Skocz do zawartości

Owiec

Lustrzanki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak jeszcze bedzie stal, to ogarne jutro.

Edytowane przez Maus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli chodzi o kategorie najlepsze bokeh na pewno nie ma nic lepszego od szwabskich Meyer-Optik Primoplan 58mm i trioplanow 50/100 mm. Zadne z nich nie grzeszy ostroscia i sa strasznie drogie.

Tansze alternatywy

- Takumar 55mm f2 luksja i latwo dostac ale troche radioaktywna :p 

- Pentacon 50mm 1.8

- Auto Sears 55 1.4

- Meyer-optik Görlitz Primotar 50 3.5/2.8

- Carl Zeiss jena tessar 50 2.8

Heliosow nie kupujcie bo to ruski syf chyba ze macie juz wszystko inne, wszystkie to m42 oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Humulus uzywales speed boostera kiedys na FF?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy - jakoś nie miałem dla takiego urządzonka zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem Praktikę Super TL FX z obiektywem Pentacon 50mm 1.8, na bazarku, za niebotyczną cenę £5. Niestety nie mogłem znaleźć tej listy, co wklejałeś Humulus i z tego co widzę, to lustro puka w obiektyw przy nieskończoności. No nic, trudno. Sprzedam na ebay za £20 albo będzie się kurzył na półce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli nie planujesz nim robić krajobrazów to możesz go zatrzymać - przy portretowych ogniskowych nie powinno być problemu z zahaczaniem o lustro. Ja swojego Pentacona 50mm f/1.8 nigdy nie ostrzyłem na nieskończoność - nawet do dzisiaj nie wiedziałem, że może robić problemy...

EDIT: Sprawdziłem swojego i jeśli nie będziesz ostrzyć na dalej niż 1,5 m to nie powinno być problemów. Ewentualnie jak masz jakiś korpus z matrycą APS-C to tam nie powinno być w ogóle problemów z lustrem - pamiętam, że nawet na APS-C bąbelki bardziej mi się podobały niż na FF. 

Przypominam linka do listy kompatybilności: 

https://www.panoramaplanet.de/comp/

Edytowane przez Humulus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem do czynienia z tym modelem, zresztą z dłuższych tele wystarczy mi Canon 200mm f/2.8 L II ale myślę, że powinieneś być zadowolony z Orestegora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi