Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze poczekasz. No i gratuluje wywalenia kilku setek wiecej za 2 dodatkowe punkty ostrosci i 0.5 klatki szybciej do sekundy. Dobra ide spac, bo latasz po tych aparatach, myslalem ze fan Fuji. Jak chcesz cos malego i bardzo dobrego, to kup sobie to:

1921093_371042726405464_4991950872203021

Leica T, mialem okazje bawic sie nia jakies 2 lata temu i jest to calkiem dobra opcja na miasto/plaze i podroze. ;d

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ja sobie sprezentowałem ostatnio Olympus OM-D E-M5 Mark II, ale jeszcze jakiś sensowniejszy obiektyw chce wyhaczyć. Aparat wykorzystywany do robienia zdjęć moim szczurom i fotografowania gówniaków znajomych, ale wiosna przyszła to może jakieś artystyczne zdjęcia trawy i kwiatów porobię. 

Odnośnik do komentarza

Nowe plotki apropo nastepcy D7200 : http://nikonrumors.com/2017/04/07/this-is-the-nikon-d7500.aspx/

 

Od tygodni zastanawiam sie czy nie zaopatrzyc sie w D500. Mam D7200 i jestem zadowolony jak najbardziej. Za upgradem przemawia niewiele: troszke lepszy sensor, wiecej FPS, lepsze body i pare innych dupereli. Czy to wszystko jest warte 1800? Nie wiem ale zawsze chce sie wiecej ^,^ Poczekam do announcmenta w przyszlym tygodniu i jesli mnie nie powali, to pewnie sobie trzasne d500 zeby zaczac sezon wiosenny z nowym gadgetem

Odnośnik do komentarza

Na dniach wejdzie Fuji X-T20 z kitem

I C**j.

 

Na visus, bardzo przyjemny. Luck mialem kiedys od Ciebie link do strony na ktorej mozna wyszukiwac zdjecia uzywajac takich parametrow jak typ uzytego obiektywu czy body. Masz go moze jeszcze pod reka?

 

Jestem totalnym amatorem jezeli chodzi o fotografie. Chcialbym zaczac pracowac nad warsztatem. Interesuja mnie zdjecia plenerowe. Mozecie doradzic, gdzie zaczac szukac pomocy?

Odnośnik do komentarza

A od czego zaczac? Zalezy na jakim stadium jestes. Ja osobiscie preferuje ksiazki od filmikow youtube'a gdzie pseud-znawcy mowia co i jak robic. Na amazonie od groma dobrych ksiazek ale ich wybor zalezy rzeczywiscie od tego co wiesz/czego nie wiesz itd.

 

Absolutne minimum. Wiem gdzie wklada sie karte pamieci, akumulator, gdzie jest spust. Czym jest czas ekspozycji, migawka, czulosc iso i jak regulowac te parametry w aparacie. To by bylo na tyle. Jezdze troche po swiecie i chce przywozic z tych podrozy przyzwoite jakosciowo zdjecia. Ktore fora, ksiazki polecacie? Takie noob friendly. Nie jestem typem czlowieka, ktory po lekturze paru artykulow ustawi sobie na facebooku album shinian's photography xD  Nie chcialbym tez wpasc na hermetyczna grupe osob ktore nie pamietaja juz swoich poczatkow i swiecie wierza, ze wyszli z lona matki z statywem w jednej a aparatem w drugiej dloni.

Odnośnik do komentarza

Jak fotka ma iść do ludzi i mają być z tego zyski. Do domowego albumu nie zawsze trzeba poprawiać i często jpg styknie. 

 

Do domowego albumu to i aparat w telefonie wystarczy albo jakikolwiek inny sprzet użytkowany w trybie auto. A chyba nie o to chodzi w przypadku kupna lustra i "nauki" fotografowania.

Retusz to podstawa, po prostu. Chyba, że ktoś woli aby zdjęcia wyglądały gorzej niż lepiej to po co wtedy ładować się w jakiekolwiek podręczniki skoro szkoda nawet kilku sekund na podstawową korekcję WB, kolorów czy chociażby poziomów?

Odnośnik do komentarza

No nie do końca. Lustro na auto prawie ZAWSZE zrobi ok zdjęcie. Z tym aparatem w telefonie różnie. I tylko topowe telefony. 

 

Shinian, każde większe forum ma dział początkujących i tam są różne techniki opisane. Obsługa, podstawy w programach adobe, LR, PS. Są porady jak uzyskać jakiś efekt itp itd. Jaki masz aparat? C? N? Olympus? Na takie forum możesz wejść. 

Jak robisz zdjęcia ptakom, to wchodzisz na forum poświęcone fotografii przyrody. Jak wyżej- będą porady dotyczące szkieł, jakie ustawienia, jak zrobić czatownię, będą tematy regionalne gdzie się dowiesz o miejscach gdzie można iść. 

Odnośnik do komentarza

 

A od czego zaczac? Zalezy na jakim stadium jestes. Ja osobiscie preferuje ksiazki od filmikow youtube'a gdzie pseud-znawcy mowia co i jak robic. Na amazonie od groma dobrych ksiazek ale ich wybor zalezy rzeczywiscie od tego co wiesz/czego nie wiesz itd.

 

Absolutne minimum. Wiem gdzie wklada sie karte pamieci, akumulator, gdzie jest spust. Czym jest czas ekspozycji, migawka, czulosc iso i jak regulowac te parametry w aparacie. To by bylo na tyle. Jezdze troche po swiecie i chce przywozic z tych podrozy przyzwoite jakosciowo zdjecia. Ktore fora, ksiazki polecacie? Takie noob friendly. Nie jestem typem czlowieka, ktory po lekturze paru artykulow ustawi sobie na facebooku album shinian's photography xD  Nie chcialbym tez wpasc na hermetyczna grupe osob ktore nie pamietaja juz swoich poczatkow i swiecie wierza, ze wyszli z lona matki z statywem w jednej a aparatem w drugiej dloni.

 

Kilka fajnych poradników znalazłem kiedyś tutaj (trzeba tylko trochę poszukać pomiędzy recenzjami różnych aparatów/statywów i szkieł):

https://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&pg=&show=1

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem Fuji X-t20, a N pokazał D7500 :)

Ktoś pisał ze poczekam- 2 tyg? ;)

 

Jest oficjalnie i po polsku

 

http://www.nikon.pl/pl_PL/news-press/2017/Q2.tag/news/BV-PR-WWA1704-D7500.dcr

 

 

 

 

+ matryca z D500. Podobno lepsza

+ pomiar z ochroną prześwietleń. Używałem tego w D750

+ Filmy 4K. Teraz można wycinać klatki z filmu, jeśli trzeba robić za fotografa i kamerzystę na imprezach rodzinnych.

+ 8 fps. To kolosalny skok (było 6 fps). Bufor na 50 NEF

+ odchylany ekran. Bardzo mi go brakuje po D750. A tu jeszcze jest dotykowy.

+ obsługa nowych obiektywów bez przełączników

+ CLS radiowy (i po staremu też)

+ grupowy AF

+ elektroniczna przednia kurtyna

+ SnapBridge. Czasami na wyjazdach obrabiam na szybko fotkę w aparacie i przesyłam na telefon, a potem na FB. Teraz będzie łatwiej.

 

Z forum nikoniarze.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

A od czego zaczac? Zalezy na jakim stadium jestes. Ja osobiscie preferuje ksiazki od filmikow youtube'a gdzie pseud-znawcy mowia co i jak robic.

 

W wiekszosci jest tak jak mowisz, ale jest kilka swietnych kanalow dla poczatkujacych. Jeden z nich (wg mnie najlepszy) to kanal Mike'a Browne'a - https://www.youtube.com/user/photoexposed.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy dalej będzie pluć olejem....

Pyerdolisz z tym pluciem olejem. Mam D7000 i nie ma tego. Paproch kurzu może na zdjęciu wyglądać jak plama

 

 

Na dniach wejdzie Fuji X-T20 z kitem

I C**j.

 

Na visus, bardzo przyjemny. Luck mialem kiedys od Ciebie link do strony na ktorej mozna wyszukiwac zdjecia uzywajac takich parametrow jak typ uzytego obiektywu czy body. Masz go moze jeszcze pod reka?

 

Jestem totalnym amatorem jezeli chodzi o fotografie. Chcialbym zaczac pracowac nad warsztatem. Interesuja mnie zdjecia plenerowe. Mozecie doradzic, gdzie zaczac szukac pomocy?

 

Zacznij po prostu robić foty, oglądać zdjęcia innych, wstawiać swoje na fora czy grupy na fejsie pod ocenę

Odnośnik do komentarza

Sam pie**isz :) Nawet Nikon w instrukcji D7200 wspomina o środku smarnym który może osadzić się na matrycy :) Ogólnie pokazali środkowy palec i tłumaczą że to normalne i trzeba sobie usunąć w programie :)

 

EDIT 

 

321 strona instrukcji D7200

 

Ciało obce, jakie dostało się do wnętrza aparatu podczas odłączania lub wymiany obiektywów albo pokrywek bagnetu korpusu(lub, w rzadkich przypadkach środek smarny lub drobne cząstki podchodzą z samego aparatu), może osiąść na matrycy i pojawiać się na zdjęciach w pewnych warunkach.

 

 

Nie zmieniałem szkła :) trochę ponad 300 zdjęć po czyszczeniu i nie trzeba było robić przysłony na 22, bo sprzedający jak poprosił to już na 5,6 było widać. Na F8 czy 11 już gwiazdozbiór. Sorry, nie po to wydałem 5k na aparat żeby co 300 zdjęć szpachelką czyścić matryce czy usuwać w programie :) A najlepsze że to średnia półka, bo amatorskie tego nie mają. 

Z tego co czytałem na nikoniarzach nie byłem sam, poprzedni model też co miał i 7000 też to miał. 

Nie można zapomnieć o dziwnej flarze w modelu D750 czy sypiącej się komorze lustra w D800 i po cichu bez pompy wypuścili poprawionego 810. 

No i na koniec serwis na Żytniej o którym już książki piszą. Wysyłasz na brudną matrycę, a wraca z syfem na matówce :) BAJKA jednym słowem. Fajny sprzęt, miły romans ale podziękuje już żółtym :) Trzymam kciuki za 7500. 

 

 

We wtorek wpada Fuji X-T20 :) Już jest na magazynie UPS :D 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

ciekawa sprawa. Widocznie trafila Ci sie jakas felerna sztuka albo masz pecha. Mam spokojnie 30k+ fotek zrobionych D7200 i jak dotad nie mialem zadnych problemow z matryca a o jakimkolwiek oleju badz "srodkach smarnych" dowiedzialem sie przed 2minutami z Twojego posta ;o

 

edit: Sama matryce czyscilem 1 raz przed ~miesiacem. Rok po zakupie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...