Jump to content

Marvel

Guest Mr. Blue

Recommended Posts

20 godzin temu, Hubert249 napisał:

Kup mu Spideya Todda McFarlana. Klasyka, przepięknie wydana. 

Kika dni temu, trochę gadaliśmy o komiksach wydanych przez TM-Semic.  Pożyczyłem sobie z neta Weapon X, którego nigdy nie czytałem. Historia mną pozamiatała.  Mroczna, brutalna, smutna, wspaniała :obama: 

Mam nadzieję, że Mucha albo Egmont, kiedyś wydadzą, to dzieło. 

weaponx.jpg

Miałem 13 lat kiedy kupiłem to wydanie Mega Marvel. Wcześniej nigdy nie słyszałem o Weapon X. Już wtedy wiedziałem, że jest to dzieło.

Hailsy i wieczna chwała Barry Windsor-Smithowi!

• Upvote 5

Spider odpada, brat to głównie Thor i Iron Man, a Spidera raczej nie darzy większą sympatią.

Ale ja zapamiętam dla siebie, bo ostatnio myślę spróbować wkręcić się w komiksy (wstępna lista zrobiona), a Spider to obok Batmana mój ulubiony superhero.

Zapowiedzi Egmontu na 2021 rok. Jest GRUBO :-) Mnie najbardziej cieszy klasyczny Spider-Man w wydaniach "Epic Collection" (tomy mają około 500 stron) :-)

https://filmozercy.com/wpis/egmont-2021-zapowiedzi-na-pierwsze-miesiace-spider-man-cyberpunk-2077-i-inne?fbclid=IwAR1CiZSnp2H1Jv6Ca3dJB3BRIqwgcvbPLf6WtbA6TkIaBiqMZfOD9UWxzHA

• Upvote 1
10 godzin temu, Shen napisał:

Wszystko co z uniwersum Spider mana to biore, tylko Kraven's Last Hunt oleje, bo mam z WKKM

Też mam z WKKM i też chciałem olać ten tom, ale nie zrobię tego, bo ponad połowa to będą całkowicie nowe historie nie wydane w kolekcji i przez TM-Semic. To co wyszło do tej pory, to ma być zaledwie 40% tego tomu. Tak więc jak dla mnie warto wziąć wszystko.

Kraven's Last Hunt: dubel z TM-Semic i Hachette to Amazing Spider-Man #293-294, Spectacular Spider-Man #131-132, Web of Spider-Man #31-32

Reszta to będzie nowość, sumie 6 czy 7 zeszytów.

Edited by MLeKSk
  • 5 weeks later...

Skoro Egmont rusza z Epicami Pająka to zastanawiam się czy nie zacząć zbierać albumów z Marvel Now. Ktoś coś o tych seriach może powiedzieć? Superior czytałem do 5 tomu i początek był OK, ale potem brakowało mi kilku tomów i dalej już tego nie ciągnąłem. Jak wygląda poziom tej serii w Marvel NOW 2.0 i tej co Egmont niedawno zapowiedział? 

Pytanko dla wtajemniczonych. KOMPLETNIE jestem zielony a myślę a marvel unlimited na rok sobie wziąć. Aby poczytać jakieś ciekawsze ZAMKNIĘTE serie. Czy ktoś ma doświadczenie z marvel unlimited? Chce na tablecie sobie poczytać. A i pytanie co byście polecali dla kompletnie zielonego w świecie marvela. Mają być dobre historie ale zamknięte nie chce tasiemców.  Widzę że pozycji jest 28k  i ilość pewnie nie idzie w jakość nie chce marnować czasu na coś średniego.

2 godziny temu, szejdj napisał:

Ja miałem Unlimited i czytałem na iPadzie, działało wspaniale. Serwis jako serwis i aplikację polecam w 100%. 

A jakieś serie polecasz dla kompletnie zielonego? Znam tyle lore co z bajki o spidermanie i X-Men z lat 90'tych i z filmów. Wiem kto to wujek Ben , czemu Wolverine ma metale w ciele i kto to jest kto z głównych medialnych postaci. Dla przykładu DC też kompletnie nie znałem poza bajka i filmami a genialnie czytało się taki powrót mrocznego rycerza Franka Millera. 

Ja zaczynałem od House of M, The Dark Phoenix Saga i Avengers Disassembled. A potem to już z górki, The Infinity Gauntlet, Civil War, Secret Wars, X-Men: Age of Apocalypse,  różne Spider Many. Ale ja jestem totalnym januszem w tej kwestii, więc niech się wypowie ktoś kto się zna.

• Thanks 1
3 godziny temu, blantman napisał:

A jakieś serie polecasz dla kompletnie zielonego? Znam tyle lore co z bajki o spidermanie i X-Men z lat 90'tych i z filmów. Wiem kto to wujek Ben , czemu Wolverine ma metale w ciele i kto to jest kto z głównych medialnych postaci. Dla przykładu DC też kompletnie nie znałem poza bajka i filmami a genialnie czytało się taki powrót mrocznego rycerza Franka Millera. 

Weapon X. 

• 3 months later...
  • 3 weeks later...

Przeczytałem "Avengers: Nie poddamy się" i o dziwo było to naprawdę dobre. Fakt, że w klasyce komiksu to się raczej nie zapisze, ale w porównaniu z innymi tytułami z Marvel NOW 2.0 (i może nawet 1.0) to była to naprawdę porządna, spójna i satysfakcjonująca lektura. Ostatnio rzadko się zdarza, żebym 400-stronicowy komiks pochłonąl "na raz", a tutaj proszę. 

Zastanawiam się czy nie wejść w to całe "Marvel Fresh", które Egmont będzie wydawał od maja. Na początek idą "Wojny Nieskończoności", potem nowy "Spider-Man", "Venom" i "Nieśmiertelny Hulk" na którego po powyższej lekturze mam jeszcze większą chęć. Co polecacie? Jak to w ogóle wygląda w Marvelu teraz na dzień bieżący? Ogarnęli jakoś te swoje tytuły, czy motają się tak jak DC?