Skocz do zawartości

Whisky


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, chmurqab napisał:

Zauważyłem, że z "trójcy" Laphroaig, Lagavulin i Ardbeg, większość preferuje właśnie Ardbega. Osobiście jestem laphroaigowcem, ale Ardbeg też fajny.

 

U mnie wygląda to tak, jeśli chodzi o podstawki: 

 

Laphroaig 10 = Lagavulin 16 > Ardbeg 10

 

Raz wolę Laphroaiga, innym razem Lagavulina. Zależy na co mam akurat ochotę. Wbrew pozorom, te whisky bardzo się różnią.

 

Zaś jeśli mówimy o innych edycjach, to zdecydowanie wygrywa ten pan: 

 

42977589_941888989345042_202360873382471 

 

Tutaj Laphroaig PX Cask > Ardbeg Uigeadail > Ardbeg Corryvreckan > Laphroaig Quarter Cask > Ardbeg An Oa >> Laphroaig Four Oak 

 

To z tych co piłem :) Cały czas poluję jeszcze na inne.

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pije grantsa triple wood, ciemna butelka przykuła ma uwagę. W dodatku promo w polomarkecie 50parę złotych za 0.7, a na necie widziałem 8 dyszek (szybki myk przed zakupem). No ale niedobre, za bardzo „wędzone”. A tak ładnie napisali na butelce: lekko dymna whiskey ze słodkim, zbożowo-miodowym finiszem. Dojrzewa w trzech typach beczek (...).

ech... 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, MichAelis napisał:

Znawca tatuaży i dobrej whisky, szanuję.

Ojej odezwał się za to znawca wszystkiego;)

Nie wiem gdzie ja napisałem że jestem znawca Whisky ponieważ wiadome, że to Whisky William Peel jest budżetówą i w takim przedziale ja oceniam. 

5 godzin temu, mcp napisał:

i samochodów kombi

 

jutro rano lecę do lidla do lidla do lidla

 

sprawdzić czy mają makers, to moj pierwszy burbon

Zapomniałeś dodać Ram Pam Pam

 

W takim razie Panowie znawcy whisky co byście polecali w przedziale budżetowym wypić żeby nie było "wstydu" ??? Pytam serio 

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
Zapomniałeś dodać Ram Pam Pam
 
W takim razie Panowie znawcy whisky co byście polecali w przedziale budżetowym wypić żeby nie było "wstydu" ??? Pytam serio 

Pij co lubisz , William peel to największy szczoch jaki piłem ale plusem obcowania z tymi szczynami był wyleczenie się z eksperymentowania z budżetowymi lychami/burbonami.
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wojtas1986 napisał:


Pij co lubisz , William peel to największy szczoch jaki piłem ale plusem obcowania z tymi szczynami był wyleczenie się z eksperymentowania z budżetowymi lychami/burbonami.

Stary to nie jest tak, że nie wiem najbardziej lubię Williama Peela (piłem go pierwszy raz w życiu). Wiadome, że najbezpieczniej jest kupić np. Jacka Danielsa, którego lubię lub chwalonego tutaj Jim Beam'a za którym również przepadam, ale już np jak daje go teściowi to mówi że czuć "szczurami" więc właśnie każdy ma inne preferencje smakowe. Ja np lubię eksperymentować i próbuje różnych wynalazków między innymi budzetówek. Nie raz można się naciąc na takie syfy jak poniżej i widziałem ktoś już tutaj wspomniał nawet, ale prawda jest taka, że z colą i tak idzie prawie wszystko zmeczyc. 

71183_1.jpg

, ale i tak nic nie pobije tego shitu. Najgorsza whisky ever jaka piłem i po niej chyba jako jedynej łeb miałem jak z ołowiu na następny dzień chociaż nie za wiele wypiłem. 

06012403-ST-20181022175023-420Wx420H?con

I ja np Williama Peela porównuję do takiego czegoś, a nie do np Jacka Danielsa ponieważ to jest inna liga tak jak i cena. I w tym przedziale to jest whisky naprawdę ok, zresztą w necie ma również niezłe oceny. 

 

https://www.alkowiki.pl/whisky/william-peel/

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, grzybiarz napisał:

z colą da sie wypić każdą whiskey :)

Dokładnie edytowałem sekundę post przed tobą i to napisałem, ale prawie każda uwierz mi że tego "westerly" ciężko zmeczyc nawet z colą, no ale są to naprawdę już ekstremalne przypadki;)

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Wojtas1986 napisał:

Ale co mnie oceny innych ? Pije jen to co mi smakuje ..

Dokładnie, dlatego napisałem że William Peel według mnie jest ok, a ocene dałem tylko dlatego, żeby nie było że jestem odosobniony w tym... Na tym forum nestety tak to działa. Widzisz np. @MichAelimusiał zabłysnąć swoją "szlachecką przynależność forumowom" oczywiście musowo przy okazji wspominając o moim tatuażu ponieważ ten temat tutaj tego wymaga:lol:  Następny kolega @mcp również musiał wspomnieć, że jestem jeszcze do tego miłośnikiem samochodów kombi ponieważ to jest równie ważne w dziale 'Whisky":mocking:. No nic się tutaj nie zmienia na tym starym dobrym forumku :thumbsup:

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...