Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

rotfl waldus prosze cie, nie masz zupelnie pojecia o czym piszesz, kodeki, rozmiar materialu wideo, latwosc montazu OMG

 

chyba jestes pod wplywem jakis psychotropow niestety i nie masz zupelnie pojecia o filmowaniu i obrobce materialu 

 

Napisal gosc, ktory poleca Nikona D5100 do nagrywania filmow.  :reggie:

Odnośnik do komentarza

Redmitsu masz Sony HX100, czyli 16MB aparat, co przy sredniej klasy lustrzance (do 18MP) nie da ci teoretycznie zadnej roznicy. Zostaw ten aparat, bo z tego co widze nagrywa calkiem dobrze:

 

https://www.youtube.com/watch?v=TXW8ZQk5TKo

 

Zainwestuj po prostu w swiatlo, kup 2 softboxy: http://allegro.pl/ag401-zestaw-studyjny-foto-softbox-60x40cm-statyw-i4868718374.html

Dwie blendy: http://allegro.pl/blenda-owalna-mitoya-5w1-120x90cm-pokrowiec-wawa-i4879314759.html

 

I jakosc twoich filmow sie poprawi.

 

Jak zainwestujesz w lustrzanke to miesiac bedziesz sie uczyl menu, potem dojdziesz do wniosku, ze i tak potrzebujesz swiatla i wrocisz do punktu wyjscia.

 

edit:

 

Jesli chodzi o takie rzeczy jak mikrofon, samowyzwalacze na kablu lub wifi to pytaj Waldusia, bo on ma wiecej doswiadczenia z nagrywaniem filmow i wiem, ze bedzie potrafil lepiej doradzic.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Bizon proszę Cie jakie filmowanie do YT o czym Ty piszesz, ja troszkę w innym segmencie robię :)

Co do mikrofonów to sprawdził nam sie fajnie dość lekki Rode VideoMic Pro, on kosztuje około 600zl. Miałem tańsze, ale ich jakość była tak mizerna ze lepiej było nagrywać aparatem. Nie wiem co bedziesz chciał filmować ale nie olewaj dźwięku bo często potem jest ładny obrazek a dźwięk pożal sie Boże i robi to słabe wrażenie

Co do wifi to nie polecę gdyż używamy do mniejszych projektów Canona 6D, a on ma funkcje wifi wbudowaną.

Ja polecam Canona gdyż pliki ktore generuje są w miarę przyjazne w obróbce. Ogólnie wiekszosc plików z lustrzanek daje ch.ujowy kodek, pod tym kątem wygrywają kamery typu RED ale to sa drogie zabawki (ale generują od razu Apple Pro Res pliki idealne do montazu). Jak człowiek ma czas to sie moze bawić w konwersje, ale jak żona obsługiwała krakowski Off Plus Camera to w dzień trzeba była kręcić, w nocy montować a rano oddać gotowy materiał i wtedy znaczenia nabiera czy materiał sie obrabia 5 czy 9 godzin.

z montażem jest o tyle problem, ze na Maca masz Final Cut Pro X w miarę fajnej cenie jako do zabawy, na PC niestety softy sporo kosztują :(

Aby podsumować temat i faktycznie zostawić Cie z jaką rada a nie mędrkowaniem bizona, ja polecam równiez tego Canona 600D. Postaram sie gdzies znaleźć krotki filmik za zaliczenie pierwszeogo roku kolegi z kierunku operatorskiego. On to kręcił 600D z kitowym obiektywem i sam ocenisz czy taki obrazek Ci odpowiada. Nie polecam Nikona bo przecież chodzi o radość tworzenia a nie użeranie sie ze sprzętem i softem

 

EDIT

@Redmitsu

wklejam poniżej obiecany film. Patryk go robił ostatecznie D600, ale tylko część fotek robił kitowym obiektywem, resztę robił niestety już lepszym. Ale to pokazuje, że D600 to naprawdę dobry start i masz czym robić i jak Cię wciągnie, to możesz sobie dokupywać kolejne rzeczy

 

http://vimeo.com/109634074

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o budżetowe filmowanie, sam zobacz co myślisz o tym klipie nakręconym przez znajomka Nikosiem D3100:

Ostatnio kupił kamerkę Black Magic. Pod względem jakości ponoć petarda. Tyle że matrycę ma małą - mnożnik ogniskowej ponad 2 (chyba 2,5).

 

Ja nadal Ci będę mówił: złap w ręce i zobacz, który Ci lepiej leży. Nie chciałbyś przecież walczyć z ergonomią?

 

 

waldus - D600 to sprzęt Nikona. ;)

A co do obróbki, montażu, to czy Nikonowych plików nie można obrabiać na Macu?

Odnośnik do komentarza

Dzieki chlopaki za rady, narazie zrobie tak jak pisze mi Maus, czyli pobawie sie jeszcze swoim, moze w razie potrzeby dokupie jakas blende itp. 

Jaram sie zawsze lustrzanka jak widze swietny auto focus (a z tego co wlasnie czytam to ten Canon 600D ma dosc dobry) w materialach wideo, to czego w moim aparacie nie uswiadcze, bo ten manualny focus to jest (pipi) obesrane. 

Odnośnik do komentarza

Les chodziło mi oczywiście o 600D :D

 

co do focusu, to i tak autofokus w filmowaniu to ciężka sprawa, bo jak nie zdąży albo się pogubi to ujęcie zwalone, więc prędzej czy później i tak nauczysz się ostrzyć na manualu :)

 

edit Black Magic jest super, ekstra obrazek i pasuje wiele obiektywów i kręci od razu w Apple Pro Res HQ (super kodek tylko duże karty są potrzebne) :)

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Redmitsu z tego co widzialem to mozesz podkrecic ISO do 3200, ale dla ciebie granica powinno byc max ISO800 jesli chodzi o nagrywanie, nawet mniej jesli dasz rade, bo bedziesz mial zauwazalne szumy (nie myl szumow z moire, ale jesli bedziesz nagrywal na bialym tle to moire raczej nie uswiadczysz). Dwa softboxy plus blenda powinny wystarczyc, druga moze robic jako tlo. Pamietaj, by nie mieszac swiatla dziennego z lampami, oraz zarowka, staraj sie ustawic balans bieli przed nagrywaniem (najlepiej czyms takim http://www.wexphotographic.com/buy-lastolite-xpobalance/p1012689), jak nie bedziesz sie przemieszczal to najlepiej ostrosc na manualnym ustaw na jakims misku, chyba ze bedzie ktos nagrywal z toba i nie zapomnij pochwalic sie swoja praca w temacie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Filmy to mnie w ogóle nie interesują ;) Dla mnie mogą ten ficzer usunąć z aparatów :) 

Te bezlusterkowce dziś koszą. Te top modele- jak Fuji X-2, to cena 6d.  Ale inna waga, rozmiar i zdjęcia. No Fuji tutaj FF nie przebiję, ALE ascp może śmiało konkurować. 

Problem jest inny- te bezlusterkowce mają w hoy drogie szkła. Rynek wtórny znikomy, nie ma firm 3 jak w przypadku klasycznych lustrzanek. 

Przecież Fuji 100-400 kosztuję tyle co biała L Canona. Oba trochę ciemne, bo F4. 

Odnośnik do komentarza

Tylko mi FF nie jest potrzebne :) 

I to jest te błędne koło w które wielu wpada i nie wie którymi drzwiami wyjść. Magiczny skrót FF i dążenie do tej pełnej klatki. 

 

Bezlusterkowiec spoko, bo mały, lekki. Ale z drugiej strony nie ma tego dobrego chwytu, gripa i poczucia że mam aparat w ręce. Ale noszenie torby czy lustra na szyi idąc po plaży- to dramat. 

Odnośnik do komentarza

No moj aparat bez battery gripa, bez flasha, itp (tylko aparat i obiektyw) to jakies 1.5kg. Ale dzieki temu nie musze chodzic na silownie i mam posture Heraklesa z milanowa oponka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...