Skocz do zawartości

Aphex Twin


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, ze tak wazna figura w muzyce elektronicznej nie doczekala sie jeszcze osobnego tematu na tym forum;] Opisywac jego postac raczej tu nie trzeba, wspomne tylko, ze niedlugo wystapi jako gwiazda na festiwalu Sacrum Profanum, ktory odbedzie sie 18 i 19 wrzesnia w Krakowie.

 

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35796,639..._doroslych.html

 

Ktos planuje wyjazd? ja bym sie zabral z mila checia, ale do Krakowa mam kawal drogi.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

no Aphex jest zapewne tak znany na tym forum, że nikomu nie chciało się zakładać o nim topicu. Ja tylko nadmienię, że miło było odkryć, po przewałkowaniu jego połamańców, jego stare, ambientowe kawałki. Niezłe zdziwko że kiedyś tworzył zupełnie inną muzę.

Odnośnik do komentarza
Mi wystarczy tylko to ze stworzyl jeden z najlepszych kawalkow jakie w zyciu slyszalem :

(...)

A ktoś zrobił do tego mistrzowski teledysk.

ha , wiedziaem z epodasz Cerb wlasnie to :)

 

kiedys sluchalem, polamancow tez i o ile polamancom ze skladen (jak np. "On") mowie tak a tyle zeschizowanym idmowym bezmelodyjnym utworom mowie nie ;) Selcted Ambient Works 85-92 must hear. Po za tym polecam jego wystep live in Rome 2002, mocno pod dnb podchodzi.

 

raz ogladajac film w kinie zdziwilem sie gdy nagle uslyszalem jego Avril 14 - film Maria Antonina (slaby tak btw).

 

Odnośnik do komentarza
Mi wystarczy tylko to ze stworzyl jeden z najlepszych kawalkow jakie w zyciu slyszalem :

 

http://www.youtube.com/watch?v=eN5W3H5x9D8&

 

A ktoś zrobił do tego mistrzowski teledysk.

Będzie z pięć lat temu, chodziłem wtedy do liceum i na dwójce był taki konkurs na krótką animację. Torbicka tym się zajmowała w "Kocham kino". No i zakwalifikowało się kilka filmów i jednym z nich był właśnie ten klip. Tę animację zrobił jakiś Polak bodajże wygrywając ten konkurs.

Prawdą jest że wtedy dość dużo jarałem i mogło mi się coś popieprzyć, pewności nie mam, a szukać na necie mi się nie chce.

 

Co do Richarda to wiadomo, klasyk, nie wypada nie znać. Czasami koleś robi trochę niestrawne wiksy, np. album "Words & Music" czy wiele pojedynczych utworów na innych płytach.

Ja lubię czytać książki przy tych jego lżejszych albumach, takich jak "Classics" czy "Selected Ambient Works 85-92"

 

Cierpiącym na klaustrofobię polecam klip "Ventolin", swego czau, jak miałem problemy z przegrodą nosową wkręciłem się w niego ładnie. Fajne są te wirujące wywietrzniki na dachach. Uwaga na pisk.

Większość pewnie zna, reszcie polecam jeszcze:

Windowlicker

Come to daddy

 

edit: Właśnie zauważyłem na YT w komentarzu to:

Of course not! This video is made by polish guy - Marcin Slawek. With this clip he won an animation competition on polish Polsat TV in 2003. Please don't tell a thing if you don't know! Anyway - Slawek is an animation genius!

Czyli strasznych dziur w baniaku jednak nie mam :D

Mnie się jednak wydaje że to było w TVP2 z Torbicką, a nie na Polsacie.

Edytowane przez Łu#
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Warp Records reveals Electronic pioneer's new record is on the way

13 March 2009 - Experimental wizard Aphex Twin is notoriously reclusive when it comes to his music but 6 Music can reveal his new album's in the works.

 

Steve Beckett, founder of Aphex’s parent label Warp Records, exclusively said: “We’re definitely going to be putting out a new album by him. Hopefully it will be this year, if I can prise it out of his hands. It’s definitely on its way.

 

Recently Warp has brought us music by the likes of Jamie Lidell, Squarepusher as well as bands like !!!, Grizzly Bear and Maximo Park.

 

It is celebrating its 20th anniversary this year with several big gigs in London, New York Tokyo and Paris and have already revealed that Richard James, better known as Aphex Twin, will be playing a show in the French Capital on 9 May.

 

His last release was in April 2006, titled Chosen Lords, a compilation of the Analord material.

 

"Hopefully it will be this year, if I can prize it out of his hands. It's definitely on its way."

Warp Records founder

 

 

 

Speaking about working with the influential artist, Beckett said: “He’s got his own unique view on life and obviously he’s just a genius musician and artist and it’s brilliant to work with him. He’s a genuine, English eccentric.”

 

However, the new material will be kept firmly under wraps until late in the recording process, continued Beckett.

 

“I don’t know a single note or anything about it,” he explained. “It will be as much of a surprise to me as anyone else.

 

“Basically I find out what it sounds like when we go into the mastering room and he puts it - well how it used to be, he'll put the DAT player in and there it’ll be - so that’s the first time I’ll hear it.

 

“Then I’ll go onto my knees and thank him and then we’ll put it out.”

 

Speaking about the forthcoming shows, Beckett said he is thrilled with the final Paris line-up: “The big coup there is getting Aphex Twin to play so that was the one that we were really excited to pin down.”

 

Ciekawe... z tego co wiem, to Richard byl niezadowolony ze wspolpracy z Warp.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 4 lata później...

https://www.kickstarter.com/projects/watmmofficial/cat023-caustic-window-own-the-legendary-record-by?ref=card

 

Raczej ciekawostka, bo pewnie większość osób poczeka aż wyjdzie na torrentach (będzie tylko wersja cyfrowa). ;)

 

Mianowicie, w dziale z ofertami sprzedaży na Discogs pojawił się ktoś, kto ma jedną z kilku kopii próbnego tłoczenia niewydanego dotychczas albumu Aphexa jako Caustic Window. Ktoś na forum WATMM (We Are The Music Makers) pół-żartem wpadł na pomysł żeby urządzić zbiórkę na ten album.

No i urządzili. Także skontaktowali się z Rephlex - wytwórnią Richarda, która zgodziła się, żeby każdy kto dał swoją część ($16) na KS mógł dostać cyfrową kopię.

Album nie zostanie opublikowany w żaden inny sposób.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.