Skocz do zawartości

Whisky


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, krupek napisał:

Dobry materiał na narzeczoną.

 

Też coś planuję na święta kupić. Myślałem właśnie o jakimś Glenfiddichu, bo nigdy nie piłem, a widzę, że tu mocno chwalony.

Wiem dlatego już nią jest od roku :) ale tak jakoś piszę, że dziewczyna

 

A co do smaku to bardziej jednak chyba podchodzi mi Laphroaig czyli smaki dymne, torfowe. Ta 15 jest słodowa, niby czuć jakieś owoce ale bardzo delikatnie i wyraźnie alkohol drapie w podniebienie, czuć go gdzie przy 15 chyba raczej tego nie powinno być prawda? (ciemne piwo typu porter, ris im dłużej jest leżakowany tym bardziej ułożony alkohol będzie) W Laphroaigu 10 w ogóle nie czuje alko.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kupował ktoś whisky w jakimś sklepie internetowym? Zauważyłem, że od kilku lat chociażby piw nie da się zamówić online, acz sklepy z łychą zdają się nadal działać i sprzedawać wysyłkowo. Są jakieś dziwne obostrzenia w stylu konieczności wysyłania im skanów dokumentów w celu weryfikacji pełnoletności, albo coś w tym guście...? Bo nie rozumiem czemu jeden typ alkoholu niby można sprzedawać internetowo, a drugiego już nie.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Pół roku temu kupowałem Lagavulina stąd  (bo nie nigdzie indziej się nie dało, a do wysp daleko) i nie było żadnych problemów. Butelka ładnie i bezpiecznie zapakowana ale wiadomo lepiej otworzyć przy odbiorze. I jak dobrze pamiętam nie było problemów przy zamawianiu. Żadnych skanów wysyłać nie musiałem.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

OAPLSaJ.jpg

Byłem dziś w Auchan rozglądać się za rumami ale przy okazji zahaczyłem o dział z whisky i zobaczyłem, że jest Bushmills Black Bush (80% singiel malt z beczek po sherry) nie piłem takiej jeszcze to stwierdziłem, że sobie wezmę. W smaku czuć delikatną słodycz, karmelowość ale tylko przez chwilę bo później dochodzi pieprzność (jak dla mnie za bardzo dominuje na końcówce), która rozgrzewa przełyk na finiszu, bardzo pijalna. Jest to moja pierwsza whisky w beczkach po sherry, spodziewałem się większej słodyczy, bardziej widocznych nut owocowych (wiśni!) ale może nie ta półka cenowa jeszcze i sherry powinienem spróbować tylko singiel malta. Ale jako, że był to tańszy blend premium (nie spodziewałem się tu korka :)) to w swojej klasie jest bardzo okkkkk za te pieniądze.

 

ps. Muszę sobie kupić takie szkło jak ma Chmurka  ;)

 

Może ktoś poleci jakąś whisky po sherry?

Edytowane przez Malibu
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobre te Bushmillsy generalnie? Szukam jakiejś w miarę sensownej łychy na prezent, tak mniej więcej do 150zł, i w oko wpadł mi ichni 10-letni single malt (zielona etykieta). A może lepiej jakiś blend w tym budżecie? Poza tym to zupełnie nie wiem, co jest dobre - nie wiedziałem w ogóle, że jest takie bogactwo z wielu stron świata: irlandzkie, japońskie, szkockie w paru podgatunkach z różnych wysp... :obama:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.02.2018 o 20:09, mcp napisał:

Michau, Ty smakujesz w burbonach? Ten Maker's Mark był na początek bardzo dobry chociaż odrobinę za słodki, co dalej polecacie? Wild Turkey 81 czy 101? Jim Beam?

jim beam do koli spoko. wild turkey 101 to moj ulubiony burbon z tych z sredniej polki. taki co systematycznie musi na polce stac. polecam

 

ja w ogole nie pije nic poza burbonami. wiadomo jak ktos czestuje single maltem to spoko, ale sam szkockiej to nie kupilem juz od kilku lat chyba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...