Skocz do zawartości

PPE.pl - portal graczy


Rekomendowane odpowiedzi

Perez, a robiliscie jakis risercz czy w ogole ludzie na ppe chca forum? Bo jesli brakowalo im tematow do pogadania o gierkach/polityce/pogodzie to forum przeciez mieli od zawsze. Pomijajac zaglebia forumowej elyty jak wkp to cala reszta forum, w tym hp, jest prowadzona raczej noob firendly i nowi pod parasolem moderacji nie musieliby sie obawiac uzytkownikow starszych stazem (o ile w ogole to bylby powod aby tu nie zagladac).

 

Daze do tego, ze dzisiaj forum jako forma przekazywania mysli jest juz mocno przestarzala i niewygodna dla ludzi "nowych technologii". Dla nich lepsza metoda "dyskusji" jest fejsbukowy model, albo model komentarzy pod newsem - napisac koment, poczytac dyskusje, dac plusa/minus, zapomniec. Ten sam problem dotknal swojego czasu forum Pixela. Pierwsze dni uruchomienia to 2k osob. Osob, ktore poparly zbiorke na zbieram.pl (czy gdzie to tam zbierali) i dostaly maila ze moga sie logowac. To tak zrobilli. Po paru tygodniach zostalo niewielu a miesiace pozniej to juz pustynia. Wszyscy za to siedza na fejsbukowej zamknietej grupie i im to nie przeszkadza "dyskutowac". Zreszta po naszym forumie widac zmiany. Ludzie odplywaja bo juz im sie nie chce klepac pier.dol, nowi nie przychodza, zostali juz praktycznie tylko ludzie, ktorzy z forumem (o ile go nie zamkniecie) dozyja emerytury. Nawet po zmianach w silniku forum widac, ze niektore technikalia sprawdzajace sie n lat wstecz dzisiaj juz nikogo nie obchodza. Najlepszym przykladem jest shoutbox. Kiedys ciagle updatowany wpisami/dyskusja. W momencie jak go zabraklo to wprowadzono statusy i ludzie nauczyli sie ich uzywac, po oddaniu shoutboxa jest on praktycznie martwy. Za to statusy zyja bo kazdy zauwazyl, ze lepiej cos zostawic w osobnym wpisie, ktory inni moga skomentowac niz klepac na szaucie. I to moim zdaniem jest taka wlasnie analogia do fejsbuka i forum.

 

Nie znam spolecznosci ppe, nie wiem czego potrzebuja  ale czy zrobienie forum dla ilu, 30-50 ludzi ma sens? Zwlaszcza jesli pod reka jest pierwotne, dzialajace od lat? Czy latwiej bylo zrobic osobne forum na portalu niz polaczyc konto na ppe z tym na forum? Pewnie tak, ale z drugiej  strony mysle, ze to sie na dluzsza mete nie sprawdzi bo ludzie odwykli od "kultury" pisania na forach. Wola zostawic szybko komentarz, tak jak na fb, yt, onet, ppe. A nie jakies forum dla dziadkow co trzeba zagladac czy ktos odpisal a potem dyskutowac. Dzis malo kto chce dyskutowac.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Pełna zgoda, że fora są trochę w odwrocie, ale, szczerze, lepszego pomysłu nie było. Jasne, są grupy na Fejsie, ale to jest dla nas średnie rozwiązanie, bo PPE ma bardzo aktywną społeczność, która dużo komentuje, pisze blogi, recenzje gier itd. i trochę mijałoby się z celem wypychanie jej z portalu na inne platformy (gdzie, na tyle co wiem, bodaj na Fejsie są jakieś grupy, ale to już inicjatywa userów). 

 

Łączenie kont - oj nie. Masz dwa absolutnie osobne mechanizmy - PPE i IPB. Samo logowanie mooooże i do zrobienia (stare PPE tak miało), ale całej otoczki już nie ogarniemy - punktów, aczików, statystyk itd. Wiem, dla niektórych "haha, beka, jakieś ikonki na portalu o grach zbierać", ale jest to już po części kawałek "krajobrazu" PPE i wiele osób na to patrzy. Tak że jak gdzieś pisałem - szybciej to byśmy wdrożyli stare forum w PPE, bo to jest absolutnie przebogata baza treści i linków, ale finalnie pomysł odłożyliśmy, bo pewnie część z bywalców forum by tego nie przeżyła, część z PPE niekoniecznie by się odnalazła i mogłoby niewiele z tego wyjść (może byłoby inaczej, ale jakoś nie chcę tego sprawdzać, bo i przygotowanie takiej migracji to według naszych obliczeń koszt znaczni większy, niż postawienie takiego forum jak na PPE). 

 

Ja forum traktuję jako kolejny moduł na PPE, nie jako konkurencję dla kogoś etc. (spoko, forumka nikt nie planuje ruszać, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Są blogi, ale ich idea też się trochę wyczerpała, bo - jak słusznie zauważasz - coraz rzadziej chce się komuś pisać posty (w zamierzeniu krótka forma), a co mówić o blogu. Dwa - na PPE zawsze mi brakowało miejsca, gdzie można sobie pogadać o sporcie, ale też o tematach growych - ot, nie wiem, akcesoria do konsol, TV do grania itd., bo najwyżej od święta wpadał tekst o tym, była dyskusja przez 2 dni i tyle, a forum jednak nieco ułatwia taką długofalową dyskusję. No i rzecz jasna też chodzi o sam rozwój portalu - przeniesienie ruchu nawet na forumek - OK, ale to nie wpływa na ruch na PPE, odsłony, nowych userów, linki, a też, chcemy czy nie, ma to dla nas znaczenie, żeby właśnie tego ruchu nie rozpraszać, a go zbierać wokół jednego miejsca. Jako ciekawostka - była kiedyś taka sytuacja, że była sobie do recenzji pewna gra, której było kilka kodów i info było jasne - idą do największych stron pod względem ruchu - nie tych ładnych, aktywnych, z długim stażem, tylko po prostu z największą liczbą ludzi - proste. No i my choćby poprzez takie forum też szukamy nowych kanałów, jak można ludzi przyciągnąć. A czy to wypali - szczerze, nie wiem, ale zarówno koszt, jak i nakład pracy były na tyle niewielkie, że grzechem byłoby nie spróbować.

Odnośnik do komentarza

Pełna zgoda, że fora są trochę w odwrocie, ale, szczerze, lepszego pomysłu nie było. Jasne, są grupy na Fejsie, ale to jest dla nas średnie rozwiązanie, bo PPE ma bardzo aktywną społeczność, która dużo komentuje, pisze blogi, recenzje gier itd. i trochę mijałoby się z celem wypychanie jej z portalu na inne platformy (gdzie, na tyle co wiem, bodaj na Fejsie są jakieś grupy, ale to już inicjatywa userów). 

Nie chodzilo mi wcale aby "wyrzucac" userow ppe na fejsa i tworzyc osobne grupy/fanpejdze. Po prostu co laczy fb z ppe to model komentarzy i to mialem na mysli piszac o fejsbuku. Migracja, w jakimkolwiek stopniu, ppe na fb to jak sprzedaz pomaranczowego fiata 126p i kupno fiata 126p ale koloru niebieskiego.

 

 

A czy to wypali - szczerze, nie wiem, ale zarówno koszt, jak i nakład pracy były na tyle niewielkie, że grzechem byłoby nie spróbować.

Alez oczywiscie. Jesli ma to pomoc w dalszej egzystenci portalu i szmatlawca to jak najbardzie bylo warto. Wyrazilem tylko zwatpienie w taka forme jaka sa dzisiaj fora dyskusyjne. A czy mialem racje, ze to juz tylko dla "starych dziadow" to czas pokaze. Zobaczymy.

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza

A gdzieś na tym forum jest opcja "wyświetl moje posty"? Jak ktoś wali po kilka-naście/dziesiąt postów to potem ciężko sprawdzić, gdzie są odpowiedzi.

 

 

 

 

 

A jak tam ze wsparciem tapatalka? :)

 

Wyświetl się dorobi (jest już opcja pokazywania wszystkich komentów z portalu, to trzeba to jakoś sensownie połączyć). 

 

Tap - nie mam pojęcia, jak powinno być "zrobione" forum, aby Tap je ogarniał. Do sprawdzenia, ale raczej wątpliwe, bo Tap wspiera ileś tam gotowych systemów, a forum z PPE to zupełnie inna bajka niż IPB czy inne phpBB. 

Odnośnik do komentarza

 

Gdy Forza Motorsport strzeliła sobie z dwururki w oba kolana, stopy i jeszcze łokcie, Gran Turismo szuka swojej szansy na poważny powrót na szczyt, czego efekty możemy sprawdzić całkowicie za darmo już za kilka dni.

 

widzę że redaktorzyna Igorek dostaje przelewy od Sony nawet w weekendy. Jaja sobie robicie?

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

 

 

Gdy Forza Motorsport strzeliła sobie z dwururki w oba kolana, stopy i jeszcze łokcie, Gran Turismo szuka swojej szansy na poważny powrót na szczyt, czego efekty możemy sprawdzić całkowicie za darmo już za kilka dni.

 

widzę że redaktorzyna Igorek dostaje przelewy od Sony nawet w weekendy. Jaja sobie robicie?

 

 

Nie wierzyłem, ale ten news naprawdę miał taki tytuł. Brak słów by opisać jak mało poważne jest miejsce, które publikuje takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Nie ma takiej szkoły dziennikarskiej, która tłumaczyłaby używanie takich subiektywnych zwrotów w nagłówku newsa. To jest zwykła fanbojska prowokacja i widać to na kilometr, ale widocznie ppe celuje w publiczność, której takie rzeczy odpowiadają.

Odnośnik do komentarza

 

Rosjanin o pseudonimie ClusterM zaktualizował swój program zatytułowany „hakchi2”, dzięki któremu każdy zainteresowany może bez problemu zainstalować na SNES-ie Mini nowe produkcje wydane na Super Nintendo Entertainment System.

 

Bardzo mocne środki  ćpie ten gość,  czy on udziela się na tym  drugim forumku? Może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Połączenie nie jest prywatne

Osoby atakujące mogą próbować wykraść Twoje informacje ze stronywww.ppe.pl (na przykład hasła, wiadomości lub dane kart kredytowych). Więcej informacji

NET::ERR_CERT_DATE_INVALID
Automatycznie wysyłaj do Google niektóre informacje o systemie i część zawartości stron, by pomóc w wykrywaniu niebezpiecznych aplikacji i witryn. Polityka prywatności

 

Też wam tak pokazuje? ;D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Połączenie nie jest prywatne

Osoby atakujące mogą próbować wykraść Twoje informacje ze stronywww.ppe.pl (na przykład hasła, wiadomości lub dane kart kredytowych). Więcej informacji

NET::ERR_CERT_DATE_INVALID
 
Automatycznie wysyłaj do Google niektóre informacje o systemie i część zawartości stron, by pomóc w wykrywaniu niebezpiecznych aplikacji i witryn. Polityka prywatności

 

Też wam tak pokazuje? ;D

 

Jeśli coś do nas masz, powiedz nam to w twarz!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.