Skocz do zawartości

Karty pamięci do PSX'a


Kranky

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :P

 

Niedawno znalazłem w szafie mojego ukochanego PSX'a, więc od razu podłączyłem go do TV ;)

Miał problem z czytaniem płyt, więc dałem go na czyszczenie i regulacje lasera do serwisu, i przegrałem gry na markowe

płyty TDK. Działają bez zarzutu, lecz jest takie coś jak SAVE ;)

Żeby zrobić Save, trzeba mieć kartę pamięci.

 

Mam kartę 8 MB, Sony, oryginalna. Kiedyś działała, teraz już nie chce :(

Na początku wgl jej nie widział, potem, leżała przez kilka dni przy oknie, na parapecie, więc musiało jej być trochę zimno ;)

Myślałem, że skoro się wymroziła, to już wgl nie zadziała, jednak gdy ją włożyłem PSX ją zobaczył!

Nie mogłem zapisać, PSX chce ją formatować (Gran Turismo 2). Pozwoliłem mu na formatowanie.

Po kilku sekundach pojawił się pasek postępu, trochę podskoczył, po czym wyskoczył napis "ERROR", i nie sformatował karty.

Próbowałem jeszcze kilka razy, ale bez skutku.

Kupiłem na allegro nową kartę 72 MB, jakiejś niemieckiej firmy. Podłączam ją, przez chwile pokazuje się napis AJ,

potem zmienia się na A. Jednak tej karty PSX wgl nie widzi! Mimo, że na wyświetlaczu karty świeci się A.

 

Macie jakiś pomysł co zrobić, żeby dało się zapisać na tych kartach ?

Nie mam dostępu do innej konsoli, żeby spradzić czy działa.

Stara 8 MB działała wcześniej bez żadnych problemów.

Nowa 72 MB nie działa wgl. PSX jej nie widzi. Macie na to jakąś radę ?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Sony nigdy nie produkowało kart o pojemności większej niż 1 MB dla PSX. Nie masz przypadkiem karty do PS2 (nie są kompatybilne)

Radzę poszukać na allegro karty 1 mb sony lub zamiennik (np. warez, kolega ma i się nie skarży). Ja mam 4 megową PERON i chodzi jak złoto.

PS.72 mb ?? Do PSX ??

Odnośnik do komentarza
Ta pierwsza to podroba jak nic,chinska zreszta.

Kiedyś działała bez zarzutu.

Przestała działać ot tak. Przeleżała miesiąc, i przestała działać.

 

Drugiej bym za bardzo nie ufal,za duza pojemnosc.

Typek sprzedaje ją normalnie na allegro. Od użytkowników zbiera pozytywy, karta działa.

 

Może to wina mojego PSX'a, że nie działa ?

Może powinienem go rozkręcić i coś sprawdzić/przestawić ?

Odnośnik do komentarza
W tej 72 mb może spróbuj poprzełączać się pomiędzy slotami w menu konsoli - 1 mb to 15 slotów. Nie pamiętam dokładnej kombinacji, start/ select i R/R2.

Domyślam się, że chodzi ci o meni, gdzie konsola wchodzi, gdy nie ma CD ?

Tam gdzie masz do wyboru MemoryCard i AudioCD ?

Niestety żadna z tych kombinacji nie działa.

 

Nie wkładam płyty, włącza się to menu, i tyle.

Naciskanie ww kombinacji nic nie daje :(

W Menu w opcji Memory Card też nic nie widać :(

Edytowane przez Kranky
Odnośnik do komentarza

Kranky,moja rada na przyszlosc ZAPLAC WIECEJ,ALE KUP LICENCJONOWANY TOWAR. Gry maj prawo jej nie widziec,w koncu nie w oparciu o nia testowana byla mozliwosc ich zapisu. Konsola nie widzi karty,wiec cos z nia nie tak(zapewne karta,nie konsola) Kup karte SONY,te tandety sprzedaj gdzies,albo zostaw na pamiatke. Nie bedziesz mial problemow.

Odnośnik do komentarza
W tej 72 mb może spróbuj poprzełączać się pomiędzy slotami w menu konsoli - 1 mb to 15 slotów. Nie pamiętam dokładnej kombinacji, start/ select i R/R2.

Domyślam się, że chodzi ci o meni, gdzie konsola wchodzi, gdy nie ma CD ?

Tam gdzie masz do wyboru MemoryCard i AudioCD ?

Niestety żadna z tych kombinacji nie działa.

 

Nie wkładam płyty, włącza się to menu, i tyle.

Naciskanie ww kombinacji nic nie daje :(

W Menu w opcji Memory Card też nic nie widać :(

 

Właśnie o to mi chodziło. Niestety jeśli nawet to zawodzi to nie mogę Ci pomóc :(

Jedynym wyjściem pozostaje szukanie oryginalnej karty Sony (teraz na Allegro jest kilka - ale czy są oryginalne nie wiem; ostatni raz taką miałem z dobre 10 lat temu) albo zamienniki 1-4mb, które na szczęście nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Żadne karty nieoryginalnie nie działaja na PSXie, nawet te dwa mega potrafią sie sypać chociaz czasem działaja bez zarzutu przez wiele lat, zależy kto jak traktuje karty, i jak często ich uzywa (ponizej wiecej info).

 

Co do krat 8mb i 72mb... Pan na allegro dostaje pozytywy bo one działaja... przez jakiś czas, nie chodzi o to ze trzymasz na niej kilka save'ów przez pare miesięcy, ale o to, że jak ją za bardzo zapchasz lub porozsiewasz save'y na różnych stronach to karta zaczyna się gubić, jak stary dysk twardy.

 

Jezeli posiadasz karte 8mb lub 72mb zrób test (potrzebujesz drugiej karty). Zapisz jedną strone 15oma blokami (max), to beda np. 3 save'y z GT2 a potem skopiuj na drugą karte i z drugiej karty kopiuj na kązda nastepna strone pierwszej karty (konsola kazda strone widzi jako odzdzielna karte wiec z zapisem tych samych save'ów nie bedzie problemu (3 save'y które stworzyłeś muszą być inne albo zapisane w innym czasie - choć nie zawsze).

 

Po zapełnieniu karty zobacz czy wciąż działa :P z praktyki wiem że wysypują sie po 4 - 5 stronach, a niektóre dopiero jak sa pełne (mówie o 8mb bo 72mb nigdy nie mialem i za cholere nigdy bym tego nie kupił).

 

Co do szarych kart to z tego co mi wiadomo oryginalne sa tylko te na których odwrocie jest napisane MEDE IN JAPAN, te na których jest napisane made in china to crap.

 

Sam posiadam też karte z napisem PsOne (ta jasno szara) działa bez zarzutu już dobre kilka lat, miałem też taka 'niby sony', która miała bardzo ciemny szary kolor, i z której save'y znikały same, oryginalne, sa po prostu te kraty, ktore maja taki sam kolor co konsola, szaro szare :P

 

Sony wydało takze edycje kolorowych przeźroczystych kart pamięci, posiadam jedną taką, wydaje się być bardziej solidna i trwała, no i ładnie wygląda :) widać wszystkie bebechy :D

 

Jednego nie jestem pewien, nie wiem gdzie kupić te oryginalne bo cięzko je odrużnić, ale z pewnością moge powiedzieć że lepiej posiadać kupe 1no mgówek niż chociaż jedną 8mb po predzej czy później bedziez musial wszystko zaczynac od nowa... wiercie mi, moje 1mb mają juz po 9 lat i savy jak sa tak sa :)

 

Aha, jeszcze jedno, wiecie po co są kondesatory w kartach pamieci? to dziala jak bateria bios na plycie głównej komputera, trzyma save'y. Im wieksza pojemnosc karty tym wieksze zapotrzebowanie energetyczne, moze dlatego te sie sypia...? (ale mysle ze nie tylko dla tego :) Dlatego karty jest dobrze czasem "odswierzyc". Włozyc do slota i właczyc na chwile konsole - przejrzec karte i upewnic ssie ze wszystkie sa :P ja tak robie, gdzies raz do roku, jak przyjezdzam do domu rodzinnego.

Odnośnik do komentarza

Moze nie masz podróbek?:P no i tak jak ju pisaem zaley jak je traktujesz, jak nie manipulujesz save'ami non stop, kilka razy dziennie to karta powinna wytrzyma ;) majac jednak 300 gier w kolekcji i tylko 7 kart pamieci trzeba czasem cos skasowac, cos skopiowac, i tak z 7 kart zrobio sié trzy :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...