to prawdziwy wyrób z solidnych składników. 

2 minuty temu, krupek napisał:

Edited by krupek
  • Upvote 1

We wro jest taka cukiernio-kawiarnia gigi cafe. Miesci sie w peryferyjnej galeryjce, w ogole malo reprezentacyjne miejsce ale drozdzowki kosztuja tam dokladnie tyle samo 7-9zl. Kobitki pieka to na miejscu, widzisz stanowisko, piece itd. Jakosc no nieporownywalnie lepsza, nadzienia tyle ze ja czasami mialem az dosc bo za duzo w stosunku do ciasta. I co smieszniejsze ludzie kupuja tam na torby. Bogole yebani.

Dobry stosunek ceny do jakości ma Pellowski. Nie wiem, czy tyljo na północy ma lokale, czy gdzie indziej też. Kupuję tam pieczywo, drożdżówki i sobie chwalę. Dziś kupilem dobrego pączka z adwokatem.

Najlepszy kebab w Krakowie? 

Tylko taki smaczny a nie, że na kacu zjesz i będzie jako tako. 

Z tych co jadłem to zdecydowanie "Pod 13" na Kazimierzu. Raczej trzymałbym się z dala od Floriańskiej i innych odnóg Rynku.