Skocz do zawartości

Aphex Twin


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Aphex zapowiedział nową EPkę - "Computer Controlled Acoustic Instruments pt2 EP". Wychodzi 23 stycznia.

http://warp.net/records/aphex-twin/computer-controlled-acoustic-instruments-pt2-ep

Ciekawe jak to będzie wyglądało w porównaniu do "Music For Robots" Squarepushera. Już na Drukqs pojawił się programowalny fortepian (czy tam pianino). Zobaczymy co wymyśli z większym instrumentarium...

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

A podbiję temat.

 

Dawać swój top kawałków Richarda, porównamy gusta. Może być TOP1, TOP5 albo TOP50, ile chcecie. Mogą być w losowej kolejności, po prostu wasze ulubione.

 

Ja się spróbuję ograniczyć do TOP20.

 

Xtal

Rhubarb

Mt Saint Michel + Saint Michaels Mount 

Lisbon Acid

4

On

Heliosphan

Polynomial C

Hedphelym ((pipi) jaki to jest niedoceniony kawałek, coś w stylu starego rave'u w upiornej atmosferze)

Schottkey 7th Path

Flim

Stone in Focus

Gwely Mernans

Mookid

Vordhosbn

The Waxen Pith

Pancake Lizard

Ptolemy

Acrid Avid Jam Shred

We Are The Music Makers

Odnośnik do komentarza

Tak samo mam, ciężko mi znaleźć jakieś obiektywnie złe stworzone przez niego utwory, choć pewnie takie są, szczególnie te niewydane. Nawet taki Ventolin mimo że jest ciężki w odbiorze dla mnie jest świetnym utworem. A Gwarek 2 jaki klimat robi na Drukqs.

 

Fuck, zapomniałem do swojej listy dopisać Ziggomatic 17 ;[ Jak można nie kochać Drukqs? Co tych ludzi tak zniechęciło, za dużo perkusji w tle czy jak?

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Przejrzałem szybko na telefonie i nie widziałem Drukqs, już byłem w szoku że Najtmer nie szanuje, ale na kompie już zobaczyłem na szczęście.

 

Wspaniały album. Gdyby nie SAW 85-92, chyba to byłby mój ulubiony. Ten klimat na nim jest niepodrabialny dla mnie, idealnie wymieszane "dziwne" kawałki i jakieś przejściówki (jak rodzice Richarda śpiewający w jego urodziny), z pięknymi utworami granymi na pianinie (Avril 14th, Kesson Daslef <3) oraz tymi dużymi, energicznymi kawałkami pokroju Mt Saint Michel, Ziggomatic, Vordhosbn czy Taking Control, które tym sound designem zapierają dech w piersiach.

 

Co do SAW 2 to gdyby Stone in Focus był na płycie, to bym kochał nad życie. Bez Stone in Focus album sporo traci, ale wciąż Rhubarb, Lichen, Grass, Cliffs, Hankie czy Tree na propsie. Piękny ambient.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...