Jump to content

Sign in to follow this  
Hubi.

Dwa pedały

Recommended Posts

:obama: jak z jakiejs gry, ile różnych scenerii w trakcie

Zawroty głowy mialem od samego ogladania.

• Upvote 2

Zmiana roweru z 26 na 29 cali, ta sama marka, ten sam model. Zupełnie inne doznania jezdne  :fsg:  pogoda fajna aż się nie chce grać na konsoli. :dunno:

20190706-121132.jpg

20190703-100122.jpg

20190703-100221.jpg

20190711-191759.jpg

• Upvote 5

Jeszcze lato a set-up na zime juz gotowy, Tacx Flux 2 i Zwift na maxie w 4k

j573oUD.jpg

• Upvote 5

Opowiedz coś więcej o tym Zwift, jak działa, jak się sprawuje.

Pany poczytalem troche o kadencji u kolarzy i ja mam 65 xD

To bardzo zle? Zawsze jade na najtwardszych przelozeniach, w sumie na maxie, mam korbe 50. No i tak mi jest w sumie wygodnie, mam silne nogi. Jak chcialem miec wieksza kadencje to po prostu zwalnialem i nie nadazalem nogami tak krecic. 

Czy umre?

@Siara_iwj wujek Siara co ty na to? 

Wszystko zależy od ilości treningu i budowy ciała, na końcu dnia i tak tylko liczy się waty na kg  (w/kg) 

A to czy wolisz niskie obroty i mięśnie używać czy wysokie obroty i tętno wysokie trzymać to nie ma znaczenia na dzienna jazdę

W sumie taka kadencje mam przy trzymaniu zakresu tetna do 150 mniej wiecej wiec nie pomyslalem ze przeciez tempo startowe bedzie szybsze = wieksza kadencja. 

Musze policzyc kadencje orzy tempie startowym, ale i tak wydaje mi sie ze bedzie niska, zbyt niska w porownaniu do tego co czytam

Z drugie j strony mam bardziej atletyczna sylwetke nie jak rasowy kolarz chudzielec wiec moze dla mnie lepiej trzymac nizsza kadencje i jezdzic bardziej silowo niz wydolnosciowo. Chyba przestane o tym czytac bo tylko sie we lbie miesza

A startujesz w jakichś zawodach kolarskich w najbliższym czasie?

Mamy czasowke w sierpniu ale to raczej jako trening , kolarke trenuje pod zawody duatlonowe we wrzesniu to moj glowny wystep w tym sezonie.

• Upvote 2

Kraksa na tour de pologne , jeden kolarz nie żyje :/

Przywalil glowa :/ To ile realnie takie kaski sa w stanie wytrzymac? 

Nie wiem, ale obstawiam ze maja lepsze niz moj za 80zl z decatlonu

Wiec troche nabralem obaw

47 minut temu, _Red_ napisał:

Przywalil glowa :/ To ile realnie takie kaski sa w stanie wytrzymac? 

Ogladam oficjalne oswiadczenie to tak naprawde nie uderzenie glowa spowodowalo smierc a rozje,bana od uderzenia klatka i narzady wewnetrzne gdzie dochodzilo do krwotoku wewnetrznego. Przeje,bane

W dniu 10.07.2019 o 22:38, _Red_ napisał:

:obama: jak z jakiejs gry, ile różnych scenerii w trakcie

Zawroty głowy mialem od samego ogladania.

Trochę odkopię, jeśli od tego filmiku miałeś zawroty to polecam ten:

• Upvote 3

Posted (edited)
4 godziny temu, kanabis napisał:

Nie wiem, ale obstawiam ze maja lepsze niz moj za 80zl z decatlonu

Wiec troche nabralem obaw

Ma atest? To gitara :)  Kaski na allegro za 40zł ręką zgniatali i łamali. 

Kontuzje w kolarstwie szosowym są srogie, bo i prędkości duże. 

Na prostych odcinkach potrafią cisnąć po 45km/h, ze zjazdu więcej. Przy tej glebie w tym ciuszku czego się spodziewać?

Najlepsze jak jeden poleci i reszta efekt domina :D 

A kask jednorazowy, jak będzie upadek idzie i się kupuje nowy. Jako tako przyjmuję się 3 lata- pot i gałęzie robią swoje. Ale kwestia mocno indywidualna. 

Edited by iluck85
  • Upvote 1

wyleciał z trasy i uderzył w przepust, przy prędkości 40 km/h żaden kask nie pomoże.

tutaj miejsce wypadku http://tiny.cc/wd7raz i zdjęcie miejsca, w które uderzył

comment_WGTUDQQegEhN5VD91AKqf5SQwHMvEJjH

Posted (edited)

40kmh w kolarstwie zawodowym to jest mniej jak polowa jakie predkosci rozwijaja. 

Przeciez juz bylo mowione ze kask wytrzymal i spelnil swoja role. Poza tym belg jechal wiecej. Zmarl od rozleglych obrazen wewnetrznych. Przeciez on z 50 kilo wazyl. 

Uderzajac z impetem klata w taki przepust raczej takie chucherko nie ma szans. No i nie mial.

22-letni kolarz zjechał do rowu i z dużym impetem uderzył o betonowy przepust, który znajdował się przy wjeździe na prywatną posesję.

- Uderzył klatką piersiową, głównie tułowiem i jamą brzuszną. Obrażenia były na tyle rozległe, że doszło do zatrzymania akcji serca i oddechu - poinformował lekarz zawodów, Ryszard Wiśniewski.

Edited by kanabis

Posted (edited)

Newsy, ktore ja czytalem mowily tylko o glowie. Media podają rozne wersje, stad pewnie kazdy co innego tu pisal. Tak czy inaczej przej.ebka bo znajomy zginal w podobny sposob jadac autem i wpadajac na taki beton w rowie :/

Edited by _Red_

No to solidna ściana przepustu, ze 30 cm grubości, sroga przeszkoda.

No mial pecha ,musial akurat upadac jak w nia przyje.bal jakby je,bnal centralnie rowerem to by moze przelecial nad tym. Tak jak ja przy swojej pierwszej glebie zrobilem salto nad rowem :)

Chyba bardzo podobna sytuacja jak ta z Karolem Domagalskim. Z tego co wiem to tez bylo 1v1 z betonowym przepustem i obrazenia wewnetrzne (peknieta watroba, nerka, sledziona).

Pewnie tak bo tez o peknietej sledzionie ten lekarz wspominal w video