Skocz do zawartości

PPE.pl - portal graczy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_

wszedlem na chwile, psyko tam pisze newsy i nawet nie rozumie chyba do końca  co przepisuje 
 
http://www.ppe.pl/news/51226/wiedzmin-od-netflix-bedzie-czerpal-inspiracje-z-growej-wizji-geralta.html
 

W wywiadzie udzielonym serwisowi InnPoland, odpowiedzialny za reżyserię Tomasz Bagiński stwierdził, iż przedstawienie białowłosego łowcy potworów w grach różni od jego postaci w książkach Sapkowskiego. Osobiście jednak faworyzuje wizję CD Projekt Red i na pewno będzie ona silną inspiracją.

 
 
a wywiadzie Bagiński mówi 
 

Wiedźmin to gra wybitna, która udała się chłopakom z CD Projekt RED wyjątkowo. Znam dużą część tego zespołu i mam ogromy szacunek do ich pracy. Ale proza, którą napisał Andrzej Sapkowski daje możliwość innych interpretacji tej samej historii. Jestem pewien zatem, że nie istnieje zagrożenie, aby fani nie byli w stanie zaprzyjaźnić się czy polubić bohatera, który nie będzie kopią postaci znanej z gry. Oczywiście, można się spodziewać podobieństw, ale mogę zapewnić, że będziemy szukać swojej własnej ścieżki.

 

W tym czy żadnym innym wywiadzie Baginski nie mówił, że serial będzie czerpał z gry redów a wręcz przeciwnie mają się skupić na prozie i po to też jest Sapek jako konsultant. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Adrian Chmielarz na Facebooku właśnie napisał:

 

 

Ja na wczorajszym Pixel Heaven, chcąc pokazać, że za Wiedźmina zapłaciliśmy okazyjnie, a nie grube miliony:

"Zapłaciliśmy Sapkowi stosunkowo mało, nie wiem, nie pamiętam ile, ale powiedzmy, że coś w stylu 15 tys. złotych."

Prasa chwilę potem:

"Metropolis zapłaciło 15 tys. zł za prawa do stworzenia gry Wiedźmin"

Generalnie nie polecam. Ale dla wszystkich twórców przypomnienie, żeby nie zakładali, że niuanse wypowiedzi zostaną przekazane w raportach z rozmów z nimi.

Anyłej, no więc nawet gdybym pamiętał, to nie wypada mówić o konkretnych kwotach (jakkolwiek umowa jest zapewne już stara i nieważna i nie podpada pod NDA), ale jak babcię w kapcie po prostu nie pamiętam. Rzuciłem kwotą dla przykładu, że stosunkowo tanio, i że ja byłem z tej kwoty zadowolony. Aczkolwiek Marcin M. Drews mi przypomniał, że chyba mój ówczesny wspólnik nie był równie kontent co ja.

Jeśli ktoś chciałby łapać się za głowę, że Sapkowski powinien był żądać więcej, to przypomnę, że: a) wtedy to było mocne IP w kraju, ale na świecie #nikogo, b) ostatecznie kasa za frajer, bo przecież gra się nie ukazała.

Samo IP to fajna rzecz, ale nie decyduje o sukcesie gry, inaczej wszystkie gry o Gwiezdnych Wojnach byłyby hitami (a nie były), a Telltale'owa "Gra o tron" sprzedałaby się lepiej niż mniej przecież znany "Wolf Among Us" (a sprzedała się dwa razy gorzej). Ostateczny sukces Wiedźmina jako gry to głównie zasługa samego CDPR, jakkolwiek fantastyczne podłoże dostali od pisarza. Dzisiejsza wartość IP wiedźminowego, wyrobiona owymi grami, to jednak dwie ligi wyżej niż te dwadzieścia lat temu.

Co mi przypomina, że ciągle nie zagrałem w oba dodatki, a ponoć robią dobrze.

 

Komu wierzyć, Chmielarzowi czy Gruszczykowi??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Edytowane przez S(pipi)ix
Odnośnik do komentarza

No ale sorry, i co takiego Chmielarz napisał, że nagle nasz news jest od czapy? Info padło w czasie konferencji, na Twitterze przytoczył je Koso, Wojtek na tym oparł wiadomość. Teraz masz odpowiedź Chmielarz i czy tam jest słowo, że to bzdura? Nie, jest tłumaczenie na zasadzie "no powiedziałem, ale wiecie, dobrze nie pamiętam". No to sorry, nie popadajmy w absurd, bo zaraz wyjdzie, że trzeba o każdą wypowiedź pytać autora "ale jesteś pewien". Gdyby żadna kwota nie padła i było od razu "nie pamiętam", to nie byłoby tematu. 

 

Ogólnie widzę, że masz jakiś problem z naszymi newsami. Puszczenie newsa z kilkudniowym opóźnieniem (vide przytaczany przez Ciebie Zax) jest raczej słabe, ale to nie jest błąd, zwłaszcza przy takiej wiadomości, która nie była Bóg wie jakim hotem, że cały świat miał, a tylko my z obsuwą. Przytaczany news z plotką - on jest oznaczony, chociaż fakt, dałem znać chłopakom, aby w tekście też wyraźnie pisać, że to niepotwierdzona informacja. A o samych plotkach pisaliśmy, piszemy i pisać będziemy. Już tyle razy różne plotki się sprawdzały, że nie ma sensu czekać ciągle na potwierdzenie, gdy pół świata o niektórych akcjach pisze. Powtarzam się - PPE to serwis rozrywkowy o grach, a nie PAP. 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Raczej chodzi o to, że caly internet ma beke z clickbaitowego artykułu i tyle.

 

 

WIEM ZA ILE SAPEK SPRZEDAL PRAWA DO WIEDZMINA

 

tyle i tyle

 

prawdopodobnie.

 

i to nie redom tylko do jakiejś starej gry która nawet nie wyszła.

 

 

kek

Odnośnik do komentarza

No ale sorry, i co takiego Chmielarz napisał, że nagle nasz news jest od czapy? Info padło w czasie konferencji, na Twitterze przytoczył je Koso, Wojtek na tym oparł wiadomość. Teraz masz odpowiedź Chmielarz i czy tam jest słowo, że to bzdura? Nie, jest tłumaczenie na zasadzie "no powiedziałem, ale wiecie, dobrze nie pamiętam". No to sorry, nie popadajmy w absurd, bo zaraz wyjdzie, że trzeba o każdą wypowiedź pytać autora "ale jesteś pewien". Gdyby żadna kwota nie padła i było od razu "nie pamiętam", to nie byłoby tematu. 

 

Ogólnie widzę, że masz jakiś problem z naszymi newsami. Puszczenie newsa z kilkudniowym opóźnieniem (vide przytaczany przez Ciebie Zax) jest raczej słabe, ale to nie jest błąd, zwłaszcza przy takiej wiadomości, która nie była Bóg wie jakim hotem, że cały świat miał, a tylko my z obsuwą. Przytaczany news z plotką - on jest oznaczony, chociaż fakt, dałem znać chłopakom, aby w tekście też wyraźnie pisać, że to niepotwierdzona informacja. A o samych plotkach pisaliśmy, piszemy i pisać będziemy. Już tyle razy różne plotki się sprawdzały, że nie ma sensu czekać ciągle na potwierdzenie, gdy pół świata o niektórych akcjach pisze. Powtarzam się - PPE to serwis rozrywkowy o grach, a nie PAP. 

 

Po prostu w dzisiejszych czasach internet czy telewizja zalane są fake newsami, każde bezmózgie yeti może zostać "dziennikarzem" i wypisywać takie durne newsy jak Gruszczyk. Nie ma, albo ja nie znam polskiego portalu o grach, który reprezentowałby jakiś poziom. Przecież PPE, jako dziecko magazynu ma ogromny potencjał, z obsadą osób z magazynu, redaktorów, ze znajomościami w branży, z taką bazą użytkowników jak ma obecnie to jest przepotężne narzędzie by zwojować zarówno papier jak i internet z youtubem na czele. Tymczasem cały potencjał jest marnowany, rozdrabniany przez takie rzygi jak ten news o tym ILE SAPKOWSKI OTRZYMAŁ ZA PRAWA DO MARKI WIEDZMIN. Gruszczyk jako DZIENNIKARZ nawet nie wysilił się by sięgnąć do źródła tej wiadomości tylko napisał newsa na podstawie twittera Koso, który zacytował Chmielarza, no proszę Cię Perez.

 

Przyznam, że na obecnym etapie czytanie PPE i wyłapywanie takich kwiatków jak te dzisiejsze czy wczorajsze to świetna zabawa, świetnie się bawię. Wy też powinnście być zadowoleni, bo macie moje kliknięcia codziennie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Orzeszek

http://www.ppe.pl/news/52782/playerunknown-s-battlegrounds-z-horrendalnie-drogimi-mikrotransakcjami-406-dolarow-za-spodniczke.html

niech to ktoś sprostuje bo troche siara z niewiedzy gruszczyka.

 

przedmity na rynku są wystawione przez graczy, nie przez twórców gry. jak będe miał ochocte wystawić gacie za milion euro to mogę tez tak zrobić.

 

to nie są zakupy "w grze" tylko na rynku steam.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...