Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem dzisiaj, planowaliśmy do Czerska i z powrotem (20 km w jedną strone). Skonczylo się na tym, że wracaliśmy "troche" okrężną drogą i na liczniku na koniec dnia stukneło 94 km. Miejscami nie wyrabiałem, ale jestem strasznie zadowolony z siebie- pierwszy raz przejechałem taki dystans i już dawno nie jeździłem.

Wracam do tego :P

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Rower to dobry sposób na relaks. Jeżdżę od września ubiegłego roku, wcześniej robiłem to sporadycznie, bo mój poprzedni rower nie był zbyt bezpieczny ;].

 

W tym roku stuknęło mi niedawno 1000 km, a więc nie tak wiele. Może po maturze będę miał trochę więcej czasu.

Odnośnik do komentarza

Grzesiu masz mature w tym roku? nie wierze ze taki inteligentny chlopiec jakty, poszedl sie marnowac do liceum...

 

 

Co do samego tematu, uwielbiam rower, czuje sie taki wolny jak po tych za(pipi)ach jezdze, zazwyczaj jezdze z ziomkami i co jakis czas sie zatrzymujemy zeby "zatankowac" ;P. Czesto jezdzimy do Czech, bo do granicy blisko no i lubie czasem poszalec po wertepach po lesie ;). Ogolnie rzecz biorac: Rower? Czesto.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Tak jest, rower daje niesamowite poczucie wolności, jak chyba każdy jednoślad zresztą ;].

 

Jaki styl jazdy preferujecie? Teraz wśród bananowej młodzieży dominują duale, ale do mnie jakoś nie przemawia ten typ roweru. Śmigam na klasycznym MTB, głównie rozbijając się po lasach. Marzy mi się zabawa w downhill, jednak koszta na chwilę obecną są dla mnie nie do przeskoczenia. Zostaje oglądanie takich filmików:

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Fajne Grzesiu. Kumpel jak je.bnoł fikoła to kość z ramienia mu wyskoczyła. Jakaś śruba i te sprawy, podobno ekstremum wypada już gry, nadal będzie to ręka do nie użytku. No ale to mówili nasi specjaliści. Pewno za grubą kasę da się wszystko.

 

Sam mam chęć znowu pośmigać ale mam obawy, że mój złom sypnie się w nieodpowiednim momencie. I rower to nie gej, raczej ten co wozi się autkiem tatusia.

Odnośnik do komentarza
Krótko- Jeździcie na rowerach?

kazdego dnia ponad 20km robie, mysle o ubezpieczeniu OC na rower, mialem juz kilka takich yebnietych sytuacji ze mi wymuszali pierwszenstwo i gdyby nie mój refleks z wipeout to był przyYebał gniotąc maski i wybijając przednie szyby. Nigdy nie wiadomo jak to zinterpretuje policja wiec wole nieplacic z wlasnej kieszeni za fiu.ta ktory mi wymusza pierszenstwo ja na niego wpadam cos mu tam uszkadzam w samochodzie a potem z racji cywila mam placic z wlasnej kieszeni bo psy sie na przepisach slizgają a autko czasami drogie. wiadomo im drozsze auto tym wiekszy pedal sie nim wozi.

 

wracajac to tematu to mam fajna klasyczna starą maszyne i woze sie na niej kazdego dnia, nie ma to jak Full :]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
Gość Oran

Sprint na dystansie no... 2 KM może pomóc w zrzuceniu sadełka? Czy to nie ma sensu? Chodzi o to, że jest to płaski teren, takie okrążenie i sobie na nim dziś pocisnąłem, zmęczyłem się bardzo, ale pojechałem potem jeszcze na innego sprinta tym razem pod górę. Ma to sens? Czy tylko się zmęczę a nic z tego nie będzie? Ogólnie powolna jazda rowerem nawet na 50km to w moim odczuciu nic nie daje, nie męczę się zbytnio, nic mnie na drugi dzień nie boli (podczas jazdy tylko dupa). Na dodatek to 25km przeważnie pod dosyć stromą górę i małą ilością przystanków, no ale tempo rzędu 15-20 km/h...

 

Powiedzcie mi jak powinienem jeździć by i kondycja się polepszyła i spalanie kalorii było dobre :)

Odnośnik do komentarza

Każdy wysiłek fizyczny ma sens. I nie musisz napierdalac na tym rowerze, żeby mieć zakwasy. Zakwasy nie są wyznacznikiem dobrze wykonywanych cwiczen, a uszkodzenia mieśni u osób, które nie uprawiają sportu.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

No tak, ale chodzi mi czy jednak duży wysiłek w krótkim czasie (bo przejechanie 4 km zajmuje mi około 8 minut - na końcówce już nie ma sił ;]) jest lepsze od długiej jazdy, po której jestem w ogóle nie zmęczony? Ja myśle, że to pierwsze jest lepsze ale no ja się nie znam :)

 

edit: zapomniałem dodać, że pod ciągłą góre :D

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Na spalanie tłuszczu lepszy jest mniej intensywny wysiłek, za to trwający długo. Tłuszcz efektywanie spala się po 20-30 minutach. W zależności czy jeżdzisz po posiłku czy przed posiłkiem. Ja teraz stosuje HIIT, bo po prostu nie mam czasu na 2 godzinne jazdy rowerkiem. No i zamieniłem rower na bieganie, bo daje lepsze efekty. A podstawa to i tak dieta. Efektywniej zrzucisz tłuszcz na odpowiedniej diecie, nie ćwicząc niż zapieprzając dzien w dzien na siłce bez diety.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

No akurat to wiem, ale jedyną diete jaką jestem w stanie trzymać to nisko węglowodanowa, a właściwie zero węglowodanowa, taka modyfikacja diety atkinsa. Która działa ale mięsnie znikają i ogólnie siły nie mam wtedy wcale...

 

Spadłem nie dawno na plecy i kręgosłup mnie boli podczas biegu dłuższego więc bieganie póki co odpada, jazda na rowerze mi została i kurcze no kombinuje teraz. Dzięki za radę, ustale sobie trasę odpowiednią i będę jeździł aż do znudzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

No 20 g węglowodanów to prawie zero ;)

 

Ale ja do 100 g dociągałem albo i więcej czasem a chudłem ostro, w tydzień straciłem 5kg ale razem z odwodnieniem lekkim :D

 

Tutaj o tym przeczytałem:

 

http://kominek.blox.pl/2005/09/DIETA.html

 

W sumie bym ją dalej stosował ale zacząłem ją w świeta i jakoś nie jadłem wszystkiego co było do jedzenia, przebloałem wigilie itp ale... No na sylwestra już wyszło jak wyszło :D

 

Serio działa to, ale tak jak mówie ma dużo minusów. Ja strasznie osłabłem, ale myśle, ze jakby jakąś suplementacje brać do tego odpowiednią to by było świetnie.

 

Sam się ździwiłem, że tak szybko działa, ale jak się okazało to właśnie masa mięśniowa znikała i ilość wody w organizmie także (w sumie nie wiem dlaczego akurat).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.