Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było jasne, ten syf nie zawsze jest na zdjęciu. Po to się robi fota nieba żeby zobaczyć :D Jak nie ma jasnych miejsc na focie, to nie widać. Ale mnie wku**ał fakt że to tam jest :D 

Podobnie z FF/BF o którym piszę Bizon. Jak nie zaczniesz robić zdjęć baterią to nie wszyscy wyczają problemy z ostrością. 

 

Na nikoniarzach D7200 kupiłem z jednym kolesiem równocześnie. Też olał temat. U Canona nie miałem nigdy problemów z matrycą i nie musiałem czyścić...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam d7200 i jako ze jestem sprzetoholikiem mysle nad upgrade'm. Moj nejlepszy obiektyw to Sigma 18-35. Mam kitowego 18-140, Nikor 50, Nikor 35, (oba 1.8), sigma 70-300 i mysle czy lepszy dla mnie bylby zakup d500 czy sigma 50-100... W sumie pewnie wczesniej czy pozniej bede mial ochote na oba ale od czegos trzeba zaczac... Wasze przemyslenia?

Odnośnik do komentarza

I co, kupiles? A tak w ogole, to jest to "lustrzanka"? Pytanie szczere bo nie chce mi sie googlowac czy aparaty ktore nie maja zmiennych obiektywow koniecznie musza miec lustro? Taki zoom w sumie dobre na podgladanie sasiadow :D Ciekawe jak bez statywu (krotki google mowi ze srednio?). + chyba aperture jest zmienne od 2.8 do 6.5. Czyli ze jak walniesz zooma na maxa to tylko ze statywem i tylko jak jest dobre swiatlo. Z ciekawosci bym sobie taki pozyczyl od kumpla jakiegos gdyby mial zeby poogladac sasiadow i ludzi idacych na ulicy ;o Ale pewnie po 2-3 tygodniach jak juz frajda zooma przejdzie to aparat by lezal w szufladzie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Dokladnie, 35mm 1.8 nikona to jeden z kilku obiektywow dx ktore sa warte kupna.

 

Jakis czas temu kupilem 60mm 2.8D macro, bez watpienia jedno z najlepszych szkiel nikona - nie jest to idealna dlugosc na macro czyli 130 ale na cropie odpowiednik 90 jest bardzo spoczi. Nie ma zadnego szkla ktore by mialo tyle zastosowan, ostre jak wuj, najlepsze do portretow dla aparatu dx, idealne do reprodukcji (1 z 2 na swiecie btw), dziala na aparatach z filmem bo nie jest wykastrowane jak wiekszosc obiektywow dzisiaj gdzie nie ma krazka z przeslona, jesli macie zabrac ze soba tylko jednego prima to nie ma nic lepszego. Oczywiscie durny nikon przestal go produkowac razem z paroma innymi perelkami ale w porownaniu z pewna firma na s jeszcze trzymaja jakis poziom. LUKSJA!!! 

 

2130319716.png

 

 

Edytowane przez Chewie
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry obiektyw, z tego co wiem kazdy polecal do macro z "odwaznymi" robalami. Nie jest zbyt popularny, ze wzgledu na swoja niestandardowa ogniskowa, ale godny polecenia: https://pixelpeeper.com/lenses/?lens=165 Z portretami to posiadam ambiwalentne uczucia, ale to kwestia gustu. Jesli ten nurt fotografii jest dla kogos priorytetowy, to polecalbym 85mm. Jak "do wszystkiego", to jest to jakis kompromis.

 

Jedyne z czym nie zgodze sie, to porownywanie go do ogniskowych 90mm. To jest nadal 60mm z obcietym kadrem, ktora dalej posiada znieksztalcenia obiektywu 60mm.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Boze dlatego pisze ze do dx, wiadomo ze nie jest to perfekcyjna dlugosc jak chcesz robic tylko portrety i wlasnie dzieki temu masz tyle zastosowan. Jak go wsadzisz na ff to nadal masz zarombisty prime, jak zastanawiasz sie nad 50mm to wal to i bierz 60. Potem kup sobie dobry 50 1.4 jak bedziesz mial pieniadze.  Popieram teze ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego ale to jedyny wyjatek. Drugie primo kto robi tylko portrety nie kupuje aparatu dx tylko full frame olo. Za to dostajesz optyke na poziomie najdrozszych zeissow i zero defektow. Nie mam tu na mysli tylko ostrosci ktora jest KURLA ostra jak jasny wuj (bo w dzisiejszych czasach ludzie patrza tylko ta jedna wlasciwosc *sony cough cough) tylko tez odwzorowanie kolorow, nasycenie, mikrokontrast. Wykonanie metal z japoni a nie te plastykowe (pipi) z tajwanu co teraz robia. Aha i jest tania fhui, za ta cene to kradziez. Zgadzam sie ze 200mm to luks do portretow ale wtedy masz tylko jedno zastosowanie i placisz kilkukrotnie wiecej. Pewnie chcialbym kiedys miec 85, 135 i 200 ale to jest koszt ~10k jesli mowimy o dobrych szklach. Apropo 135 jest inna perelka ale sie z wami nie podziele bo mnie zdenerwowaliscie. 

 

Ale jak go nie kupisz to dobrze, bedzie wiecej dla tych co sie znaja na rzeczy i potrafia wykorzystac jego potencjal. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.