Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra mordeczki w następnym tygodniu wpada wypłata i myślę nad kupnem roweru . Ostatni raz jeździłem na rowerze 10 lat temu więc większych wymagań nie mam . Zależy mi by dawał radę głównie na terenach leśnych , kwote ciężko mi ustalić bo nie wiem ile kosztuje taki optymalny rower dla laik'a ale załóżmy te 2500-3500zł .

Odnośnik do komentarza

Mordeczki pod 175 wzrostu rama 17 czy 19(tylko takie są do wyboru)? No i jakie koła lepsze do jazdy po szosie i asfalcie 27.5 czy 29? I jeszcze pytanie troche z innej beczki , jak kupie rower przez sieć to potem coś trzeba skręcać czy jak to wygląda? Jak pisałem mój ostatni rower miałem 10 lat temu więc kompletnie nie rozumiem co i jak.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Lepiej 19 cali

Koła 27,5 - wskoczysz tym na krawężnik i podniesiesz koło kiedy trzeba, jest bardziej zwrotny. Rowery na 29 calach do miasta i na asfalt zdecydowanie nie, tylko w teren. 

Rower przyjdzie zapakowany w karton, więc trzeba będzie przynajmniej przednie koło przykręcić. Tak samo i kierownice wyprostować i przykręcić i być może siodełko. Co do hamulców to jeśli są hydrauliczne to niczego nie trzeba regulować. Natomiast pewnie przerzutki będzie trzeba podregulować 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Według mnie lepiej brać 29cali, 27,5 to jak masz zamiar jeździć więcej po technicznych odcinkach w górach i z techniką u ciebie słabiej. Natomiast czy 17 czy 18, rozmiar ramy, to bez przymierzania bym się nie odważył kupować roweru, poza tym długość przekroku ma większe znaczenie niż sam wzrost.

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim długość ramy ma znaczenie i stosunek długości nóg do tułowia. Wysokość to pół biedy, skorygujesz sztycą. Długość, jeśli źle dobrana to już zabawa z wymianami mostka, co dla początkującego jest większym kłopotem. Na asfalty brałbym 28" koła. 29 i 27,5 to rozwiązania terenowe. Przymierzyć się obowiązkowo. Jak pojeździsz na kilku rowerach będziesz wiedział jaką geometrię ci potrzeba. Na początek nie ma co kupować w ciemno. 

Odnośnik do komentarza

Dobra pojechałem kawałek do innego miasta i wybrałem 18" i 27.5 koła . Idealnie mi pasuje takie zestawienie i mimo że 10 lat nie jeździłem na rowerze ( jak pierwszy raz siadłem to bałem się że jednak nie ogarne ) to po kilku sekundach mózg zaczął trybić i znów jeździło się świetnie. Jedyny problem jaki mam to kupiłem rower w kartonie , wszystko cacy złożyłem ale cały czas mam wrażenie że minimalnie przednie koło krzywo dokręciłem przez co czuje jakby mnie lekko bujało na boki. Jest jakiś sprawdzony patent by to wszystko wycentrować , czego bym nie próbował cały czas mam wrażenie że jest jednak minimalnie źle skręcone. Po za tym teraz czas dokupić cały osprzęt , myślę oczywiście o jakiś światłach(tutaj pewnie każde będą ok.) plus jakiś licznik bo fajnie wiedzieć jak szybko i ile km się zapjerdala(jakiś godny polecenia znacie ?) no i kask do wypraw w las jakiś konkretniejszy by się przydał. Nie wiem czy jeszcze jakieś akcesoria są konieczne bo jak pisałem przez 10 lat kompletnie nie ogarniałem tego tematu a na internecie po za forumkiem NIE UFAM.

Odnośnik do komentarza

Warto IMO zrobić nowym rowerem te 100-200-300 kilometrów i oddać go do serwisu na przegląd i kasowanie luzów. Co do licznika to ja osobiście używam Sigma 16.12STS z licznikiem kadencji. Fajna sprawa na początek przygody z jeżdżeniem. Licznik pokazuje jak szybko kręcisz pedałami i pomaga dobrać ilość obrotów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No wszystko mocno dokręciłem i po 2 godzinach jazdy nie było większych problemów. Jedynie wciąż mam problem z zmianami przerzutek(jak pisałem ostatnio gdy miałem rower to 6 przerzutek było w lepszych rowerach) i przy zmianie mam odczucie jakbym tracił równowage ale zakładam że to wszystko to kwestia czasu. Dzięki mordeczki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10/13/2017 o 09:27, S(pipi)ix napisał:

Co do licznika to ja osobiście używam Sigma 16.12STS z licznikiem kadencji. Fajna sprawa na początek przygody z jeżdżeniem. Licznik pokazuje jak szybko kręcisz pedałami i pomaga dobrać ilość obrotów.

 

bezprzewodowy? da sie podlaczyc prosto z Strava? uzywam narazie telefonu, ale nie mam potrzeby na Garmin Edge 520-1030, ale przydalo by sie cos w normalnej cenie co mi zapisze km na Strava

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...