Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Znowu wróciłem do fotografii po 2 latach przerwy, na początek zakupiłem 700D+ kit, pozniej wpadnie 50mm 1.8 i będzie musiało starczyć

 

tez otworzyłem znowu flickr, zaczynam wsadzać od samego początku mojej przygody z DSLR https://www.flickr.com/photos/sergiophotography/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaki kit wziales? 18-55? Bo jesli tak, to radze troche zaoszczedzic i kupic 50mm f/1.4, bo nie zobaczysz roznicy z 1.8. Zreszta "ostrosc" w 1.8 jest tylko umowna i dziala jak chce. Lepiej ustawic 35mm na starter kit, niz uzywac 50mm 1.8, ale to moja subiektywna opinia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Szukam aparatu do robienia portretów, fotek z wakacji i urodzin synka. Nie potrzebuję nic zaawansowanego bo się na tym nie znam, ale zależy mi na dobrych zdjęciach. Myślałem wcześniej o lustrzance, ale nie wiem czy jest sens. Co możecie polecić? Co powiecie też o tym http://www.mediamarkt.pl/rybnik/oferta-specjalna/aparat-samsung-nx3000-16-50mm-brazowy,id-973531 Jego design mnie powala, ale co z resztą?

Odnośnik do komentarza

Leading lines? Dodales dynamiki przez kąt zdjęcia? Oparłeś się o ścianę, która wygląda jak podłoga na zdjęciu? Nie mam pojęcia.

 

Rozumiem, że wszystko co piszesz uważasz za zalety i się podoba?

 

Ale odpowiedz jest bardziej prozaiczna. To zdjęcie nie jest czarno białe.;) Co prawda trochę saturacji ściągnąłem, żeby uwydatnić efekt, ale w tym miejscu nie uświadczysz wielu kolorów.

Odnośnik do komentarza

Mysle o wymianie mojego aparatu (Sony HX100) na cos bardziej konkretnego ale nie chcialbym wydawac wiecej niz 2k golda. 

Denerwuje mnie jakos zdjec kiedy jest malo swiatla (pojawia sie duzy szum) oraz to ze dany model robi bardzo pastelowe zdjecia (po przyblizeniu widac dany efekt). Brakuje mi glebi (jak w wiekszosci cyfrowek?)

Przede wszystkim chcialbym sprzet do nagrywania filmow na jutube (moze wiec jakas kamera bedzie lepsza?) i troche zdjec, podział 70/30. Fajnie by bylo gdyby mozna bylo w przyszlosci doczepic mikrofon zewnetrzny.

 

Slyszalem dobre opinie o Canon 600d, godny polecenia?  

Odnośnik do komentarza

Maus, to co podales kosztuje 590 USD

 

Pomnoz przez zlodziejski kurs PayPal, ktory wynosi gdzies z 3,5 to już masz lekko przekroczone 2000 zł.

No i na granicy dojdzie mu 23% vatu na elektronike spoza EU.


Ja jestem z obozu Nikona więc polece Nikona D5100 z obiektywem 18-105 w zestawie za ~2000zł z polskiego sklepu.

Mniejsze szumy niż Canon, lepszy AF. W Canonie lepsze menusy, dla niektorych szybsza i wygodniejsza obsluga, duzo jest niuansow i najlepiej obejrzec wiele testow porownawczych na YT tych dwóch modeli.

Odnośnik do komentarza

Ja też Nikonowiec, ale jak miałbym doradzić, to powiem: Jak masz możliwość, złap w ręce jednego i drugiego i zobacz, co Ci lepiej leży. Korpusy z podobnej półki cenowej nie będą się wiele różnić parametrami (chociaż fakt, Nikosie mają ładniejszy szum), ale ergonomią obaj producenci różnią się diametralnie (mówię o Nikonie i Canonie, bo innych nie biorę pod uwagę). Ergonomię Nikosi uwielbiam, guziki i menu obsługuje się intuicyjnie, a w Canonach to jakoś to wszystko inaczej, nawet obiektywem się na odwrót kręci.

 

A jeśli chodzi o obiektyw do wideo, to może jakaś stałka? 50/1.8 dostaniesz za niewielkie piniondze, a skoro zależy Ci na głębi ostrości, to z nim już masz możliwości zabawy. Jeszcze zależy, co tam chcesz kręcić; może jakaś inna ogniskowa będzie bardziej odpowiednia.

Odnośnik do komentarza

można to robić, ale to głównie jak się drastycznie nagle zmienią warunki oświetlenia, choć wtedy lepiej zrobić dubla. generalnie trochę do kitu grzebać w przesłonie w trakcie filmowania, no chyba, że masz ekipę i robi to focus puller, to niech się martwi.

 

zwykle kończy się to tak jak na filmie poniżej, czyli słabo (28 sekunda i dalej)

 

http://youtu.be/GOtnnuwSXPw

 

Nikony słabo się nadają do filmowania, to już nawet nie chodzi o jakość, ale o stosowane kodeki, łatwość montażu, zapisu, wielkość plików do zrzucenia na twardy dysk...

 

lepiej kupić Canona pod tym kątem, tak mi się przynajmniej wydaje. Jeszcze obecnie Sony Alfa ma naprawdę ładny obrazek w filmie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...