Skocz do zawartości

Marvel


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Thorowie przeczytani i.... mam mieszane uczucia. 

 

Koncept Thorów z różnych uniwersum jako jedna wielka policja brzmi na papierze jak coś intrygującego ale i dość oczywistego. No bo kto jak nie prawy bóg piorunów? Tylko właśnie - prócz głównej obsady Thorów z okładki reszta uniwersum to... statyści tak naprawdę.

 

Wyglada ze kadeci to domyślny thor taki jak w latach 70 czy 80.  No tutaj potencjał niewyczerpany mamy, szczególnie ze w komiksie przejawia się Thor-groot czy Thor-niszczyciel albo Sthorm. Sama intryga, dobrze  rozpoczęta,  ale kończy się w tak (pipi)owy sposób ze szok. Zakończenie ejst bardzo antyklimatyczne. OT, pojawia się Jane i mówi ze Doom was oszukiwał. Kto ma wierzy, ten wierzy i Gromowładni odlatują.

 

jest w pomyśle dużo, dużo potencjału. Jednak zaledwie 4 zeszyty nie pozwalają na nic więcej niż zapuszczenie zanęty. Zamykając historie miałem tylko ochotę na więcej bo potencjał żadnego z Thorów nie został wykorzystany. Niemniej, warto okiem rzucić. 

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś jakąś naprawdę dobrą stronkę z której korzysta aby wyciągnąć informacje co ma w jakiej kolejności czytać? Googlując znajduje sam chłam, który nie za bardzo nadaje się do używania.

Na pewno wiem, że skończyłem czytać X-uniwersum na Battle of the Atom i zaraz po nim się włączę w Uncanny X-Men.

 

Wiem też, że skończyłem czytać Spidermna na 642, ale nie jestem pewien czy tam się jakieś kosmiczne rzeczy nie działy uwzględniając te wszystkie Crossovery z Pająkami z innych wymiarów jak i pajęczym wirusem itd.

Liczę, że same komiksy mnie poprowadzą co i kiedy czytać. JEdnak pamiętjąc mój ostatni powrót do komiksów, gdzie X-Men: Schism był jakoś z boku wolałbym się posiłkować jakimś źródłem. Szczególnie, że sam Marvel nie pomaga w tej  materii. Z tego co pamiętam to nawet nie ma zakładki z przeczytanymi komiksami. 

 

BTW: Oni odkręcają One More Day! Wskrzeszają Cyclopa i JG! Marvel po prostu chce abym wrócił do czytania komiksów na bieżąco.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Skończyłem czytać cały ponad 10 letni run Dana Slotta w Spidermanie. Kurcze, mam wrażenie, że nie do końca ten scenarzysta nadawał się do roboty. Miał kilka momentów takich jak:

-prolog i epilog Superior Spodermana

-Spiderverse

-zrobienie ze Spidermana playboya po Secret Wars

-Clone Conspiracy

ale suma summarum reszta była dość nijaka i słabo napisana. Moim zdaniem najgorzej wypadły:

-Spider Island

-mała różnorodność przeciwników jak na 10 lat

-brak dobrego wątku miłosnego, bo karuzela z MJ mu nie wyszła.

Porôwnując to do tego co Hickman zrobił i jak to zrobił z FF to Spiderman wygląda słabo. Przegadane te jego komiksy, nie nadążają za nowym stylem Marvela w którym niejednokrotnie same obrazki oddają emocje i pchają fabułę do przodu. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

No, ale takiej qpy jak Wojna Domowa, to ekoledze nie wciskaj. Nie ma sensu kupować, bo grube, tym bardziej, że wyżej napisał, że 4 tomy (które są dość chude), to za dużo. Natomiast sama historia Bogobójcy zamyka się w dwóch pierwszych tomach - Bogobójca, Boża Bomba - naprawdę jest godna polecenia. Zarówno rysunki jak i historia bardzo dają radę, a nigdy wielkim fanem Thora nie byłem (pomijając fakt, że niewiele historii z nim czytałem). Z tym, że chyba nakład się wyczerpał bo z tego co widzę wydania Egmontu są niedostępne w sieciowych dyskontach, ale może jakieś leżą gdzieś w empikach itp(o ile będą otwarte), no i są też jakieś na allegro, bądź też w wydaniu WKKM przez Hachette, również na alle. Poza tym jest jeszcze Thor Niegodny, który zbiera dobre opinie, ale nie miałem okazji czytać. No i ogólnie cały run Aarona, który obecnie wychodzi, włącznie z Thor Gromowładną jest wart grzechu. Natomiast, co do Iron Mana, to też nie czytałem wiele historii tylko z nim, ale polecam Extremis, również z serii WKKM, które dostaniesz na allegro.

Edytowane przez Luqat
Literówki
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...