Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

odebrałem, zakochałem się. Ten af ze szklem 70-200 :wub: . Bajka poprostu. Dotego stan całości, IDEALNY, a body przeszlo 3k klatek (bywalo ze niewiele mniej w weekend robilem...)

 

Teraz tylko kwestia co dalej, bo po pierwsze musze kupic 50 1.8, a potem bede myslal. Niby 17-40 (ku ktoremu sie sklaniam, ale musze wytrzasnac nadprogramowe 2k) czy 24-70 albo nawet 28-105, to dobre szkla, ale cena narazie odstrasza. Chociaz z drugiej strony, pozyczylem dzisiaj starego kita 28-80 tez c, i naprawde tak gownianego obiektywu w rece nie trzymalem, wiec wiem jak to sie skonczy w okolicach gwiazdki;)

 

Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, ze mam noge w gipsie, ledwo chodze i musze obejsc sie smakiem, jak jest ladna pogoda i nie ma mowy zebym wyszedl przetestowac sprzet na czyms innym niz kurz na telewizorze.

Odnośnik do komentarza

odebrałem, zakochałem się. Ten af ze szklem 70-200 :wub: . Bajka poprostu. Dotego stan całości, IDEALNY, a body przeszlo 3k klatek (bywalo ze niewiele mniej w weekend robilem...)

 

Teraz tylko kwestia co dalej, bo po pierwsze musze kupic 50 1.8, a potem bede myslal. Niby 17-40 (ku ktoremu sie sklaniam, ale musze wytrzasnac nadprogramowe 2k) czy 24-70 albo nawet 28-105, to dobre szkla, ale cena narazie odstrasza. Chociaz z drugiej strony, pozyczylem dzisiaj starego kita 28-80 tez c, i naprawde tak gownianego obiektywu w rece nie trzymalem, wiec wiem jak to sie skonczy w okolicach gwiazdki;)

 

Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, ze mam noge w gipsie, ledwo chodze i musze obejsc sie smakiem, jak jest ladna pogoda i nie ma mowy zebym wyszedl przetestowac sprzet na czyms innym niz kurz na telewizorze.

Ze szkiełek zmiennoogniskowych naprawdę fajny jest stosunkowo nowy Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM. Co niektórzy mogą kręcić nosem, "że Sigma, że nie Canon, że zupa była za słona", ale do jakości obrazu bardzo ciężko się przyczepić a i działanie autofocusa, jak na szkło Sigmy, jest bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

@ sqrt - zwykle canonowskie 50/1.8, grosze kosztuje a mozna sie pobawic.

 

 

a co do co czegos krotszego - no wlasnie. Boje sie troche o AF'a i ogolnie o automatyke, bo canon w przeciwienstwie do reszty systemow, nigdy nie udosteplnil specyfikacji zlaczy i bagnetu, wiec to co aktualnie roba producenci, to jest hm, troche homemade, ktore sami rozpracowywuja od kilku(nastu juz chyba) lat.

Odnośnik do komentarza

@Humulus - to juz lepiej kupic Tamrona 17-50 f2.8. 'jak na szkło Sigmy' z taka recenzja wynika ze dobre jest jak na Sigme, a w porownaniu do reszty to kupa.

Nazywanie mojego tekstu "recenzją" to chyba lekka nadinterpretacja, nie uważasz? Zresztą obydwa szkiełka (Tamron i Sigma) są do siebie bardzo podobne pod względem parametrów - ja wolałem większy zakres ogniskowych i OS od stałego światła. Ot i cała historyja.

Edytowane przez Humulus
Odnośnik do komentarza

Polecono mi Sigme 10-20 oraz Tokime 12-24, ale wszystkie rodzaje nie schodzą poniżej 1000 pln, jeśli coś takiego istnieje polećcie coś poniżej 1000pln.

Oprócz tego jaka jest wasza opinia na temat tego Mój odnośnik

Znalazłem za 169 Funtów na pixmanii co jest chyba niezła ceną

Jeśli cena jest przeszkodą nie do przeskoczenia, to możesz się zastanowić nad manualnym szkiełkiem Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC. Osobiście korzystam z rybiego oka 8 mm tej firmy i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Polecono mi Sigme 10-20 oraz Tokime 12-24, ale wszystkie rodzaje nie schodzą poniżej 1000 pln, jeśli coś takiego istnieje polećcie coś poniżej 1000pln.

Oprócz tego jaka jest wasza opinia na temat tego Mój odnośnik

Znalazłem za 169 Funtów na pixmanii co jest chyba niezła ceną

mam takie szkielko z os'em do Sigmy sd14. Ciemne dość, kiepskie optycznie, OS mi osobiscie bardziej przeszkadza nizeli pomaga. No ale cena. Na allegro za 600zl nowke dostaniesz, tyle ze bez os'a (mowie o wersji z bagnetem canonie).

 

 

Ma ktos namiar na 17-40/f4 L w jakiejs fajnej cenie?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Witam. Na wakacje planuje kupic jakis fajny aparacik, znajomy ma alfe A200 i bardzo podoba mi sie jakosc zdjec i szybkosc robienia ich. Mysle nad Alfa A290 + obiektyw Sony DT 18-55 mm ( czyli standardowy, na poczatek styknie) badz Olympus E-450 Kit (EZ-1442). Musze wybrac miedzy tymi dwoma, chociaz nie ukrywam ze bardziej jestem przychylny na Sony ( mialem wczesniej DSC-H50 kompakta i mam wieksze do nich zaufanie ).

 

Zauwazylem jeszcze teraz ciekawa hybryde Sony NEX-3AB czarny + obiektyw 16mm. Warto dolozyc do tego? Jak wypada z Alfa A290? Wiem ze do filmow jest kamera ale mozliwosc 2 w jednym tez jest ciekawa. Ale to bardziej jako ciekawostke traktuje. Jezeli mozecie to prosilbym o jakies info :)

Odnośnik do komentarza

Dopiszę parę zdań bo mój wybór padł także na NEX-a a i o alfach wiem "troszkę"

 

Dlaczego NEX:

 

+ PORĘCZNOŚĆ ! - mam 2-letniego szkraba i wiem ile klamotów trzeba na wakacjach taszczyć wybierając się np: na plażę. Wymiary jak i niska waga przy jednoczesnej dobrej szybkości (jak na aparat bez lustra) i dobrej jakości zdjęć nawet przy dużych czułościach robi z tego aparatu świetny sprzęt dla "starszego amatora" lub jako drugi, kieszonkowy aparat dla profesjonalisty.

 

+ jakość zdjęć (choc tu wiadomo że dużo od szkła zależy)

 

+ wysokie, użyteczne czułości

 

+ wymienne szkła i duży ich wybór (jest duzo przejściówek na inne formaty)

 

 

 

 

Małe wymiary pociagają za sobą koniecznosć kompromisów, tu dochodzimy do minusów :)

 

- Mniejsza ergonomiczność kształtu i rozmieszczenia przycisków (w lustrzanych body wszysko jest pod ręką/palcem)

 

- bark AF w korpusie, trzeba kupować szkla z AF a te są niestety droższe.

 

- brak uchylnego LCD

 

 

 

 

Dla mnie czyli kogoś kto lubi się pobawić w robienie zdjęć i niekoniecznie wymaga sprzętu do zawodowej obsługi wesel jako fotograf a jednocześnie ma już dosyć powolności kompaktów, NEX-y będą za..bistym wyborem. Odradzam kupowanie NEX-ów z samym naleśnikiem (16-mm) !! Nie dość że wielkość matrycy powoduje, że i tak "pełne" 16mm to to nie jest (matryca daje powiększenie x1,5) to ostrość zdjęć dość mocno maleje oddalając się od środka fotki ! Jak brać to z 18-55 lub ew. dwoma tymi kitowymi szkłami ! (a później inwestować w dobre portretówki czy zoomy, wedle potrzeb :) )

 

A co do A 200 czy innych z serii 2xx... Jeśli ktoś ma choć średnią wiedzę z zakresu fotografii i sprzętu to wie, że lepiej tego body unikać... W przedziale budżetowych lustrzanek dla początkujących można wybierać dużo lepsze body, czy to ze stajnie nikona czy canona.

 

Polecam A33 czy A55, jeśli ktoś przełknie wyższą cenę :)

 

 

 

 

Ja zaczynając przygodę z fot. cyfrową zacząłem od kompaktu z długim zoomem i dopiero po nauczeniu się na nim podstaw fotografii przesiadam się na lustro/pół lustro (NEX, hehe). I innym też taką ścieżkę polecam, dopiero wtedy pierwsza lustrzanka będzie dobrze dobrana do Waszych preferencji. Bez solidnych podstaw wiedzy tylko strzeli się sobie w stopę i skończy z wywalonym 1,5 tyś w błoto, klnąc na ch..jowe body...

 

A wierzcie mi, moim kaprawym panasem fz8 strzelałem fotki które, moich znajomych maniaków fotografii, zadziwiały iż takim plastikiem "takie" zdjęcia można robić hehe (oglądając na lcd/monitorze czy po wydruku w formacie pocztówkowym)

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mój NEX ma uchylny ekran;)

 

Taaa... w takim zakresie to tak jakby go nie było... niestety... ;)

 

W różnych "małpkach" podobny efekt uzyskano dajac opcję 'wysokiego konta" dla ekranu lcd, po prostu, po podniesieniu aparatu nad głowę lcd daje tylko z tego kąta widzialny obraz. Dla mnie użyteczna "uchylność" to taka, że nie muszę kłaść się z aparatem na glebie tylko daję lcd na płask i pstrykam z żabiej perspektywy patrząc na ekran z góry.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wiem, że powyżej jest temat o wycenie towaru, ale tutaj chyba szybciej dostanę odpowiedź.

 

Mam do sprzedania zestaw:

- Canon EOS 1000d + karta pamięci 4gb + osłonka na wyświetlaczu

- kitowy obiektyw (18-55mm IS)

- obiektyw Canona 55-250mm f/4-5.6 IS

- na obydwu obiektywach filtry UV + zaślepki dla osłony

- statyw

- pilocik do zdalnego wywoływania migawki

- 3 baterie + 2 ładowarki

- pokrowiec (wchodzi wszystko oprócz statywu ofc)

 

Wszystko w idealnym stanie zarówno wizualnym jak i technicznym.

Całość kupiona w USA (trzeba kupić przejściówki (końcówki, nie konwertery napięcia) do ładowarek/nowe ładowarki).

 

Pytanie oczywiście o to ile mogę zawołać za taki zestaw.

Edytowane przez Rik
Odnośnik do komentarza

Wiem, że powyżej jest temat o wycenie towaru, ale tutaj chyba szybciej dostanę odpowiedź.

 

Mam do sprzedania zestaw:

- Canon EOS 1000d + karta pamięci 4gb + osłonka na wyświetlaczu

- kitowy obiektyw (18-55mm IS)

- obiektyw Canona 55-250mm f/4-5.6 IS

- na obydwu obiektywach filtry UV + zaślepki dla osłony

- statyw

- pilocik do zdalnego wywoływania migawki

- 3 baterie + 2 ładowarki

- pokrowiec (wchodzi wszystko oprócz statywu ofc)

 

Wszystko w idealnym stanie zarówno wizualnym jak i technicznym.

Całość kupiona w USA (trzeba kupić przejściówki (końcówki, nie konwertery napięcia) do ładowarek/nowe ładowarki).

 

Pytanie oczywiście o to ile mogę zawołać za taki zestaw.

 

Takie pytania to sie zadaje na forum Canonowcow a nie konsolomaniakow. Przynajmniej od reki sie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

na canon-board.info ci najszybciej wycenia

 

 

a tak na temacie to ja mam jakieś załamanie fotograficzne...sprzedałem 5dmkii bo mnie AF dobiło...nie wiem co z szklarnia zrobić..czy sprzedać czy zostawić, aparaty na klisze maja na sobie niezła warstwę kurzu już

Odnośnik do komentarza

na canon-board.info ci najszybciej wycenia

 

 

a tak na temacie to ja mam jakieś załamanie fotograficzne...sprzedałem 5dmkii bo mnie AF dobiło...nie wiem co z szklarnia zrobić..czy sprzedać czy zostawić, aparaty na klisze maja na sobie niezła warstwę kurzu już

W razie gdybyś chciał pozbyć się szkieł to daj mi znać. Rozglądam się za czymś do swojego 5D. ;)

Odnośnik do komentarza

Fajnie Labtec, ze odpisales na posta sprzed jakichs 3 miechow ;D

 

widzisz jaki kryzys dostałem, qrna sorki za posta..surfowalem po forumie i nie zauważyłem daty

 

co do szkieł to mam 28mm 1.8, 50mm 1.4 i 135L 2.0 ale dopiero po lecie pomyśle co z tym zrobić, czy nie kupić se taniego body i czekać aż kiedyś wyda Canon coś ciekawego w przystępnej cenie

Odnośnik do komentarza

Czesto canonowcy cicho siedza i problemu nie widza bo glupio sie przyznac, ze 5DMK2 za kupe kasy jest sprzetem wadliwym.

Rozwiń myśl. Z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć co jest w nim wadliwego.

Wolny AF w stosunku do chociażby 50D to IMO nie wada, lecz cecha produktu, jeśli o to chodzi.

 

Mógłbyś mi Labtec subiektywnie powiedzieć jak Ci się szkiełko 28mm sprawowało z 5DmkII? Jak z FF, BF i ogólnie szybkością AF. Zazdroszczę 135-tki. Kurde jak to fajnie maluje. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...